PROMOTIE-WEDSTRIJDEN en het was leuk en prettig en feestelijk, mant "Het kan me niet schelen, A.^.C. is Kam pioen Kampioen Het schoonste woord, dat een club kent, maar voor ons nog niet voldoende, want het Kampioenschap is voor ons "de stopping stone" naar ons einddoel; de Westelijke Eerste Klasse. Om dat te bereiken, moeten wij vier wedstrijden spelen, twee tegen T.O.G. en twee tegen t ^ooi erf R.F.C. Met T.O.G. hebben wij menig sportief appeltje geschild. Voor het eerst hebben mj deze blauw witte Watergraafsmeerders ontmoet in 1930/31 en het was meteen een sensationeel geval. De thuiswedstrijd, -geleid door Prof.Snapper, leverde bij een strafschop een spel-puzzle op, waarvoor iedere spelkenner zich interesseerde. Wij verloren tenslotte ons protest en vier clubs, n.1. D.E.C., T.O.G,, A.F.C, en Hollandia, eindigden met gellk aantal punten (13; onderaan. In de beslissingswedstrijden kwamen wij merkwaardigerwijze niet tegen T.O.G. uit, omdat voordien al beslist was, dat Hollandia het kind van de rekening was en A.F.C. - T.O.G. dus niet werd vastgesteld* In 1931/1932 speelden wij ook met de club van de Karssemeijers in dên competitie en daar na duurde hot tot....dit seizoen, voer wij onze krachten konden meten. Wij speelden dit sei zoen reeds driemaal tegen T.O.G/ en wel "uit" in de zomercompetitie (l-O verloren) en op he 1) terrein m de finale van het Frankendael - tournooi (l-O gewonnen) en "thuis" in de voercompetitie van den U.V.B,-beker (2-2). De "balans was dus urecies in evenwicht. De bekende Hilversumsche club 't Gooi ontmoetten wij voor het eerst 29 jaar geleden in.. de promotie-competitie voor de Ie Klasse. De Geelzwarten speelden in het oude Stadion met 1 •- 1 gelijk en klopten ons in Hilversum met 1-0. Twee seizoenen in de Margarine eerste klasse konden wij van 't Gooi niet kruien en in 1921/22, ons rampjaar in de overgangsklasse waren de Hilversummers ons weer de baas. Serst 22 jaar later, n.1. in 1944» traden wij voor den H.V.B.-beker tegen 't Gooi weer in 't krijt en wonnen toen gemakkelijk met 3 - 0. Zoowel T.O.G. als 't Gooi zijn taaie rakkers, die ons ongetwijfeld de handen vol werk zullen geven. Zou R.F.C, het satema&g '..-orden,- dan komen wij tegen een club, diü voor de meeste A.F.C.-ers een onbekende is. Deze groenwitte Rotterdammers, die hun domicilie hebben aan den Essenburgersingel, ontmoetten wij in de Ie Klasse 3 (1917-1918 en 1918-1919) waarb;j wij steeds aan het langste einde trokken. Zaterdag 15 Juni a.s. om 6.45 uur wordt in het Olympisch Stadion de eerste acte opge voerd van het spel; "Wie wordt eerste klasser een "thriller" in vier bedrijven. Drie bedrijven spelen in het Olympisch Stadion, daar ook T.O.G. haar promotie-wedstrijden in het "home" van Jan v.d. Berg zal spelen. Mag ik er nog even op wijzen, dat wij nog nooit in het Olympisch Stadion verloren In 1943 wonnen wij er den A.R.O.L.-beker, in 1945 bedwongen wij daar de landskampioenen en Zaterdagavond werden we er Kampioen De gedachten van tienduizenden gaan naar jullie uit, eerste elftallers J.W. Faschrift. Telegrafische gelulcvenschen kwamen alsnog binnen van 'Theo van Nigtevegt, die zich momenteel in Stockholm bevindt en van Wilhelmina Vooruit, dat met Pinksteren in Luik toerde en ons vandaar telegrafeerde» Hoe druk het is^ Het Bestuur heeft met al die competitie - beslissings - en promotiewed strijden zoo het Sïn en ander aan het hoofd. Maar hoe druk ze het hebben, onthulde mij Arnold Eijsvogol, die mot oen wereld van tragiek in zijn stem zeis "Ja, ik heb Maandag avond met kwartetten moeten uitscheiden". Wie Arnold kent begrijpt, welk offer hier op het altaar der clubliefde geplengd ds. -0-0-0-0-0-0-0- -0-0-0-0-0-0-0-0-

Bulletins (vnl. opstellingen) | 1946 | | pagina 4