VERTEGENWOORDIGING REKENING EN VERANTWOORDING 2. Over elk voorstel wordt afzonderlijk en mondeling gestemd, tenzij de voorzitter of een ander bestuurslid anders wenst. Artikel 13 1. Het bestuur vertegenwoordigt de vereniging, voorzover uit de wet niet anders voortvloeit. 2a. De vereniging wordt voorts vertegenwoordigd door twee leden van het dagelijks bestuur gezamenlijk. b. Het bestuur is bevoegd aan personen een schriftelijke volmacht te verlenen, op grond waar van deze bevoegd zijn de vereniging in de in de volmacht omschreven gevallen te ver tegenwoordigen. 3a. De bevoegdheid tot vertegenwoordiging die aan het bestuur of aan leden van het bestuur toekomt, is onbeperkt en onvoorwaardelijk, voorzover uit de wet niet anders voortvloeit. Een wettelijk toegelaten of voorgeschreven beperking van of voorwaarde voor de bevoegd heid tot vertegenwoordiging kan slechts door de vereniging worden ingeroepen, b. De uitsluiting, beperkingen en voorwaarden gelden mede voor de bevoegdheid tot ver tegenwoordiging van de vereniging terzake van de in artikel 11 lid 4 van deze statuten bedoelde handelingen. 4. Personen aan wie krachtens deze statuten of op grond van een volmacht vertegenwoordi gingsbevoegdheid is toegekend, oefenen deze bevoegdheid niet uit dan nadat tevoren een bestuursbesluit is genomen waarbij tot het aangaan van de betreffende rechtshandeling is besloten. Artikel 14 1Het bestuur is verplicht van de vermogenstoestand van de vereniging en van alles betref fende de werkzaamheden van de vereniging, naar de eisen die voortvloeien uit deze werk zaamheden, op zodanige wijze administratie te voeren en de daartoe behorende boeken, bescheiden en andere gegevensdragers op zodanige wijze te bewaren, dat te allen tijde de rechten en verplichtingen van de vereniging kunnen worden gekend. 2a. Het bestuur brengt op de algemene vergadering binnen zes maanden na afloop van het boekjaar - behoudens verlenging van deze termijn door de algemene vergadering - een verslag uit over de gang van zaken in de vereniging, b. Het legt de balans en de staat van baten en lasten met een toelichting ter goedkeuring aan de algemene vergadering over. 3. Na afloop van de termijn kan ieder lid van de gezamenlijke leden van het bestuur in rech te vorderen dat zij deze verplichtingen nakomen. 4. Het bestuur is verplicht de kascommissie ten behoeve van haar onderzoek alle door haar gevraagde inlichtingen te verschaffen, haar desgewenst de kas en de waarden te tonen en inzage van de boeken en de bescheiden van de vereniging te geven. 9

Statuten en reglementen | 2008 | | pagina 9