SIXES Zaalvoetbaltoernooi senioren Van de Medische commissie Sixes zeer geslaagd De tweede helft en alweer de beste jeugd! 8 februari 2017 95e jaargang nr. 5 SsAr^ny; teams altijd om te winnen, maar dat kinderen het hier leuk hebben staat voorop. De club moet vooral doorgaan met wat we nu doen. We hebben op alle selectieteams trainers met UEFA A, B of C. De kwaliteit van hun trainingen heeft voortdurend de aandacht, maar we hebben ook een grote verantwoordelijkheid voor de trainingen van onze overige teams! Wij hebben zo'n vijftig jeugdtrainers en maken gebruik van ROC-stagiairs en trainers van de Wiel Coerver methodiek voor de jongste kinderen. Ons credo is: 'Als club leiden we op voor onze veteranen'. We hebben dan ook heel veel seniorenteams, dus de bin ding met de club is over het algemeen groot. In de eerste selectie (zondag) spelen zes spelers uit onze eigen jeugd. We vinden het niet realistisch om hier een aantal als doel aan te han gen. Immers, jaarlijks verkassen ongeveer twintig spelers naar een profclub. Toch scouten wij niet extern. We krijgen namelijk jaarlijks ongeveer vijfhonderd aanmeldingen, waarvan we er 'maar' zo'n 150 kunnen aannemen". Voor het volledig verslag en ranglijsten zie onze website bij 26 januari met als titel: "AFC nummer 1 bij vakblad De Voetbaltrai ner" Op Nieuwjaarsdag 2017 vond weer de traditionele SIXES van AFC plaats. Het werd een heerlijke voetbalmiddag met prachtige doelpunten en geweldige blunders. Een redelijke opkomst van 36 personen/spelers waardoor de wed strijdorganisatie 6 teams kon samenstellen. De loting zorgde voor mooie teams die door de juiste mix van talent, ervaring en extra klasse goed aan elkaar gewaagd bleken te zijn. Ondanks de koude, bijna tegen het vriespunt aan werd er goed/gezellig/fanatiek gespeeld en konden de aanwezige toeschouwers met o.a. voorzitter Ad Westerhof langs de lijn hun hart ophalen en genieten van het goede spel. Uiteindelijk werd de felbegeerde titel van 'Sixes Kampioen 2017' binnen gesleept door het team van Ronald Koster, Sebo Wol- dringh, Wessel Westerhof, Tijn Koster Hans Pront Kenneth Perez. De dank gaat uit naar Lou Hekster en Max Flam voor de organisatie van deze altijd leuke AFC middag! En natuurlijk ook dank aan Joop en Frans voor de heerlijke oliebollen en appelflappen Op 8 januari werd het (Gelukkig) Nieuwjaar Zaalvoetbaltoernooi gespeeld, zoals altijd voor alle recreatieve seniorenteams. In de Emergohal in Amstelveen werden een ochtend- en middag toernooi gespeeld. In de ochtend namen Zaterdag 2, Zaterdag 4, Veteranden 2, Zondag 4, Zondag 5 Zondag 7 het tegen elkaar op. Zaterdag 2 won uiteindelijk de finale en nam (voor de tweede keer in successie) de cup mee naar huis. Volgens de ochtend crew, bestaande uit Lou Hekster, Max Flam, Patrick Reddering, Diederick de Mos, Jan Wortel en Marjan Jansen werden de volgende awards uitgedeeld: Beste Speler: Jelle Jans van Zondag 4 Beste Keeper: Rene Nida van Veteranen 2 Mooiste Goal: Joris Heijnen van Zondag 7 In de middag werd er gestreden tussen Zaterdag 3, Zaterdag 6&7 combi, Zaterdag 8, Zaterdag 10, Zondag 3, Zondag 6 Zondag 11. Zaterdag 8 was de uiteindelijke en terechte winnaar. Volgens de middag crew, bestaande uit Lou Hekster, Roy van Dijk, Patrick Reddering, Jan Wortel, Emiel Neter en Paul Ravelli werden de volgende awards uitgedeeld Beste speler: Tim Niehe van het combi team Zat 6&7 Beste keeper: UHR Mooiste Goal: Dr. Thomas van Essen Een mooie AFC dag en een veelbelovend begin van het voetbaljaar 2017 Door: Wim Crouwel, fysiotherapeut. Het voetbalseizoen tweede helft 2016-2017 is inmiddels weer aange vangen. Wel veel gras op de velden, maar door overmatige neerslag of sneeuw en de nog aanwezige vorst een veel te harde ondergrond. Meestal zijn velden dan onbespeelbaar verklaard of is er vermeend kans op blessure. De vorig jaar te vroeg overleden voetbalgoeroe Johan Cruyff gaf het reeds aan, voorstander te zijn van het afschaffen van de winterstop. En waarom? Op de met door zon-overgoten- palmeilanden wordt getraind en gespeeld op kunstgras of nog sterker op hardcourt velden. Spieren wennen daaraan en bij terugkomst op onze vertrouwde grasmat kun je wachten op functie- en dus vormver lies. Relatief nog kortgeleden, in de vorige eeuw, werd op school de gym nastiekles standaard begonnen met 10 rondjes hard hollen. Daarna met zijn vieren over het midden, armen in slaghouding voor de borst en maar naar voren en achter veren. Er werd geen gewricht overgesla gen. Echter de gewrichten en omringende kapsels werden er ook zeker niet leniger door. Latere inzichten in de fysiologie bewezen dat, maar wisten we toen veel! MEUWJAARSQA6 6 *6 TOERNOOI START 13.DU 15

Schakels (clubbladen) | 2017 | | pagina 17