13 zitter onderteekend. Hij voert de briefwisseling uit naam van en in overleg met het Bestuur. Hij onderteekent alle stukken van hem uitgaande en is verplicht hiervan copie te houden. Hij houdt een ledenlijst en een lijst van geroyeerde leden bij. Bestuursbesluiten worden door hem, voor zoover het Bestuur het noodig oordeelt, in het Officieel Orgaan ge plaatst. Hij heeft het beheer over het archief. In de Algemeene Vergadering bedoeld in art. 73 b., brengt hij namens het Bestuur, verslag uit over het afgeloopen vereenigingsjaar. Artikel 41. De 2e Secretaris is den lsten Secretaris behulpzaam bij diens werkzaamheden. Hij treedt bij ontstentenis van den lsten Secretaris in diens plaats op. Artikel 42. De Penningmeester beheert de gelden der Vereeniging en zorgt voor het innen van alle aan de Vereeniging toekomende baten, tegen kwitantie. Hij doet die uitgaven welke gevolgen zijn van de toe passing van dit reglement en van de uitvoering van besluiten der vergaderingvoor alle andere uitgaven heeft hij de machtiging van het Bestuur noodig. Hij draagt zorg, dat de bezittingen der Vereeniging tegen brandschade worden verzekerd. Hij houdt een lijst bij van de geroyeerde leden. Hij is verplicht, den lsten Voorzitter, op diens verzoek, inzage te geven van zijn administratie en hem de kas te toonen. Hij is verplicht, voor zoover mogelijk, kwitantiën voor zijne uitgaven te vragen. in de Algemeene Vergadering, bedoeld in art. 73 b., brengt hij namens het Bestuur verslag uit over den toestand der geldmiddelen gedurende het afgeloopen jaar en legt daarbij over een staat van de ontvangsten en uitgaven. Artikel 43. Het beheer van den Penningmeester wordt in de tweede helft van Januari en aan het einde van het sei-

Statuten en reglementen | 1912 | | pagina 13