Toespraak voorzitter bij 122e verjaardag AFC 8 februari 2017 95e jaargang nr. 5 Contracten helpen vermoedelijk wel een beetje maar ook die zijn zeker niet afdoende en geven dus een schijnzekerheid. Nog voor die invoering kun je nu al horen hoe het allemaal toch omzeild kan worden. Dus gedegen controle en bij gebleken overtre dingen uitsluiten van de competitie. Daar heeft de KNVB een actieve rol, ja een pro-actieve rol. Overigens viel mij bij bestudering van de lijst van beste jeugdoplei dingen op, nadrukkelijk zonder een waardeoordeel uit te spreken, dat in de top 10 slechts 1 zaterdagclub is opgenomen en gaandeweg blijft het verschil tussen zaterdag en zondagclubs opvallend in het voordeel van de zondagclubs. Maar dit terzijde In de discussie wordt steeds gesproken over de verplichtingen van de clubsmaar hebben de clubs ook rechten. Daar moet ook over gesproken kunnen worden. Zo zou AFC, net als een groot aantal clubs uit de Tweede en Derde Divisie, graag zien dat het tweede zondag elftal mee kan doen in de reguliere competitie bijv. de tweede of eerste klasse. Ook zouden spelers van de zaterdag 1als daar een beroep op wordt gedaan, mee moeten kunnen spelen in competitieverband met de zondag 1. Waarom eigenlijk niet als AFC, door de regels van de KNVB, meer dan de helft van haar wedstrijden op zaterdag speelt? Bovendien is dat laatste ook al mogelijk voor alle jeugdspelers in alle leeftijdsklas sen. Wordt ongetwijfeld vervolgd! Om de AFC organisatie soepel te laten lopen is ondersteuning door een aantal enthousiaste professionals een must. Zonder hen gaat het niet en daarom wil ik Henny, Rinus en Daryl namens het bestuur bedanken voor hun inzet en veel succes wensen dit jaar. Dat geldt uiteraard ook voor onze pachter Frans, Joop en de hele horeca crew. Last but not least onze dank en waardering voor Hassan die met overgave de "wereld" van de kleedkamers runt. Chapeau!! Halverwege het seizoen en genoeg op ons bord. AFC doet mee, laat van zich horen en zet zich in voor de goede zaak. Daarbij rekent het bestuur op uw hulp en op uw betrokkenheid. Inderdaad halverwege het seizoen maar ook het begin van een schoon jaar dat voor ons ligt met een heleboel uitdagingen. Laten wij er met elkaar voor zorgen dat wij aan het eind van het jaar tegen elkaar kunnen zeggen: wij zijn opgeschoten! Dat wij met elkaar het verschil hebben gemaakt voor elkaar, maar zeker voor AFC, onze club, waar wij allemaal thuis zijn! Mede namens mijn collega-bestuursleden, wens ik u allen een gezond en sportief jaar! Met u allen zien wij 2017 en de toekomst vol ver trouwen tegemoet. Proost! Bovenstaande tekst is op 6 januari door Ad Westerhof uitgespro ken tijdens een zeer geanimeerde nieuwjaarsbijeenkomst. Beste AFC-er Vandaag is ons aller AFC jarig en als ieder jaar vieren wij dat met een stijlvol herendiner. Onze 122e verjaardag! Daarmee is AFC één van de oudste clubs in ons land. 122 jaar oud dus, maar alive and kicking. Voor wij verder gaan, ook namens het bestuur, een bijzonder welkom aan de ereleden Johan de Bie, Kees Gehring, Edwin Geluk, Rob Duis, Ger van Caspel, Bob Neseker, Marcel Koster en last but certainly not least Machiel van der Woude. Daarnaast ook een groots welkom aan alle hier aanwezige Leden van Verdienste, winnaars van de mr. Henne Boskamp Nobelprijs, AFC Ridders, Zilveren Ploegers, Commissieleden en alle vrijwilligers. Tenslotte een bijzonder welkom aan allen die op professionele wijze aan onze club zijn verbonden. Ook natuurlijk een hartelijk welkom aan allen die ons financieel ondersteunen, de AFC Vriendelijke Bedrijven, bordsponsors en ad verteerders, ondersteuners van Keep Smiling, leden van de suppor- tersclub de Reds en begunstigers van het Lieverdjes fonds. Daarnaast is het bestuur verheugd dat ook dit jaar zovele AFC-ers onze verjaardag hier met ons vieren en aan jullie allen een zeer warm welkom. Al deze groepen zijn vaak - op een geheel eigen wijze - betrokken bij AFC. Zonder