A-selectie op trainingskamp Tegenwoordig wordt als voorbereiding met gehele team gezamenlijk gerekt met 12 tellen aanhouden in bijna de eindstand van het ge wricht. Hierdoor wordt in de meest belangrijke spiergroepen de z.g. spier-intrinsieke doorbloeding verbeterd, waardoor kracht, explosivi teit en coördinatie beter kan worden aangesproken. Hoewel meest recente ontwikkelingen meer duidelijkheid verschaft of rekken op welke manier dan ook echt wel zinnig is, zien wij bij A.F.C. de rek king oefeningen nog altijd als belangrijk onderdeel van de totale warming-up. Maar ook als voorbereiding bij alle training en wedstrij den. De spiervezel is in feite het enige rekbare instrument van ons bewegingsapparaat waar deze in het verlengde aanhecht via de eind- pezen en het beenvlies(periost) van onze botten. Door goed uitgevoerde rekking vergroot je de lenigheid rondom de gewrichten, de bloedcirculatie komt op peil en het voelt prettig aan, laat nu de tegenstander maar komen! Echter er zijn ook spelers met zeer dikke en vaak stevig of hard aanvoelend beenmusculatuur. Het zou onzinnig zijn dit zodanig te gaan rekken, daar waar het bij die betreffende speler juist een functie heeft. Zo is bijvoorbeeld de spier- opbouw van een getalenteerde en bewegelijke voorhoedespeler vaak anders ontwikkeld dan die van een robuuste fullback. Dus A.F.C.ers: Eerst warmlopen, gecombineerd met coördinatieoefeningen en stretching. Vervolgens oefeningen met de bal, in alle spelfacetten ver deeld over de drie linies. Werk dan toe naar een maximale belasting met sprints van 20/30 en 40 meter. Voorts is er nog tijd om specifiek per positie te werken, bij voorbeeld inspelen en afronden op de goal. De cooling down is na de wedstrijd onontbeerlijk. Dus uitlopen en wat rustige rekking toepassen met als doel de spieren te ontspannen en de bloedcirculatie weer te normaliseren. Logisch dat bij A.F.C. het blessureleed gelukkig in onze gelederen minimaal is. Wat wil je ook, met rond 30 gecertificeerde trainers. Niet voor niets is de jeugdafdeling van AFC wederom dit seizoen en voor de derde keer op rij uitgeroepen tot beste jeugdopleiding van Nederland! De medische dienst van A.F.C. wenst u allen een gezond en blessu- revrij 2017. De Medische Commissie: Lex Swaan (arts) 06-53674434 - Bas Pijnenburg (orthopeed) 06 54961125 Wim Crouwel (fysiotherapeut-voorzitter) 06-51050940 mail: wim.crouwel@xs4all.nl Michael Olivieira (sporttherapeut A-selectie) 06-21278122 Co Groszenipper (sportmasseur) 06-44352970 A.F.C. inloopspreekuur op maandag- en woensdagmiddag 16.00 - 18.00 uur in het Bas Rachman Sportmedisch Centrum 7 t/m 10 januari Trainingskamp Barcelona, dag 1 Om 05:30 verzamelden we zonder laatkomers, maar ook zonder de afwezigen Laszlo, Magid, Mark, Tom en Pepijn op Schiphol. Een paar uurtjes later arriveerden we veilig in het aangename Barcelona, alwaar een fijn winterzonnetje ons warm welkom heette. In het prachtige hotel, gelegen aan Placa d'Espanya en met prachtig uitzicht op het Museo Nacional Art de Catalunya, kregen we de trai ningssetjes uitgedeeld van onze uitmuntende servicemanager Hans van Rossum om vervolgens met de bus koers te zetten naar het strand voor een conditionele training. Na een pittige duurloop speelden we een potje strandvoetbal dat glorieus gewonnen werd door het team van uitblinker Mallqui Cabezas. 8 februari 2017 95e jaargang nr. 5 Na een uitgebreide lunch kregen we een aantal uurtjes vrijaf en daar werd gretig gebruik van gemaakt. Een aantal spelers koos voor een wandeling door het Olympisch Dorp, maar ook op de Ramblas waren veel AFC-spelers te vinden. Het diner vond plaats in de haven van Barcelona. De tapas en paella smaakten heerlijk en vormden een goede voedingsbodem voor het restant van de nacht. De sangria-kannen waren niet aan te slepen, evenals de niet aflatende lachsalvo's en goede gesprekken. Het was een ouderwets gezellige AFC-avond. En toen moest de nacht nog beginnen. Met een vip-arrangement in Sutton Club beloofde het een legendarische nacht te worden, en dat werd het ook. Vooral voor de jonkies Teun en Sem, maar die details zullen we je besparen. Met sportieve groet, Daan Sutorius Dag 2 Dat het ontbijt pas om 10 uur gepland stond in de ochtend was voor velen een zegen. Aan de brakke koppies was duidelijk te zien dat de lange nacht zijn sporen had nagelaten. Het zorgde voornamelijk voor smeuïge verhalen en schaterlachen. Die vrolijke stemming werd later in de ochtend enigszins getemperd. Er stond namelijk een pittige training op het programma in de vorm van een shuttlerun inclusief een groot en klein positiespel. Het credo van de trainer luidde: "'s Avonds een vent, 's ochtends een vent'', die alweer verwees naar de hervatting van de competitie die volgende week op het programma staat. Een opvallende deelnemer aan de training was TC-lid en tevens oud 1 e-elftal speler Geoffrey Galata, die nog altijd een aardig balletje kan trappen. Als kers op de taart werd er een partijspel gespeeld. Gelukkig was na de lunch - net als op de eerste dag van het trainings kamp - een vrije middag ingepland. Deze middag werd door de mees te spelers met beide handen aangegrepen om wat uurtjes op bed door te brengen. Verschillende nieuwelingen hadden echter wel wat anders aan het hoofd. De avond zou namelijk in teken staan van de mooiste traditie onder selectiespelers die AFC rijk is; de avond van de Silver Spoon. De traditie vindt zijn oorsprong in 1998 en nog steeds wordt er elke winterstage van nieuwe selectiespelers en stafleden een speech verwacht. De spanning werd de afgelopen maanden steeds verder opgebouwd, met in de voortrekkersrol spelers als Daan, Tim en mijn eigen per soon. Dit soms tot wanhoop van de nieuwelingen, bij wie de spanning duidelijk voelbaar was. Met de fameuze wijnkelder van El Gran Café, 16

Schakels (clubbladen) | 2017 | | pagina 18