KASCOMMISSIE BESLUITEN VAN ORGANEN VAN DE VERENIGING 5. Vereist het onderzoek van de rekening en verantwoording bijzondere deskundigheid, dan kan de kascommissie zich voor rekening van de vereniging door een deskundige doen bijstaan. 6. Goedkeuring door de algemene vergadering van het jaarverslag en van de rekening en verantwoording strekt het bestuur tot decharge voor alle handelingen, voorzover die uit de jaarstukken blijken. 7. Het bestuur is verplicht de bescheiden als bedoeld in leden 1 en 2 van dit artikel geduren de de wetttelijke termijn lang te bewaren. Artikel 15 1. De algemene vergadering benoemt de leden van de kascommissie, bestaande uit drie leden en twee plaatsvervangende leden die geen deel mogen uitmaken van het bestuur. 2. De kascommissie onderzoekt de balans en de staat van baten en lasten en brengt aan de algemene vergadering verslag van haar bevindingen uit. 3. De leden van de kascommissie worden benoemd voor de duur van drie jaar en treden volgens een op te maken rooster af en zijn niet terstond herbenoembaar. 4. De kascommissie kan door de algemene vergadering te allen tijde van haar taak worden ontheven, echter onder gelijktijdige verkiezing van een andere kascommissie. Artikel 16 1Organen van de vereniging zijn de algemene vergadering, het bestuur, de strafcommissie, de commissie van beroep en de kascommissie. 2a. Het in een vergadering van een orgaan van de vereniging uitgesproken oordeel van de voor zitter omtrent de uitslag van een stemmming is beslissend. Hetzelfde geldt voor de inhoud van een genomen besluit, voor zover werd gestemd over een niet schriftelijk vastgelegd voorstel, b.Wordt echter onmiddellijk na het uitspreken van de voorzitter de juistheid daarvan betwist, dan wordt het te nemen besluit schriftelijk vastgelegd en vindt een nieuwe stem ming plaats, indien de meerderheid van het betreffende orgaan of, indien de oorspronke lijke stemming niet hoofdelijk of schriftelijk geschiedde, een stemgerechtigde aanwezige dit verlangt. Door deze nieuwe stemming vervallen de rechtsgevolgen van de oorspronkelijke stemming. 3. Van het verhandelde in een vergadering van een orgaan van de vereniging worden notulen gemaakt, die op de eerstvolgende vergadering van het desbetreffende orgaan dienen te worden goedgekeurd. 4a. Een besluit van een orgaan van de vereniging dat in strijd is met de wet of met deze statu ten, is nietig. Een nietig besluit mist rechtskracht. 10

Statuten en reglementen | 2004 | | pagina 10