I m ■■Bi HET A.F.C. -BULLETIN Redactie: E.W.van Teunenbroek No.44 3 Juli 1952 VOORTZETTING VAN DE ALGEMENE LEDEN- VERGADERING De Algemene Ledenvergadering, die we gens het vergevorderde uur niet kon gereed komen met het behandelen van alle agendapunten, zal worden voortgezet op WOENSDAG 9 JULI OM 8 UUR IN HET CLUBHUIS. De Algemene Vergadering zal zich hebben uit te spreken over verschillende pun ten. Volledigheidshalve wordt aan de oorspronkelijke. Agenda toegevoegd: 8a. Voorstel J.TOjnand: De Algemene Ver gadering machtigt het Bestuur bij wijze van proefneming voor het seizoen 1952- 1953 de technische leiding als volgt te organiseren: Er wordt ingesteld een Technische Commissie, bestaande uit negen leden, te weten een voorzitter, een secretaris en zeven leden, welke deel uitmaken van drie elftalcommissies. Elftalcommissie A regelt de opstel ling van de hoogste drie elftallen. Een der drie leden is tevens lid van Elf- taloommissie B, die de opstelling regelt van de hoogste twee junioren- en adspi- rantenelftallen. Een der drie leden is tevens lid van Elftalcommissie C, die de lagere senioren- en lagere jeugdelf- talleh opstelt. Zodra de programma's bekend zijn, wordt een schema gemaakt, waarin bij toerbeurt alle leden de'wedstrijden van alle elftallen bezoeken. Toelichting. De praotijk bij de grote clubs bewijst, dat een geslaagde "voet balcarrière" als volgt verloopt: lager jeugdelftal - hoogste jeugdelftal - derde senioren elftal - eerste elftal. Volgens mijn plan wordt de organisatie v^r de elftaloommissie hiermede gesyn chroniseerd. Door het "overlappen" -waardoor een der leden van de ene oommissie tevens deel uitmaakt van de daaropvolgende-, voorkomt men het gevaar, dat een lagere commissie naar voren komende spelers niet doorgeeft om de kampioenskans van het elftal, waarin deze spelers uitkomen, niet te bedorven. Het toerbeurt-systeem heeft het voordeel, dat alle leden van de technische commissie een overzicht krijgen van het gehele spelersmateriaal. Mocht de proefneming slagen, dan zou in 1953 het reglement aan de'nieuwe situatie kunnen worden aangepast. Het systeem is een combinatie van hetgeen bij "Ajax" wordt toegepast en wat Aad van Leeuwen zag toegepast bij de roeivereniging "Njord". Gezien di buitengewone successen, die "Ajax" en "Njord" de laatste jaren boeken, lijkt het mij verstandig, hun organisatie ten voorbeeld te nemen. 8b. Voorstel Kerker-Kinsbergen-Wigge- mansen: De Elftaloommissie (voor Ie en 2e elftal) van 3 leden, de Elftalcommis sie-A (voor 3e en 4e elftal) van 3 leden en de Elftalcommissie-B (voor de A.V.B.- elftallen) van 3 leden worden allen op geheven. In de plaats van de opgeheven elf talcommissies wordt samengesteld êên Elftalcommissie bestaande uit 5 leden. Deze Elftalcommissie wordt belast met het opstellen van alle senior»elf- tallen en de leiding daarvan. Toelichting.De voorgestelde organi satie heeft enige zeer belangrijke voor delen boven de bestaande organisatie vorm: a. Tot nu toe waren er negen personen nodig om de verschillende elftalcommis sies te vormen. Bij de voorgestelde or ganisatievorm v/orden dit er sleohts vijf. Bit geeft derhalve een besparing van 4 man, en dat nog wel voor functies, waar voor men nu niet direct vlot mensen be schikbaar heeft. jb. Door een rouleringssysteem betref fende het meegaan met de verschillende seniorenelftallen krijgt elk elftaioom- missielid op zich zelf een zeker in zicht in het besohikbare spelersmateri aal, zodat spelers uit lagere regionen kans krijgen "ontdekt" te worden. Daar deze beide voorstellen afwijken van de bepalingen in artikel 56 van het Huishoudelijk Reglement, behoeven zij, evenals het bestuursvoorstel (punt 9) van de oorspronkelijke agenda, een meer derheid van 2/3 der uitgebrachte stemmen. Na behandeling van de punten 8a, 8b en 9 staan de verschillende verkiezingen op de agenda. Deze'agendapunten worden als volgt gewijzigd: 10. Verkiezing van het Bestuur. Het Bestuur, gehoord de besprekingen in de Algemene Ledenvergadering van 27 Juni 1952, stelt zijn mandaat ter beschikking. De oestuursverkiezing wordt gehouden in de Septemberverga- dering. De Voorzitter heeft bericht, geen candidatuur meer te aanvaarden. 11. Verkiezing van de'ElftaloommissieCs). Candidaten zijn: D, Been,B.Dorenbos, C.Zerker,S.R.Kinsbergen,A,G.Knopper, D.J.van Manen, O.van Rijn, G.Stall- mann en f.ïïiggemansen. De afwikkeling van dit agendapunt is geheel afhankelijk van de uitslag der besprekingen over punten 8a, 8b en 9. De Heren Kerker,ICinsbergen en Wigge- mansen hebben bericht, dat zij hun cand-ïf^'uur intrekken ingeval er geen wijziging gebracht wordt in de organi satie dei. Elftalcommissies.

Bulletins (vnl. opstellingen) | 1952 | | pagina 1