Het A.F.C. - B L L E TIN 20 Juni 1946 n tu- or Ion 1 ver- .ende ;Cn IN BOEKEN VAK SPANNING In een van zijn luchtvaartboeken vertelt Viruly het bekende verhaal van drie arbeiders, die aan den weg steenen bikten. Er kwam een voorbijganger langs, die hun vroeg, wat zij uit voerden. "Ik bik steenen" zei de één; "ik verdien verdorie maar 15 gulden in de week" zei de tweede; "ik bouw mee aan de nieuwe Kathedraal" zei de derde. En dan trekt Viruly een Darallal en schrijft het verbluffende succes van de K.L.M, toe aan het feit, dat van den Directeur tot den jongsten bediende, die de postzegels opplakt, ieder het gevoel had "mee te bouwen aan de nieuwe Kathedraal". Ik ben overtuigd, dat het groote succes van A.F.C, mede stemt op het feit, dat iedereen "meebouwt". Toen we in November zaten te puzzelen, hoe we de gedenkboeken moesten laten be zorgen belde Jac.K3hler spontaan op, om te vertellen, dat hij drie dagen gaxeaervaerd had om de boeken persoonlijk te gaan rondbrengen. Zet prachtige werk van onze vrijwillige controleurs, o.a. bij A.F.C. - K.F.C, ligt nog versch in ons geheugen. En dan zou ik willen wijzen op de vlotte en enthousiaste manier, waarop verschillende vrienden hebben meegewerkt, om het verschijnen van de Extra - Schakel hun mog .lijk te maken.. We zijn er in geslaagd, dat blad klaar te krijgen 1 uur en 52 minuten, nadat in het Stadion het eindsignaal klonk. Maar dat kon, omdat Jan Scheepstra ons spontaan zijn wagen ter beschikking stelde: omdat Wim Staats en Piet Glaudermans jas en vest uitgooiden en mee- ploeterden, omdat Mevrouw Meijer Jr. in een soort sneltrein-tempo meehielp met vouwen. En omdat onae drukker, de heer Meijer Sr. een geste maakte, die A.F.C, niet gauw zal ver gaten. Als we' zoo blijven doorgaan, dan zal A.F.C, succes op succes boeken. Natuurlijk: in eerste instantie moet het komen van Bestuur en Eerste elftal. Zij zijn de vaandeldragars de club, naar hun optreden wordt de vereeniging als geheel beoordeeld. Maar 18 men- cchen kunnen in een club van 800 menschen alleen dan wat bereiken, als iedereen bereid is om te doen wat van hom gevraagd wordt. Eet lid, dat een kaartje afscheurt bij de tribune; hst lid, dat prompt zijn auto ter beschikking stelt; het lid dat gaat kijken of de reclame- biljetten goed opgehangen zijn; het lid dat "Schakels" vouwt - al die leden "bouwen aan de Lhedraal". Laten wij dat allen goed beseffen!! Onze leden zullen dezer dagen heel wat A.F.C.-missives ontvangen. Be gebeurtenissen volgen elkander in A.F.C, zóó snel op, dat de publicaties ook talrijker zijn dan gewoonTik. Ons plan, om in het wekelijksche bulletin alleen uitslagen, programma's en opstellingen te publiceeren en daarnaast in de maandelijksche gedrukte "Schakel" volledig weer te geven wat in onze club loeft, is (gelukkig) doorkruist door de fantastische successen van ons jre elftal. Be leden ontvangen nu deze week de Juni - Schakel. Het voorbereiden, zet ten, opmaken en drukken van ons maandblad kost geruimen tijd, zoodat'dit blad onmogelijk gebeurtenissen op den voet kan- volgen. Daarom krijgen alle leden nog over de post gestuurd onze extra - editie van Zaterdag avond j.1. Wie nu dit nummer ontvangt en Zaterdag niet in het "Spinnewiel" was, zal zich verbazen, dat er nog zooveel zetfouten in staan. Als verklaring moge gelden, dat het ge zien de materiaalschaarschte, niet mogelijk was, een extra-editie van de extra-editie te :an„ Ik hoop dus, dat de leden genoegen nemen met een uitgave, die niet feilloos, maar 1 snel was, "u moeten we nog een hiaat vullen en in het kort vertellen, wat er Zaterdagavond na half negen gebeurd is. In de eerste plaats dan willen wij E.F.C, hulde brengen: Laten wij in onze feestvreugde t vergeten, hoe bitter de teleurstelling voor K.F.C, geweest moet zijn. Maar de Koogers hebben hun teleurstelling gedragen, zooals het goeden sportmenschen betaamt. Zij waren aan dan Wande-lweg de eersten, om ons te complimenteeren met de sensationeele 4-3, zij waren de eersten, om ons geluk te wenschen met het Kampioenschap. A.F.C, kan niet anders doen dan het uiterst correct optredende K.F.C, het beste wenschen voor het komende seizoen. loen ging men naar het Clubhuis en daar is veel en spontaan gelukgewenscht. Ajax en oW.S. waren present, ongeorganiseerd, dus juist d^irorn zoo hartelijk Waarna vel?sprekers het woord voerden. Wij noemen de vertegenwoordigers van onze dochters, A.C.C, en A.B.C. soorteda de vertegenwoordigers van V.O.C, en H.B.S. Baarna ging men naar "t Gekroond Spinnewiel", waar spelers en genoodigdon een souper d aangeboden. "Beneden" daverde toen ook al de feestvreugde en het was al volkomen dag, "toen we huiswaarts keerden. Hoogtepunten - om met Willy Brusse te spreken - o.a. de speech van Dick Bessem en het prachtige Kampioenslied van Jack Junior, dat wij in extenso in de Juli - Schakel zullen publiceeren. En verder zongen vele vogels al naar ze gebekt zijn vers É>pg) r*ng) te ?oJ ij PSO.-i/l OVOi.'l

Bulletins (vnl. opstellingen) | 1946 | | pagina 3