OP DEI GOEDEN WEG In vroeger tijden was er een Rederijkerskamer, die "In liefde bloeiende" heete. Die Rede rijkerskamer maakte het best, vanwege de Liefde blijkbaar en zoo schijnt ook A.F.C, een bloeitijd mee te maken, nu het in liefde blpeit. Want we hebben het zoo vaak over de myste rieuze krachten in de sport en het boek, dat Joris van den Bergh er over schreef, mag er zijn, maar hij heeft vergeten te schrijven over den geweldigen invloed, dien de Liefde in de sport heeft. Ik vraag U: Lick Disselkoen verloofd en Wim Pogge en John Claus aan het trouwen. Zet een bruigom niet het beste beentje voor, als hij zijn bruid op de tribune weet Sal, wil, kin hij falen Uitgesloten, niet waar i Daar zit de vrouw die hem inspireert. En zoo gaat het met den meesten onzer spelers. Tweemaal heb ik in het Stadion het genoegen gehad, achter de enthousiaste uitverkorenen onzer eerste elftallen te zitten. Deze meiskes en vrouwen geven wel het maximum aan"meeleven"ze gesticuleeren, juichen, moedigen aan en hoe leuk-parmantig klinkt dan plotseling hun koor-zang: "Hup A.F.C, de tanden op elkander; hup A.F.C, vooruit jongens zet door; hup A.F.C, vreest nooit een tegenstander, hup A.F.C, zet 'em op en scoor f" Als straks onze droom in vervulling mocht gaan, als we - naar we allemaal zoo vurig hopen - geschaard kunnen zitten rond den promotie-disch, dan zal er gespeecht worden op het elftal en op mannen als Jo Broeksm.it en Jaap Reeder. Ik geef Dick Bessem nu al de tip, dat hij dan ook een knalrede houdt op de vrouwen en meisjes van onze spelers, want A.F.C, dankt, psycholo gisch gezien, een groot deel van het huidige succes aan het feit, dat het eerste elftal "In Liefde bloeijende" is Zoo is dan de eerste pror.otie-weedstrijd gespeeld en in een 3-1 overwinning op T.O.G. geëindigd, u'e hebben het weer bar met de zenuwen te stellen gehad, want .tot een heel eind in de tweede helft stonden we met 1-0 achter. Het was een rare verlooning geweest. De regen kletterde neer (van "Zweetvoetbal" hebben we in dezen mislukten voorzomer geen last gehad en de spelers gleden en duikelden op de vreemdste wijze. T.O.G. speelde inmid dels een goede en enthousiaste (o.i. té enthousiaste) partij. Dat overdreven enthousiasme had tengevolge, dat de gasten zich volkomen leeg speelden en blessures ojpliepen. Heaterman moest zelfs set een gebroken enkel het veld verlaten en sommige van zijn medespelers riskeerde in blind enthousiasme zooveel, dat zij min of meer gehavend werden. De oude waarheid, dat op den duur techniek wint van enthousiasme, ging in dezen wedstrijd weer op. Toen Jaap Disselkoen met .een straf schot gelijk maakte, ging A.F.C, steeds beter'spelen, Henk Sonnevelt gaf ons Onder laaiend enthousiasme van het in grooten getale opgekomen pu bliek met een juweel van een kopbal de leiding en Chris Geluk voltrok het vonnis (3 - 1). Onder groot gejuich kwam het einde. Sinds het begin van ons offensief behaalde het eerste elftal in de, competitie de volgende resultaten: 13 13 - - 26 50 - 17- Commentaar lijkt ons ruimschoots overbodig. De totale cijfers sinds Juni 1945 luiden als volgt: 40 31 3 6 65 135 - 53 Gesteund door zulke cijfers, gaat A.F.C. Zondag 23 Juni naar 't Gooi. De geelzwarte Hilversutnmers hebben n.1. van Xerxes met 3 - 2'verloren en eindigen met 11 punten uit 20 wed strijden op de onderste plaats. 't Gooi - A.F.C, als promotie-wedstrijd voor de eerste klasse. Hu ik dit schrijf gaan mijn gedachten terug naar dien gloedwarmen Zondag in'1917, toen wij jeugdige en enthousiaste A.F.C.-ers op de fiets naar Hilversum gingen om onze club aan te moedigen tegen 't Gooi. Wonnen we, dan \7aren we 1ste klasse, verloren we, dan was het "dag met 't handje". We verloren met 1 - 0 en de stralende zomerdag had heel wat aan zijn glans ingeboet, toen we terugfietsten. Gelukkig staan we er nu heel anders voor. De eerste twee punten zijn bin nen, 't Gooi is niet de mede-gegadigde uit de parallel-klasse, maar degradatiecandidaat en on» eerste elftal i3 mentaal "geladen", (in 1917 hadden we juist de 2-1 nederlaag tegen Feijenoord achter den. rug) Dit wil niet zeggen, dat we Zondag geen zwaren wedstrijd tegemoet gaan maar wel dat er verscheidene factoren zijn,'die ons den 23sten Juni met vertrouwen tegemoet doen zien. De weekend bracht ons nog meer voetbalnieuws. Het vierde.speelde den eerstan degradatie wedstrijd tegen Germaan II en won met niet minder dan 5.' - 1 Vele leden woonden deze ont moeting bij, waarvan veel goeds te'vertellen valt. ITesenberend - de oude garde wenscht noch te sterven, noch zich over te geven - was een prima captain; middenvoor Kretzschmar scoorde vier beste doelpunten en ook linksbinnen Reijsel deed goed werk. Er werd zeer enthou siast en met overleg gespeeld en we hebben alle hoop, dat het vierde zich in de reserve 2e klasse handhaaft. Errata. De kop "In boeken van spanning" in ons vorig bulletin berust op een tikfout. In de copy stonde "In weken van spanning". In de Prijsvraag Juni-Schakel) staat onder Fr. 45 Engels. Dit moet zijn; Engelsen. (Het wat U zegt; de combinatie is dus niet Adriani Engels.) En nou maar koppig door-puzzelenJ )ringend verzoek aan de _eden om niet in de kleedkamer van het eerste elftal te komen.

Bulletins (vnl. opstellingen) | 1946 | | pagina 2