17 maart 2010 88e jaargang nr. 8 goed resultaat in Amsterdam een slag slaan, maar stel dat Ajax wint en Twente wint, dan staat Twente 5 punten voor....leuke weken voor de boeg. Zelfs Fred Rutten, altijd een evenwichtige coach begint haarscheurtjes te vertonen. Wees een kerel, je team speelde niet eens zo slecht, accepteer verlies en kijk naar voren, maar niet een scheids rechter bekritiseren,is teken van zwakte. Vandaag onze le wedstrijd van de 2e dertien wedstrijden in de com petitie. 9 mei moeten we klaar zijn, dus een vol programma de ko mende weken. 2 donderdagen en een dubbel programma, zater dag/maandag met Pasen. Lekker weer, wel fris, maar met een voor jaarszonnetje stond de harde kern achter de vijandelijke goal en was onze tribune goed gevuld. Mooie ambiance en thuis tegen ADO' 20 is een lekkere wedstrijd om in te komen met Argon en Hilversum voor de boeg. Het was na 1.22 min 0-1Les 1nooit voor de goal uitverde digen. Helaas was Bert Jan Weijers het slachtoffer van óf overconcen- tratie, óf geen concentratie. Ach, we hebben wel eens vaker 1 -0 achter gestaan en dat zouden onze mannen wel goedmaken. ADO'20, in onze rode broeken spelend omdat de scheids dat wilde, tikte er lekker op los en wisten zeer zeker aanvallend steeds gevaarlijk te worden. Hal verwege de le helft leek een onschuldige lange bal verdedigd te worden door Peter Post en Raymon van Emmerik. Helaas kreeg Peter de bal al bukkend op zijn achterhoofd en gleed tergend langzaam de goal in. 0-2. Ach, we hebben wel eens vaker 2-0 achter gestaan en de aanval werd met een knal van Kenepa op de lat ingezet. We wisten elkaar voorin wel te vinden, maar het was statisch en we werden op een paar kleine kansjes na niet echt gevaarlijk en dat was ook wel de verdienste van ADO' 20 die stug verdedigde en onze aanval in de zak had. Wat altijd lekker is, is dat je dan voor rust nog de aansluitingstreffer maakt en met 1-2 de rust ingaat. Meestal is dat het geval, maar van daag niet. ADO'20 maakte de 0-3 in de 44e minuut en met deze stand aan de thee is niet prettig De 2e helft begin AFC sterk en was het Sjoerd Jens die na een prima actie van Daryl van Mieghem de bal in de linkerhoek tikte. Alles is mogelijk, snel de 2-3 maken en er kunnen rare dingen gebeuren. Onder leiding van Daryl,die prima inviel en de rechtsback helemaal dol draaide, kwam aanval op aanval. Onder fanatiek aanmoedigen van de AFC-side probeerde we alles, maar en een goede keeper en een niet in topvorm zijnde aanval van de onzen was de reden dat we niet de aansluitingstreffer maakte. Vandaag zat het gewoon niet mee, je traint in 2 maanden je helemaal gek, je doet leuke dingen met de groep en probeert iedereen het naar de zin te maken. Zo'n dag als vandaag mag niet gebeuren, maar gebeurt wel, dat is het mooie van sport. A.s donderdag moeten we naar Argon en zondag uit naar Hil versum. Ik zeg, alles vergeten van vandaag, als mannen onder elkaar de waarheid zeggen en dan staat er donderdag een gretige groep die er voor zal gaan. Focus je op je eigen spel, laat je niet gek maken door tegenstander of scheidsrechter, speel zoals jullie kunnen voetballen, want ik heb dit jaar wedstrijden gezien waar ik echt van heb genoten. Succes mannen...enne...als jullie ons zoeken....we staan achter de goal! Ronald Koster Van Emmerik, Moumane, Weijers, Post, Samsom, Kenepa, Jens, Jansen, Brink, M. Ruijter, Linger. Invallers: Pinto, Meulemans, van Mieghem Argon - AFC 1-0 Ik zou kunnen zeggen, daar zijn we weer....!! Maar het is een bekende uitspraak van onze Jan de B. te N. Nou, hij was er even niet de afge lopen week. Best triest, Jan op 3x2 afgesloten van alles en iedereen. Maar aan de andere kant, je predikt minimalisme aan de halve wereld en omgeving, je krijgt minimalisme in optima forma....is het weer niet goed. Best erg om bekende Nederlander te zijn. Patty Brard, moeten we daar nog woorden aan vuil maken? Denk het niet, Connie en Hans....? Denk het niet. Er stond een voetbalwedstrijd van onze mannen gepland op donder dagavond tegen de Argonauten uit Mijdrecht. Uit de stand blijkt dat wij 8 punten met een wedstrijd minder voorlopen op Argon, maar in de 3e periode staan we beiden met 0 punten onderaan. Vorige