LIDMAATSCHAP RECHTEN EN VERPLICHTINGEN 2. De leden zijn jaarlijks gehouden tot het betalen van een contributie, die door de algemene vergadering van tijd tot tijd zal worden vastgesteld. Zij kunnen daartoe in categorieën worden ingedeeld, die een verschillende bijdrage betalen. 3. Degene, aan wie het predikaat erelid is verleend, is vrijgesteld van het betalen van con tributie. 4. Wanneer het lidmaatschap in de loop van het verenigingsjaar eindigt, blijft niettemin de contributie voor het gehele verenigingsjaar verschuldigd. Artikel 5 1. Leden zijn die natuurlijke personen, die door het bestuur als lid zijn toegelaten. 2. Tot lid van de vereniging kunnen niet worden toegelaten degenen, die niet tot lid van de KNVB worden toegelaten. 3. Tegen een besluit tot niet-toelating door het bestuur staat geen beroep open. 4. Op voorstel van het bestuur kan de algemene vergadering een lid wegens zijn bijzondere verdiensten voor de vereniging het predikaat: "erelid" of "lid van verdienste" verlenen. Artikel 6 1De vereniging kan, voorzover uit deze statuten niet het tegendeel voortvloeit, ten behoeve van de leden rechten bedingen. De vereniging kan in een voorkomend geval ten behoeve van een lid nakoming van bedoel de rechten en schadevergoeding vorderen, tenzij het lid het bestuur schriftelijk meedeelt dit daartoe niet te machtigen. 2. De vereniging kan, voorzover dit in deze statuten uitdrukkelijk is bepaald, ten laste van de leden verplichtingen met derden aangaan. 3. Voorzover van toepassing gelden de in de leden 1 en 2 van dit artikel bedoelde rechten en verplichtingen ook ten opzichte van de vereniging. 4. De in de leden 1, 2 en 3 van dit artikel genoemde bevoegdheden worden uitgeoefend door het bestuur. 5. De vereniging kan door een besluit van de algemene vergadering verplichtingen - al dan niet van financiële aard - aan de leden opleggen. 6. De leden zijn voorts verplicht zich jegens elkaar en jegens de vereniging te gedragen naar hetgeen door de redelijkheid en billijkheid wordt gevorderd. 7. De leden zijn tevens gehouden: a. de statuten en reglementen van de vereniging, alsmede de besluiten van het bestuur en van de algemene vergadering na te leven, b. de statuten en reglementen van de KNVB, de besluiten van een orgaan van de KNVB, als mede de van toepassing verklaarde wedstrijdbepalingen na te leven, 4

Statuten en reglementen | 2004 | | pagina 4