ALGEMENE VERGADERINGEN b.Een besluit dat nietig is omdat het is genomen zonder de vereiste instemming van een ander orgaan, kan door dat andere orgaan worden bekrachtigd. c. Bekrachtiging is niet meer mogelijk na afloop van een redelijke termijn, die aan de ander is gesteld door het orgaan dat het besluit heeft genomen of door de wederpartij tot wie het was gericht. 5a. Een besluit van een orgaan is, onverminderd het elders in de wet omtrent de mogelijkheid van een vernietiging bepaalde, vernietigbaar: 1wegens strijd met wettelijke of statutaire bepalingen die het tot stand komen van het besluit regelen, 2. wegens strijd met de redelijkheid en billijkheid, als bedoeld in artikel 6 lid 6 van deze statuten en 3. wegens strijd met een reglement. b.Tot de onder a bedoelde bepalingen behoren niet die welke de voorschriften bevatten, waarop in lid 4 onder b van dit artikel wordt gedoeld. c. Vernietiging geschiedt door een uitspraak van de Arrondissementsrechtbank van de woon plaats van de rechtspersoon op vordering van de vereniging zelf, een lid van het bestuur, een lid, of iemand anders, die daarbij een redelijk belang heeft. 6. De bevoegdheid om vernietiging van een besluit te vorderen, vervalt één jaar na het einde van de dag, waarop hetzij aan het besluit voldoende bekendheid is gegeven, hetzij een belanghebbende van het besluit kennis heeft genomen of daarvan is verwittigd. 7. Een besluit dat vernietigbaar is op grond van het bepaalde in lid 5 onder a van dit artikel, kan door een daartoe strekkend besluit worden bevestigd. Voor dit besluit gelden dezelfde vereisten als voor het te bevestigen besluit. Bevestiging is niet mogelijk zodra een vordering tot vernietiging aanhangig is. Indien de vordering wordt toegewezen, geldt het vernietigde besluit als opnieuw genomen door het latere besluit, tenzij uit de strekking van dit besluit het tegendeel voortvloeit. Artikel 17 1Aan de algemene vergadering komen in de vereniging alle bevoegdheden toe, die niet door de wet of deze statuten aan andere organen van de vereniging zijn opgedragen. 2a. Jaarlijks wordt uiterlijk zes maanden na afloop van het boekjaar een algemene vergadering - de jaarvergadering - gehouden, b. Buitengewone algemene vergaderingen worden gehouden zo dikwijls het bestuur dit gewenst acht. 3. De algemene vergaderingen worden bijeengeroepen door het bestuur, met inachtneming van een termijn van ten minste veertien dagen. De bijeenroeping geschiedt door een mededeling in het cluborgaan of door een mede deling aan de leden, met gelijktijdige vermelding van de agenda. 4a. Voorts is het bestuur op schriftelijk verzoek van ten minste veertig (40) stemgerechtigde leden (of, indien de vereniging minder dan vierhonderd (400) stemgerechtigde leden telt, 11

Statuten en reglementen | 2008 | | pagina 11