WEDSTRIJDEN EN OEFENINGEN en de radiokamer en is tevens verantwoordelijk voor de contacten met de mediavertegen woordigers. Één van de bestuursleden heeft ambtshalve zitting in deze commissie. 6f. De strafcommissie is belast met het geven van een oordeel over eventueel wangedrag van een lid, wanneer zij daartoe door het bestuur wordt verzocht. Zij adviseert het bestuur over de eventueel te treffen maatregelen. 6g. De commissie van beroep komt bijeen op verzoek van het betrokken lid indien hij het niet eens is met het oordeel van de strafcommissie en/of de daaruitvolgende straf van het bestuur. De voorzitters van de commissies als genoemd in artikel 9.6 a, b en c van het huishoude lijk reglement zijn qualitate qua lid van deze commissie. Tevens neemt een lid van de jeugdcommissie - niet zijnde de voorzitter - plaats in deze commissie. Zij dienen zich te onthouden van enige inbreng indien het een speler betreft die onder zijn commissie valt. 6h. De archiefcommissie beheert het archief van de vereniging. 7. De algemene vergadering en/of het bestuur kunnen commissies ad hoe benoemen wanneer zij zulks nodig achten; er wordt dan tevens een commissievoorzitter aangewezen. Zowel permanente- als ad hoe commissies kunnen te allen tijde worden ontbonden door een alge mene vergadering. De door het bestuur benoemde commissies bovendien door het bestuur. 8. Elke aanvoerder van een seniorenelftal heeft het recht in de bijeenkomsten, waarin het door hem aan te voeren elftal wordt samengesteld, te worden gehoord. 9. De elftalcommissie(s) geeft resp. geven schriftelijk aan de bonden de samenstelling van de elftallen op, volgens de door hen gepubliceerde richtlijnen. 10. Bestuursleden hebben te allen tijde het recht commissie vergaderingen bij te wonen en hebben een adviserende stem. Artikel 10 1. Er wordt gespeeld volgens de bepalingen van de K.N.V.B. 2. De oefeningen en (oefen) wedstrijden vallen onder verantwoordelijkheid van de betrokken elftal- c.q. jeugdcommissie, dan wel van door hen aan te wijzen andere personen. 3. Deze commissies c.q andere door hen aangewezen personen zorgen daarbij voor hand having van de orde. Zij hebben het recht een lid met gegronde reden(en) het (verder) deel nemen te ontzeggen, doch zijn verplicht hiervan binnen 2 x 24 uur mededeling te doen aan het bestuur, dat het voorgevallene uiterlijk binnen één week behandelt. 4. Het aantal in te schrijven elftallen wordt door het bestuur bepaald, dit na overleg met de betrokken elftalcommissie. 5. Nadat de verschillende elftallen gekozen zijn, wijzen de elftalcommissies de aanvoerders en de plaatsvervangend aanvoerders aan. De aanvoerder alsmede de plaatsvervangend aan voerder van het eerste elftal worden door het bestuur aangewezen, na overleg met de elftalcommissie A en de oefenmeester. 6. De elftalcommissies benoemen ook een leider per elftal. Hij draagt zorg voor de begelei ding van de spelers. 24

Statuten en reglementen | 1996 | | pagina 24