ONTBINDING, VEREFFENING EN FUSIE c. Tot het doen verlijden van de voor de statutenwijziging vereiste notariële akte, is ieder bestuurslid afzonderlijk bevoegd en verplicht. Artikel 23 la. Voor een besluit tot ontbinding van de vereniging of een besluit tot fusie van de vereniging met een andere rechtspersoon, is het bepaalde in artikel 22 leden 12 en 3 van deze statu ten van overeenkomstige toepassing, b. De vereniging wordt ontbonden door een daartoe strekkend besluit van de algemene ver gadering, genomen met ten minste twee/derde van het aantal uitgebrachte stemmen. 2. Bij de oproeping tot de in dit artikel bedoelde vergadering(en) moet worden medegedeeld, dat ter vergadering zal worden voorgesteld de vereniging te ontbinden. De termijn voor oproeping tot zodanige vergadering moet ten minste éénentwintig dagen bedragen. 3a. De leden van het bestuur treden na het besluit tot ontbinding van de vereniging als ver effenaars op. b. De algemene vergadering is bevoegd na het besluit tot ontbinding de alsdan zitting heb bende leden van het bestuur te ontslaan met gelijktijdige benoeming van één of meer ver effenaars. 4. Bij een besluit tot ontbinding wordt de bestemming van een eventueel batig saldo bepaald, terwijl de algemene vergadering tevens één of meer bewaarders aanwijst. 5. Na de ontbinding blijft de vereniging voortbestaan voor zover dit tot vereffening van haar vermogen nodig is. Gedurende de vereffening blijven de bepalingen van deze statuten en reglementen voor zover mogelijk van kracht. In stukken en aankondigingen, die van de vereniging uitgaan, moet aan haar naam wor den toegevoegd de woorden: "in liquidatie". 6. De vereffenaar(s) stelt (stellen) een rekening en verantwoording op van de vereffening, waaruit de omvang en de samenstelling van het eventuele overschot blijken. 7. De vereffenaar(s) legt (leggen) de rekening en verantwoording en het eventuele plan van verdeling gedurende twee maanden ter inzage in het verenigingenregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam-Haarlem te Amsterdam en ten kantore van de vereniging of op een ander adres in het Arrondissement waar de vereniging statutair is gevestigd. 8. De vereffenaar(s) maakt (maken) de terinzagelegging bekend in een ter plaatse waar de ver eniging statutair is gevestigd veelgelezen nieuwsblad. 9. Na afloop van de vereffening blijven de boeken en bescheiden van de vereniging geduren de tien jaren berusten onder de (rechts)persoon, die daartoe door het bestuur bij het besluit tot ontbinding wordt aangewezen. 15

Statuten en reglementen | 2004 | | pagina 15