8 februari 2017 95e jaargang nr. 5 de 1-1 en dat al 5 minuten na ons openingsdoelpunt. Jammer, want AFC was heer en meester op het natte kunstgras. AFC liet zich echter niet ontmoedigen en controleerde de wedstrijd met zeker 70 procent balbezit en de ene mooie na de andere mooie aanval, via links en rechts volgde. Het enige wat je kunt zeggen is dat het 1 of 2 doelpunten had moeten opleveren. Excelsior Maassluis ging opgelucht bij de rust met 1 -1 de kleedkamer in. Tijdens ons balletje gehakt in de rust spraken enkele Maassluizenaars hun bewondering uit voor ons team, altijd leuk om te horen, maar daarmee hadden we de wedstrijd nog niet gewonnen. Ongewijzigd vervolgden de onzen ook in de tweede helft hun domi nante spel maar in de 10e minuut kantelde de wedstrijd volkomen onverwacht. Met veel AFC-spelers voor de bal was er onnodig balverlies op de helft van Excelsior en door een scherpe counter werd één van hun spelers de diepte ingestuurd en onze keeper Patrick Zonneveld kwam goed uit zijn doel. Beide spelers kwamen tegelijk bij de bal, waardoor er een botsing ontstond. Eigenlijk kon onze keeper er niet veel aan doen, maar de scheidsrechter volgde consequent de regels en zag dit als het stoppen van een doorgebroken speler en trok de rode kaart. Onze trainer Ton du Chatinier moest daardoor de ook voor de rust lekker spelende Tom van den Brink inwisselen voor onze tweede keeper Laszlo Sandor, die gelijk een prima start had door direct met zijn eerste balcontact de toegekende vrije trap uit de bovenhoek te ranselen. Vanaf dat moment werd het een andere wedstrijd. Excelsior rook met één man meer hun kans en gooide de beuk erin, aangevoerd door twee nieuw ingebrachte spelers, waarvan er één binnen 5 minuten al een gele kaart te pakken had door Sam Nijpels te torpederen. Hoe consequent de scheidsrechter tot nog toe gefloten had, nu raakte de in het geel geklede arbiter een beetje het spoor bijster en liet aan zijde van Excelsior veel toe. Helaas liet AFC zich overdonderen en in plaats van het voetballend op te lossen, wat ook met 10 man makke lijk gekund had, gezien het technische surplus van AFC, ging men mee met het opportunistische voetbal van onze tegenstander. Maar ook met 10 man creëerde AFC nog de beste kansen. De mooiste kwam via jonathan Richard, die onverwacht na goed doorzetten de bal veroverde op de helft van Excelsior en aangekomen op de achter lijn de bal strak voortrok. Helaas kwamen de aanstormende Koen Bosma en Melvin Grootfaam allebei een paar centimeter te kort om deze fraaie actie af te ronden. De sfeer op het veld werd er niet beter op, omdat Excelsior ondanks de numerieke meerderheid geen grip op AFC kon krijgen. Vlak voor tijd werd Melvin weer eens zwaar van achteren getackeld en in zijn val raakte hij één van de spelers van Excelsior. De scheidsrechter, die veel fysiek geweld van onze tegenstander door de vingers had gezien, zag in deze beweging een opzettelijke trappende beweging en trok, na enige consternatie in het veld, een directe rode kaart. De aanstichter van het gehele gebeuren, kwam er met een gele kaart vanaf. Met 9 man wist AFC ook in de laatste 5 minuten goed stand te hou den om zo toch een punt aan de wedstrijd bij de Algemene Kampioen van Nederland 2015 - 2016 over te houden. Geen slecht resultaat. Na de wedstrijd waren we ook blij met één punt, maar gezien ons goede spel in de eerste helft wellicht toch (weer) iets te weinig. Volgende week eindelijk weer eens een thuiswedstrijd op zondag. AFC - Jong Twente, 18 december om 14.00 uur op Goed Genoeg. Tot volgende week. Amel Vroege Opstelling AFC: Patrick Zonneveld, Glenn van Zoolingen, Guido Moelee (83Jordi van Gelderen), Sam Nijpels, Magid Jansen, Johan Kulhan, Jonathan Ritchard, Daan Sutorius, Tom van den Brink '57Laszlo