week 2- 0 en 3-1 verlies tegen respectievelijk VVSB en ADO'20,. Argon moet winnen om aan te haken bij de top 4 en AFC moet minimaal een punt pakken voor het gevoel en niet een mindere reeks neer te zetten. Ingrediënten genoeg dus om er een leuke pot voetbal van te maken dacht ik zo. Topamateurs Bestuurslid Bob Duis had het Bestuur ge vraagd om te selectie grotendeels te vervoeren. Rond 18.00 uur reden we als colonne via sluipwegen met Slam FM op de speakers naar Mijdrecht. Het terrein opkomende stond het scorebord ons toe te lachen, 0-0 90 min. Ik dacht nog, omdraaien, wedstrijdformulier tekenen en met gierende bandjes naar huis. Maar nee, we moesten nog beginnen. Met 'simply the best' van Tina als opkikker over het veld kon de wedstrijd aanvangen. In de 2e minuut van het al raak voor de nummer 6 van Argon die te hard inkwam op Magid Jansen. Geel, dit kon wel eens een aardig avondje worden. De 8e minuut was het weer geel, maar nu voor de onzen, Peter Post kwam te laat en terecht werd er gefloten voor een overtreding aan de rechterkant van het veld. Het leek onschuldig, maar de voorzet werd hard en meedogenloos ingekopt door de meegekomen Jasper de Haer, 1-0. Argon liet AFC op het moeilijk bespeelbare veld niet voetballen en checkte goed voor waardoor de AFC'ers elkaar niet konden vinden. Maar als je dan voor de goal kan komen dmv corner op vrije trap, dan is het lekker als die in ieder geval voor de goal komt. Die kwamen bij AFC dus niet voor de goal en dat is een tekortkoming. Waar Argon aan 1 vrije trap vol doende had, wist AFC niet gevaarlijk te worden en had keeper Eelco Zeinstra een vrije dag. Ook de 2e helft ben je dan wel aan het druk ken, maar echt gevaarlijk werd Argon en het was wederom aan Ray mon van Emmerik te danken dat het niet 2 of 3-0 werd. Ne, het zat vandaag niet mee en de scheids floot voor alles....zelfs naar zijn vrouw langs de lijn....en was dat nou net op het moment dat Peter Post een terugspeelbal inspeelde. Een terugspeelbal is een bal die een j speler bewust terugspeelt op de keeper. Niet een bal die 2 meter bo ven de grond met de rechter grote teen wordt aan geraakt en bij toeval in de handen van de keeper komt. Maar zijn vrouw gaf een knipoog aan haar man, dat was meegenomen. Met een gevoel van machteloosheid de heren afgezet op Goed Ge noeg met in de wetenschap datje a.s. zondag aan moet treden tegen de nu echt officiële koploper Hilversum. Humeurig naar huis waar ik mij nog even op de bank neer liet ploffen na mijn AFC blazer over de! trapreling gegooid te hebben. De televisie werd aangezet en ik hoorde' dat Hans van Mierlo was overleden. Ik heb toch altijd wel wat gehad met politiek en Hans van Mierlo had de D'66 opgericht in 1966 en dat is toevallig mijn geboortejaar. Hans van Mierlo ging te strijd aan met 1 Joop den Uyl, Dries van Agt en Hans Wiegel en zijn kracht was dat hij met iedere wind mee kon waaien, maar gaf je wel de gedachten dat hij dat niet deed en dat is een grote kwaliteit. Hans en Connie zei ik in het begin. Met de eerstgenoemde heb ik niet zo veel, maar wel met Hans van Mierlo en Connie Palmen. Hans was een charismatische en sympathiek individu, een prettig mens...een groot politicus, koos voor i de politiek en niet voor zijn gezin. Dat doen Eurlings en Bos wel. Heeft Wilders een gezin? Ik hoop het....! Ronald Koster Opstelling: van Emmerik, Pinto, Scheerens, Post, Kenepa, Jens, Gefferie, Jansen, Brink, Puijter, van Mieghem Invallers: Moumane, Linger, Meulemans Zondagmiddag 14 Maart. Hilversum - AFC: nummer 1 tegen nummer 2, een mooi affiche. Het was lekker druk op het mooie sportpark Crailoo en het veld van Hilversum lag er zoals gewoonlijk lekker bij. Hilversum is een posi- j tieve en attractieve ploeg die onder leiding van trainer Karei Bonsink altijd tracht mooi voetbal te spelen en uitgaat van eigen kracht. Hier- i door ontstaan tegen AFC vaak wedstrijden waarin het spel op en neer golft omdat beide ploegen op de aanval spelen. Gister was het niet anders. Goed hoofdklasse-voetbal in de eerste helft van 2 voetballende ploe gen met mogelijkheden over en weer en een licht overwicht voor AFC. Echter 0-0 bij rust.

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 9