I «H^HHOS A.F.C. - K.F.C. (Een sprookje werd werkelijkheid) vervolg Aan het einde van den lsten Pinksterdag wordt door Blauw Wit aan alle deelnemers een feest avond aangeboden. De deelnemers zijn: A.F.C.A.G.O.V.V., Blauw Wit A en B, D.W.S. Feijenoord, G.Y.A.V., K.A.C., P.S.V., U.V.V., da Volewijokers en Z.F.C. -o-o—o-o'-o-o-o- VOOR DE 3ESLISSIITG Wat velen gehoopt, maar weinigen voorspeld heVben, is gebeurd: Ons eerste elftal heeft elf overwinningen in successie behaald, stoof van de zevende naar de eerste plaats en is gelijk geëindigd met E.F.C. Die elf wedstrijden leverden ons 22 punten op bij een totaal score van 43 - 14 (l)j Z.V.V. werd verslagen met 3-0. D.W.V. met 4-2, WwF.C. met 2-0, en 4 - 0, K.F.C, met 4-3, O.S.V. met 2-0, Alcmaria met 5 - 0,. Z.F.C, met 4-2, Yolen- dam met 6-1, West Frisia met 4-2, an Alkm. Boys met 5-4. Een unieke prestatie, waarvoor ons elftal warme hulde toekomt. Het is nog heel wat anders of men van den start af een dergelijke toch al uitzonderlijke prestatie levert dan zooals in ons geval, zeven punten achterstand heeft en eiken wedstrijd moet winnen. Een gelijk spel was ons al noodlottig geweest, staeds weer gingen de spelers het veld in met de nerveuze gedachte, dat er gewonnen moest worden. Welnu,, het is gelukt en dit elftal heeft een prachtige bladzijde Ifoagevoegd aan de roemrijke A.F.C.historie. Da wedstrijd van Zondag j.1. leverde ons ten aanschouwe van stampvolle tribunes ("there is nothing that succeds like success") een 4-0 overwinning op W.F.ü. De Wormerveerders hebben hun sportieve plicht tenvolle gedaan en zich ten volle gegeven, laar....A.F.C, speelde een klasse beter en vooral in de eerste helft met den storm tegen was"onze ploeg superieur. Wij hadden toen wel iets meer verdiend dan een 1-0 voorsprong. Opvallend was het succes van Jaap Disselkoan, die met zijn geb'lesssarden broer Dick van plaats verwisselde en toen in drie minuten den stand van' 2 - 0 op 4 - 0 bracht. Verheugend was het opvallend goede spel van Jan Betz, die den geblesseerden Karel ter Horst verving. Wij zijn dan pas waar wij wezen -.Tillen als we niet behoeven te "Knapen" voor een paar invallers. De beide laatste "Zondagen waren niet alleen feestdagen voor A.F.C., maar ook voor de Scheidsrechters. Van Welzenes konden we na afloop van A.F.C. - K.F.C, met het Kampioenschap van zijn vereeniging V.O.C, feliciteeren en Zondag j.1. had Twisterling de noodige handjes te drukken naar aanleiding van het Kamioensschap van "Haarlem". Zondag na afloop kon men weer eens constateeren, hoe prima de geest in ons eerste elftal is. In het Clubhuis vierden de spelers met hun dames de verloving van Dick DisselKoen. Zaterdag was de receptie geweest, die met een voor A.F.C-ers opmerkelijke zelfbeheerschxng met thee en taartjes plaats vond. A.F.C, zal tot in lengte van jaren wel de Amsterdamsche Fuif Club heeten, maar we zijn tenminste zoover, dat we n£ de wedstrijden fuiven en niet er vóór Daarna heeft de leiding van de Club met spelers en dames in het Spinnewiel gedineerd. Hoe krachtig en warm klonk daar ons clublied. "Eens worden wij weer runner-up, Jan Salie wordt voor goed verbannen"...Eindelijk is het dan zoover. Wij zijn runner up - en Hoe Jan Salie is voor goed verbannen Doodstil werd het toen Jaap Reeder de jongens toe sprak met woorden, geladen van wilskracht en clubllefde. Het was een prachtige avond. Als dit Bulletin bij de leden in de bus glijdt, staan wij aan den vooravond van één der belangrijkste wedstrijden, die A.F.C, ooit in haar geschiedenis speelde. Zaterdag 6 Juni om tavart voor zeven neemt de beslissingswedstrijd tegen K.F.C, een aanvang. Tienduizenden toeschouwers zullen dezen kamp aanschouwen en het overgroote gedeelte ^an die toeschouwers zal hopen op een overwinning van A.F.C. Wie de ontwikkeling van het Neder- landsche Voetbalwereldje gadeslaat, begrijpt de betekenis van dezen wedstrijd. Immers binnen anderhalf jaar krijgen we een hoofdklasse. Dit is logisch en noodig, We zijnmet onze 66 eerste klassers lichtelijk belachelijk. Maar die Hoofdklasse zal automatisch ten gevolge hebben, dat de eerste en vooral da tweede klasse toch zullen "devalueeren' We 'krijgen nu de kans om aan die devaluatie te ontkomen - Kogen onze spelers die kans weten te benutten. Moge er Zaterdagavond vreugde zijn in de hart» van onze donderden le den en onze duizenden aanhangers. A.F.C, is op aller lippen; als Zaterdag de A.F.C.vlag v< de tinnen van aan stampvol Olympisch Stadion wappert, dan is zij,.de vertolking van het vlaggasein; A.F.C, verwacht, dat iedere man zijn plicht zal doen Tot Zaterdagavond en veel succes Verloren. Mevrouw Disselkoen heeft bij dan wedstrijd A.V.U. - W.F.C, een gouden armband verloren. Inlichtingen gaarne Willemsparkweg 46, Tel; 93722.

Bulletins (vnl. opstellingen) | 1946 | | pagina 2