STRAFCOMMISSIE EN COMMISSIE VAN BEROEP 2. Leden tot en met vijftien jaar hebben geen stemrecht. Leden van zestien jaar en zeventien jaar hebben ieder het recht op het uitbrengen van één stem, oudere leden hebben het recht op het uitbrengen van twee stemmen. 3. Stemmen bij volmacht is niet toegestaan. 4. Besluitvorming kan alleen plaatsvinden over geagendeerde onderwerpen. In spoedeisende gevallen kan het bestuur de algemene vergadering voorstellen ook besluit vorming te laten plaatsvinden over niet-geagendeerde onderwerpen. Besluitvorming over wijziging van deze statuten of ontbinding van de vereniging kan alleen geschieden met inachtneming van het daaromtrent in artikelen 22 en 23 van deze statuten bepaalde. 5a. Stemming over zaken geschiedt mondeling, over personen schriftelijk. b. Het aannemen van voorstellen bij acclamatie is mogelijk, mits dit geschiedt op voorstel van de voorzitter. c. Ingeval van een schriftelijke stemming benoemt de voorzitter een stembureau van drie leden, niet zijnde leden van het bestuur. 6a. Over alle voorstellen wordt, voor zover deze statuten niet anders bepalen, beslist bij meer derheid van de uitgebrachte stemmen in een vergadering waarin ten minste veertig (40) stemgerechtigde leden aanwezig zijn. Indien onvoldoende leden aanwezig zijn, worden de voor de eerste vergadering geagen deerde onderwerpen opnieuw aan de orde gesteld in een volgende algemene vergadering, te houden binnen veertien (14) dagen na de eerste vergadering, in welke volgende alge mene vergadering omtrent die onderwerpen kan worden besloten, ongeacht het aantal aan wezige leden. b. Bij het staken van de stemmen wordt een voorstel geacht te zijn verworpen. 7. Bij stemming over personen is degene gekozen, die de meerderheid van de uitgebrachte stemmen op zich heeft verenigd. Indien niemand die meerderheid heeft verkregen, wordt een tweede stemming gehouden tussen de personen, die het hoogste aantal van de uitgebrachte stemmen hebben verkre gen en is hij gekozen, die bij die tweede stemming de meerderheid van de uitgebrachte stemmen op zich heeft verenigd. Indien bij die tweede stemming de stemmen staken, beslist het lot. 8. Ongeldige stemmen zijn stemmen die blanco of op enigerlei wijze ondertekend zijn, dan wel iets anders aanduiden dan in stemming is gebracht of andere namen bevatten dan van de personen over wie wordt gestemd. Artikel 20 la. De algemene vergadering benoemt de leden van de strafcommissie, bestaande uit een on even aantal van ten minste drie meerderjarige leden die geen deel mogen uitmaken van het bestuur en de commissie van beroep, b. De strafcommissie adviseert het bestuur omtrent alle aangelegenheden die in artikel 7 lid 3 van deze statuten worden genoemd. 13

Statuten en reglementen | 1996 | | pagina 13