JAARVERSLAG VAN DE AMSTERDAMSCHE FOOTBALL CLUB 1974/1975» Mijne Heren, Hiermede heb ik het genoegen U het jaarverslag te geven over het verenigingsjaar 1974/75» Een seizoen waarin wij ons 80-jarig bestaan op uitbundige wijze heb ben gevierd, maar daarover later meer. Voetbaltechnisch gezien hebben wij een bijzonder moeilijk seizoen achter de rug, In dit seizoen zag geen enkel AFC-elftal kans het kampioenschap te behaJai, teleurstellend, maar op zich zelf genomen geen ramp. Handhaving van de verworven po_ sities is ook een loffelijk streven. Helaas was dit niet weggelegd voor het vijfde en zesde elftal, die beide uit de reserve Ie klasse van de K.N.V.B. - Afdeling Amsterdam werden gewipt. Toch kunnen wij met tevredenheid terugzien op het afgelopen verenigingsjaarwaarin onze vlaggedragers zich na een enerverend slot hebben gehandhaafd in de hoofdklasseen het vierde elftal behouden bleef voor de K.N.V.B. De start van onze eerste elftal was erg zwak. Na 5 wedstrijden waren zij er nog niet in geslaagd een punt te veroveren, hoewel er in de wedstrijden tegen Unitas en Zilvermeeuwen een groeiende lijn de prestaties viel waar te nemen, hetgeen benadrukt werd in de wedstrijd tegen De Spartaan, die met 3-1 werd gewonnen. Na de nederlaag tegen resulterend in een laatste plaats met 2 punten uit 7 wedstrijden trad *-in veelbelovsend herstel in. Uit de volgende 9 wedstrijden werden 12 punten binnengehaald en een plaats in de middenmoot leek in het verschiet, maar daar onze jongens in 4 wedstrijden niet verder kwamen dan twee gelijke spelen verkeerden zij weer in ernstig degradatie gevaar. Een tussensprint met daverende overwinningen op SDW (6-3) en HDVS (4-0) bracht ons na 23 wedstrijden op 21 punten iets uit de gevarenzone. Twee inhaalprogramma's werden vervolgens ingelast om de competitie in de laatste phase gelijk te trekken. De uitslagen van deze wedstrijden konden voor ons niet ongunstiger uitvallen. Ik herin ner U alleen maar aan de wedstijd Zilvermeeuwen - Rood Wit A, een wedstrijd waarin Rood Wit A bij winst kampioen zou zijn en wij zo goed als veilig, maar zie na een 2-0 achterstand won Zilvermeeuwen deze wedstrijd met 3-2. Door het gelijke spel tegen Gouda en de nederlaag tegen Elinkwijk moest de laatste competitiedag de beslissing brengen. In verband met het overlijden van de vice-voorzitter van Papendrecht werd onze wedstrijd uitgesteld. De uitslagen van de overige wedstrijden: bracht ons op de één na laatste plaats één punt verwijderd van Gouda, de Spartaan en Zilvermeeuwen. Winst op Papendrecht moest onze redding en worden, maar ondanks de aanmoediging van een groot AFC-legioen, kwamen wij niet verder dan een 1-1- gelijk spel. Resultaat beslissings wedstrijden met Zilvermeeuwen, Gouda en de Spartaan. De vaststelling

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 2