JAARVERSLAG Amsterdamsche Football Club over het seizoen 2017 - 2018 1. INLEIDING Het seizoen ligt al geruime tijd achter ons en het nieuwe staat al weer voor de deur. Op 21 juni 2018 werd weliswaar een Algemene Vergadering belegd, maar deze was slechts om de Financiën te bespreken zodat op tijd de begroting voor het nieuwe seizoen 2018/2019 naar de Licentiecommissie van de KNVB kon worden gestuurd. Ons eerste elftal speelt Tweede Divisie en het amateurkarakter verdwijnt steeds meer. De waanzin van de voetbalpiramide en alles wat daarbij komt kijken neemt steeds meer de overhand. Zo speelt ons eerst ongeveer 75% van haar wedstrijden op de zaterdag. En hoewel we daar misschien als zondagvereniging niet blij mee zijn, het is een teken des tijds, de zaterdag heeft de toekomst en zeker de voorkeur bij de betrokken spelers. Het uitstellen van de Algemene Vergadering heeft te maken met het onverwachte overlijden van Peter Dekkers, bestuurslid en voorzitter van de zo succesvolle Jeugdafdeling va AFC. Deze treurige gebeurtenis heeft diepe sporen nagelaten, in de eerste plaats uiteraard binnen Peter's gezin, maar zeker ook binnen AFC, waar Peter Dekkers dagelijks aanwezig was en enorm veel werk verzette. Wij missen Peter. Moge hij rusten in vrede. Een jaarverslag komt niet zomaar tot stand. Vele commissieleden dragen daaraan hun steentje bij en leveren uw secretaris de nodige informatie aan over wat er zich zoal binnen de commissies heeft afgespeeld. Het gaat allemaal niet vanzelf, maar daar kijkt niemand meer van op, iedereen heeft het immers druk. Mijn dank gaat uit naar de diverse commissie- en bestuursleden die wederom hebben meegeholpen om een stukje geschiedschrijving vast te kunnen leggen voor ons archief. Een bijzonder woord van dank aan onze verenigingsmanager Henny Kottmann die mij altijd ter ondersteuning bijstaat. Het eerste wist zich eerst op de laatste competitiedag veilig te spelen door een nipte overwinning uit bij Excelsior Maassluis. Zij kenden een moeizame eerste seizoenshelft dat zich liet kenmerken door het gebrek aan scorend vermogen. Met de komst van Railey Ignacio, die in de winterstop de overstap maakte van Kozakken Boys naar AFC, kwam daar een welkome kentering in. En toen er eenmaal weer werd gescoord, bleek ook al gauw dat het vertrouwen toenam en AFC voetballend over voldoende kwaliteiten beschikt om in de Tweede Divisie mee te draaien. Onder leiding van Andre Wetzel, die de tussentijds plots vertrokken Ton du Chattinier had vervangen, werd bovendien de laatste periode veroverd, hetgeen een prestatie van formaat mag worden genoemd. Andre Wetzel vertrekt naar Kon. HVV en zal worden opgevolgd door oud-eerste elftal speler Uli Landvreugd. AFC wenst Andre Wetzel veel succes en is hem zeer erkentelijk voor zijn grote bijdrage in het lijfsbehoud in de Tweede Divisie. De Zaterdag één dat onder leiding van Benno Nihom tweemaal achtereen promotie had bewerkstelligd moest met lede ogen toezien hoe in de nacompetitie in blessuretijd met 2-1 uit van DETO (Vriezenveen) werd verloren. Hiermee kwam meteen een einde aan het Hoofdklasse-avontuur dat slechts één jaar heeft mogen duren. Voor het komende seizoen is Jorg Smeets als opvolger van Benno Nihom aangesteld en zal de selectie de nodige wijzigingen ondergaan. Benno, die zeer succesvol is als trainer van het Ajax vrouwenvoetbal, gaat gelukkig niet verloren voor AFC. Beide nieuwe trainers wens ik namens de AFC veel succes. 1

Jaarverslagen | 2018 | | pagina 1