Sandor), Koen Bosma en Melvin Grootfaam 18 december 2016: AFC - Jong FC Twente 4 - 0 AFC SLUIT 2016 IN STIJL AF MET ROYALE ZEGE OP JONG FC TWENTE Ons eerste heeft de laatste wedstrijd in 2016 ruim gewonnen van Jong FC Twente. Op sportpark Goed Genoeg ontliepen de ploe gen elkaar niet veel in de eerste helft en was het aantal kansen in evenwicht. Na rust waren onze jongens de baas op het veld en werd het overwicht tenslotte uitgedrukt in een verdiende maar wel wat geflatteerde 4-0 zege. Door deze overwinning sluit AFC het jaar af op een mooie, met Katwijk gedeelde tweede plaats. Jong FC Twente staat na achttien wedstrijden stijf onderaan en hoopt in 2017 op betere tijden. Het is 18 december en we spelen al weer de eerste wedstrijd van de tweede helft van de competitie. Jong FC Twente is te gast op ons sportpark dat onderweg is naar nieuwe tijden. De jonge Tukkers hebben het in de eerste competitiehelft niet makkelijk gehad in de Tweede Divisie getuige het geringe aantal punten dat behaald werd. Vaak ging het maar net mis voor de jonge ploeg van Paul Bosvelt en Sander Boscker, zoals in de allereerste wedstrijd in Hengelo tegen AFC. Op het uitgebreide trainingscomplex naast het fraaie Fanny Blankers-Koen stadion miste een uitstekend spelend Jong FC Twente de verdiende winst door twee doelpunten in blessuretijd van Danny Goedkoop en captain Magid Jansen. Voor de meegereisde AFC- supporters een sprookje, voor het thuispubliek een nachtmerrie. Vandaag hebben ons gasten de mogelijkheid om iets recht te zetten. Tegen ons allereerste dat enkele mutaties kent ten opzichte van het team dat een ruim een week eerder gelijk speelde in Maassluis tegen Excelsior. Een pittige wedstrijd waarin onze keeper Patrick Zonne veld rood kreeg na een ongelukkige botsing buiten het strafschopge bied en ook uitblinker Melvin Grootfaam met rood kon vertrekken na een ondoordachte reactie op de zoveelste aanslag. We zullen Melvin lange tijd moeten missen, want de schorsing bedraagt maar liefst zes wedstrijden. Gelet op de ernst van het vergrijp, het blanco strafregis ter van Melvin en de strafmaat in het betaalde voetbal een dispropor tionele sanctie. Het is kennelijk niet anders. Edip Biberoglu is Mel vin's vervanger waardoor Tom van den Brink naar de linkervleugel verhuist. Omdat ook Laszlo Sandor wegens ziekte niet beschikbaar is vervangt Tamba dos Santos Patrick tussen de palen. Tamba is van daag jarig en zijn basisplaats is dus een mooi geschenk. Én een goede gelegenheid om te laten zien dat hij op dit hoge amateurniveau ook goed mee kan. Na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter De Brito Roque is het al snel duidelijk dat Jong Twente vandaag niet voor de twaalfde keer wil verliezen. De eerste grote kans is dan ook voor de Tukkers als Tamba een terugspeelbal van Guido Moelee niet helemaal goed verwerkt en Magid één van zijn sporadische foutjes maakt. We mogen van geluk spreken dat de bal uiteindelijk op de paal en niet in ons doel belandt. De wedstrijd is redelijk in evenwicht en ook AFC krijgt kansen. Een corner van Edip wordt door Koen Bosma bij de eerste paal goed ingekopt, maar Twente-keeper Joel Drommel weet zijn doel met een katachtige reactie schoon te houden. In de 29e minuut is het raak voor AFC na een prachtige give-and-go van Tom van den Brink en Daan Sutorius dwars door het centrum. Alleen voor Drommel maakt Tom uiterst koelbloedig de openingstreffer. Knap! Een paar uur later had Mateo Casierra in precies dezelfde positie Ajax aan de winst kunnen helpen tegen PSV, maar hij schiet, anders dan Tom, tegen de keeper aan. AFC is in deze fase sterker, maar onze jongens mogen vlak voor rust beslist niet klagen dat een schitterende omhaal van Dylan George 19

Schakels (clubbladen) | 2017 | | pagina 21