Verslagen AFC 1 8 februari 2017 95e jaargang nr. 5 een historische setting waar onder meer Pepijn Kluin ooit de Silver Spoon in ontvangst mocht nemen, was de toon duidelijk gezet. Met wijn in overvloed werd de avond achtereenvolgens door onze voorzit ter Ad, Henk en juryvoorzitter Daan geopend. Vrijwel direct werd er door Johan op het glas getikt. Aan het hoofd van de lange tafel wist hij de gehele groep te boeien. Dit gold overi gens ook voor zijn concurrenten deze avond, die stuk voor stuk niet teleurstelden en bewezen dat zij zich goed hadden voorbereid op dit fenomeen. Het overgrote deel van de speeches zat boordevol humor, maar zo nu en dan wisten de sprekers het publiek eveneens met een brok in de keel muisstil te krijgen. Glenn en Cor - de enige spreker binnen de staf - lieten met een goede timing en een breed scala aan geslaagde grappen zien dat een carrière in het cabaret wellicht in de toekomst nog in het verschiet ligt. Een smetje op de avond was het afvallen van Sem, die dermate ziek was dat hij niet kon speechen en naar het hotel werd gebracht (hij zou dit overigens de laatste avond volledig rechttrekken). De vierkoppige jury bestaande uit Daan, Melvin, Said en ikzelf had den de zware taak om uit de sterke speeches een winnaar te kiezen. Zij werden hierbij van vakkundig advies voorzien door de sinds dit jaar opgerichte adviescommissie bestaande uit Hans van Rossum, Edip, Marien en Michael. Na het topoverleg was het tijd voor het uitreiken van de prijzen. Eerst mocht de jury van de Linnen Lepel - bestaande uit voorzitter Hans en fysio Bas - Cor zeer terecht feliciteren met het winnen van de Linnen Lepel. Daarna was de tijd aangebroken voor het belangrijkste moment van de avond. Wie schrijft de 19e editie van de Silver Spoon op zijn naam? Met Teun en Patrick op een eervolle derde en tweede plek was de absolute winnaar van de avond: Johan Kulhan! Vanuit de under dogpositie had hij vriend en vijand verbaasd met een zeer sterke speech en de winnaar kon dan ook op een oorverdovend applaus rekenen. Dat de sfeer er goed in zat was een understatement. De avond werd na deze speciale traditie voortgezet in het nachtleven van Barcelona. Eerst Carpe Diem en later de Pacha werden - op een positieve manier - onveilig gemaakt. Stuk voor stuk zou iedereen door de nacht heen binnendruppelen in ons fijne hotel. Het zou wederom een rusteloze nacht worden. Guido Moelee Dag 3 Het is alweer de derde dag van het trainingskamp. Zoals een oud Hollands gezegde luidt: de tijd kent geen genade. Derhalve verzamel de iedereen zich om 10 uur bij het ontbijt, hetgeen neerkwam op een gemiddelde slaaptijd van 3 uur. Want na een enerverende Silver Spoon avond konden de deelnemers hun zenuwen de vrije loop geven en werd er goed gefeest aan het einde van Dag 2. Bij het ontbijt werden de meest fabelachtige verhalen van de avond ervoor naar boven gehaald en werd er tevens volop gespeculeerd wie de "dierbare" slipper van Edip Biberoglu op mysterieuze wijze had laten verdwijnen. Al met al straalde iedereen van vrolijkheid, plezier en vermaak ondanks het slaaptekort dat vrijwel de gehele selectie had opgelopen. J 1 f Desondanks was het belangrijk dat er met het oog op De Treffers goed werd getraind. Met deze belangrijke wedstrijd in het achter hoofd bezochten we de club C E Europa om de laatste training te volbrengen. Aan het hoofd van de charmante club die in 1907 werd opgericht in de wijk Gracia stond een sympathieke (mede) Limburger. Na de training waar een aantal spelers uit voorzorg "slechts" een gedeelte volbrachten was het tijd om terug te keren naar het prachtig gelegen hotel om aan de lunch te beginnen. Na de lunch stond er nog een leuk uitstapje op het programma. Met de gehele ploeg en staf maakten wij ons op voor een Segway Tour langs de boulevard van de indrukwekkende stad Barcelona. Na een korte uitleg kreeg iedereen zijn Segway en werden de eerste meters gereden. Eerst een beetje onwennig natuurlijk maar naarmate de meters vorderden wist iedereen (op een enkeling na) de tour zonder kleerscheuren te doorstaan. Eenmaal aangekomen bij het hotel gebruikten de meeste spelers de tijd om alvast de koffers in te pakken of nog even snel een powernap te realiseren want om 19:00 moesten we ons verzamelen in de lobby voor het laatste diner die zou plaatsvinden in het culinaire restaurant genaamd: La Bodegueta Provenca. Het gezellige restaurant dat ook veel bezocht wordt door Spanjaarden bezorgde ons heerlijk eten en goede wijn. Aan het diner werd er teruggeblikt op het succesvolle eerste seizoenshelft en tevens vooruitgeblikt op de nog komende 16 wedstrijden. Verder wist Sem Wittenveen zich noemenswaardig te herstellen van de eerder misgelopen speech. Aan het einde van de avond was de tank bij de meesten leeg en werd er met smacht uitgekeken naar de slaaptijd die er restte. Ongekend was het feit dat nog twee selectiespelers het konden opbrengen om een derde nacht er aan vast te plakken. Verder was de persoonlijke missie van Edip om zijn slipper terug te vinden en de hoofdverdachte aan te wijze op ludieke wijze geslaagd. Al met al kan er worden gesproken over een uiterst geslaagd trai ningskamp, waarbij de groep hechter is geworden, de conditie is opgevoerd, de nieuwelingen zichzelf hebben overtroffen met goede speeches en ook de band is aangesterkt tussen: de technische staf, bestuursleden, ereleden en de selectiespelers. Op naar een succesvol 2017! Sam Nijpels 10 december 2016: Excelsior M. - AFC 1 - 1 Na een mistige rit aangekomen in Maassluis meldde onze webmaster Hans Elias dat onze vaste verslaggever Machiel van der Woude privé verhinderd was en of ik misschien deze keer het verslag voor mijn rekening wilde nemen? Hij maakt een geintje, dacht ik, maar na het geweldige spel van AFC in de eerste helft, besloot ik in de rust hem te bevestigen het verslag te schrijven. Zoals gezegd, onze jongens speelden een puike wedstrijd, iedere speler bracht wat de AFC - supporters hoopten met al na 6 minuten een mooie en krachtige goal van Koen Bosma, 0-1! Jammer was, dat de verder uitstekend spelende Sam Nijpels een foutje moest corrigeren door op de rand zestien een overtreding te maken en uit de toegekende vrije trap scoorde de boomlange spits Kevin Vink

Schakels (clubbladen) | 2017 | | pagina 19