de financiële steun van velen zouden wij onze ambiti euze plannen niet kunnen uitvoeren. Maar zonder alle vrijwilligers zou de club niets van die plannen kunnen verwezenlijken. Het geheim van het succes ligt dan ook in de combinatie! Met enthousiaste, deskundige en gemotiveerde vrijwilligers en een gezonde financiële huishouding, ondersteund door een grote groep bedrijven en particulieren, vaak met een lange AFC-historie, lukt het AFC om ieder jaar weer een stapje vooruit te zetten. Waar wij als club nu staan is imposant en daar kunnen we best trots op zijn. Het is echter niet uitsluitend de verdienste van het huidige bestuur. Welneen. De huidige bestuursleden staan op de schouders van hun voorgangers waarvan er hier een groot aantal aanwezig is. Ook zij stonden ooit op de schouders van hen die daarvoor grote verenigings prestaties hebben geleverd. Het recept is dus simpel. Volhouden om de goede dingen doen. Managers doen de dingen goed. Maar sterke bestuurders doen goeie dingen. Het is een beetje zoals met Engelse gazons. U kent ze wel, zover je kunt kijken schitterend egaal groen, geen onkruid met hier en daar een prachtige solitaire boom. Toen er op zo'n Engels landgoed eens een gestreste Amerikaan op bezoek kwam, vroeg hij aan de eigenaar hoe hij dat toch deed. De Amerikaan wilde volgend jaar ook wel zo'n gazon als achtertuin. De Engelsman glimlachte en zei: het is eigenlijk heel simpel. Je zaait goed graszaad en geeft dat regelmatig water tot het begint te groeien. Daarna moet je het maaien, hij wachtte even en zei toen: en dat zo'n driehonderd jaar volhouden Volgens goede traditie hebben wij vanmorgen een bloemetje op Zorgvlied gebracht bij het graf van Schaf Scheepens, één van onze oprichters, voor onze 122ste verjaardag. Als je onze club op de voet volgt - en wie doet dat niet - dan valt het op dat wij vrij vaak in het nieuws zijn. Sportief maar ook op gebied van de regelgeving blazen wij ons partij tje mee. Dat moet ook wel vandaag de dag want anders overkomt het je allemaal en wordt je omvergelopen. 122 jaar oud of niet. Naar de mening van het bestuur moet AFC alert zijn en blijven. Daar kom ik straks nog even op terug. AFC-ers! In een gemeenschap met de grootte van AFC, ca 2200 leden, eigenlijk een groot dorp dus, gebeurt er veel in een jaar. Ons clublied zegt het al: "veel lief en leed ons heeft beschoren". Geboortes, huwelijken, verjaardagen en grote jubilea, met nog grotere feesten. Maar ook ziektes, narigheid en het wegvallen van clubgeno ten. Dat alles hoort bij het leven en dus ook bij onze club. Soms zie je het aankomen Soms ook helemaal niet. Dan schrik je en soms ben je totaal verslagen In 2016 heeft AFC afscheid genomen van André Bonnet, 62 jaar en lid van de Zilveren Ploeg. Op 22 april overleed Jan Pelsma op de leeftijd van 75 jaar. Jan was lid van AFC sinds 1970 en Zilveren Ploeger. Tijdens onze jaarvergadering in juni j.l ontvingen wij het droevige bericht dat Rik de Boer was overleden. Rik werd 72 jaar, was Lid van Verdienste, AFC Ridder en winnaar van de mr. Henne Boskamp Nobelprijs. Hans Woudstra overleed op 16 oktober j.l. Hans was AFC Ridder en lid van AFC sinds 1945. In november j.l kregen wij het bericht dat Wen van Muijsenberg was overleden op 87-jarige leeftijd. Ondersteunend lid sinds 1950 heeft Wen zich jaren lang verdienstelijk gemaakt voor de club door tweewekelijks de raambiljetten van de wedstrijden van AFC rond te brengen. Op 29 november j.l overleed ons Erelid Pim Adriaansz op de leeftijd van 92 jaar. Hij was AFC Ridder en vele jaren scribent in ons clubblad "de Schakel In Velsen hebben wij op waardige wijze afscheid van hem genomen. Volkomen onverwachts overleed AFC Ridder en zilverenploeger Ronny Susan op 25 november j.l op 67-jarige leeftijd. Ronny was AFC-er sinds 1959 en was bijna iedere dag op de club. Bij zijn uit vaart waren zo'n 600 mensen, die hem de laatste eer hebben bewezen.

Schakels (clubbladen) | 2017 | | pagina 9