Zaterdag 1 periodekampioen Start amateurvoetbal 2017/2018 Na een kwartier staan we al op 0-2, nog één goal erbij en we gaan vandaag met drie punten naar huis. Koen is heel dicht bij dit scenario met een schot in de korte hoek maar keeper Petar Stoskovic weet met een mooie redding UNA overeind te houden. Langzamerhand krab belt de ploeg van Mark Schenning wat op en ontstaat het eerste grote gevaar voor ons doel. Niek van Boekel schiet maar net voor langs, waarna Teun Sebregts vrij voor Patrick Zonneveld naast mikt en Glenn op de doellijn redt. Op het scorebord prijkt nog steeds de 0-2 voorsprong en het zou mooi zijn als die stand gehandhaafd zou blij ven tot de rust. Het loopt helaas anders als de scheidsrechter tot ieders verbazing UNA een penalty geeft na een door hem geconstateerde overtreding van captain Magid Jansen op Van de Gevel, die zich professioneel laat vallen. Als het al een overtreding is een veel te zware straf, zoals ook uit de beelden van Fox blijkt, want op deze manier zou iedere corner een penalty opleveren bij het dekken van een tegenstander. Hoe dan ook, Niels van Boekel schiet de penalty a la Neeskens onhoudbaar in de touwen en het is 1 -2 en niet 0-2 bij rust. In het tweede bedrijf is de spanning dus weer helemaal terug en is het wachten op Matthijs Jesse die voor AFC met zijn snelheid het karwei af zou kunnen maken. De eerste minuten na de thee laat Tom zich een paar keer gevaarlijk zien en wordt in kansrijke positie terug gevlagd. Een knal van Tom in de bovenhoek wordt knap gepakt door Stosko vic en daarmee is de AFC-koek voorlopig op want ondanks de entree van Matthijs, die Pieter Koopman vervangt, is het nu UNA dat na een kwartier begint aan te dringen. Na een corner schiet Rob van Boekel rakelings over en is Van de Gevel ook dicht bij de gelijkmaker. In deze fase vertoont onze zo hechte defensie ook wat scheurtjes. Sam Nijpels laat zich de bal ontfutselen op een gevaarlijke plek en Patrick Zonneveld veroorzaakt een indirecte vrije trap door de bal twee keer op te pakken. Gelukkig blijft ons een goal bespaart, maar het gevaar ligt duidelijk op de loer. Toch krijgt AFC rond de 60e minuut een grote kans op 1-3, maar Koen wordt op de penaltystip gevloerd, een flinke overtreding waar de scheidsrechter dit keer geen penalty voor wil geven. Ruim 10 minuten later zijn we weer dicht bij de beslissen de derde goal na een snelle uitval. Maar in plaats van te schieten speelt Matthijs niet zuiver af en tot overmaat van ramp zet Rob van Boekel aansluitend met een lange bal Van de Gevel alleen voor onze keeper en is het niet 1 -3 maar 2-2. Er is nog een kwartier te gaan en UNA ruikt dat er nog meer mogelijk is vanmiddag. Onze jongens moeten terug en van het fantastische spel in de eerste helft is niet veel meer over. Hoewel onze defensie kraakt en piept blijven we toch met veel inzet en een pietsie geluk overeind. In de allerlaatste minuut is er zelfs nog de kans op 2-3 maar de voor zet van Matthijs wordt door Tom, anders dan in de thuiswedstrijd tegen UNA, ruim over geschoten. Het blijft dus 2-2 en daar kunnen beide ploegen uiteindelijk wel mee leven. Ook de toeschouwers, want die hebben zich in deze spannende wedstrijd geen moment verveeld. Het gelijke spel betekent dat AFC een paar plaatsen op de ranglijst is 8 februari 2017 95e jaargang nr. 5 gezakt. Een beetje optisch bedrog is dat wel want ons aller eerste heeft na titelkandidaat Jong AZ de minste verliespunten van de Tweede Divisie. Zondag as. komen de talentjes uit Alkmaar bij ons op bezoek. Eerder dit seizoen werd het in Wijde Wormer gelijk (2-2!). Hopelijk zit er, als ook de weergoden willen meewerken, dit keer nóg meer in het vat. Komt dat zien! MvdW Opstelling AFC: Patrick Zonneveld, Glenn van Zoolingen, Sam Nijpels, Magid Jansen, Guido Moelee, Johan Kulhan, Jonathan Richard, Daan Sutorius, Tom van den Brink, Pieter Koopman (55' Matthijs Jesse) en Koen Bosma. Na een reeks van acht overwinningen op rij, heeft AFC zaterdag 1 dit weekend de tweede periode in hun competitie winnend afgesloten. Een 2-1 thuiswinst tegen DTS uit Ede bleek voldoende, omdat op een ander veld de runner up in de periode (De Merino's) punten liet liggen. Onze zaterdag 1 staat nu drie punten voor in de competitie op Zuid vogels en zes punten op Merino's. Niets is nog beslist in deze spannende eerste klasse, maar in ieder geval mag het team van trainer Benno Nihom in de nacompetitie gaan strijden voor promotie naar de hoofdklasse. Samen met amateurclubs is besloten om het voetbalseizoen 2017/'18 later te beginnen en later te eindigen. Het voetbalseizoen begint in het hele land vanaf 2 september met bekerwedstrijden. De competitiewedstrijden beginnen vanaf 23 sep tember en het seizoen wordt afgesloten op 27 mei. De eerste bekerwedstrijden zijn vanaf 2 september en de eerste com petitiewedstrijden beginnen op 23 september. Verder heeft de KNVB een flexibele winterstop aangekondigd. In deze periode, die van 27 januari tot 4 maart duurt, moeten teams vier wedstrijden spelen. Deze worden wel ingepland, maar teams mogen de wedstrijden in onderling overleg verplaatsen. Tweede, Derde divisie en Hoofdklasse Met de vertegenwoordigers van de Tweede divisie, Derde divisie en de Hoofdklasse was al eerder besloten om de competitie later te be ginnen. Voor de hoogste twee amateurdivisies is de competitieaftrap in het weekend van 26 en 27 augustus. De Hoofdklasse is één week einde later aan de beurt op 2 en 3 september. Zoals gebruikelijk worden in augustus ook de eerste wedstrijden om de landelijke KNVB Beker gespeeld. De eerste kwalificatieronde staat gepland op zaterdag 19 augustus en de tweede ronde voor woensdag 23 augustus. Indien mogelijk worden wedstrijden van de tweede kwalificatieronde in het weekeinde van 26 en 27 augustus gespeeld. Uiteraard kunnen dit dan alleen wedstrijden zijn waar geen Tweede en Derde divisie clubs bij betrokken zijn. 22

Schakels (clubbladen) | 2017 | | pagina 24