Jaardiner 18 januari 8 februari 2017 95e jaargang nr. 5 Voor een groot deel is te zien dat de weg naar het veteranen voetbal wekelijks wordt bewandeld door heel veel recreatie senioren, maar ook op prestatief gebied is het daar af en toe puur genieten. De derde helft wordt met het klimmen der jaren steeds belangrijker. Belangrij ker dan dit alles. Je wordt zo samen oud. Kijk om je heen hier en realiseer je hoe lang je al die mensen kent. Allemaal clubmensen en samen wordt je dus oud. Dat is de bedoeling van een club en daarom is het waardevol. En veel meer dan je denkt. AFC is als een huis voor al onze mensen. AFC is een gevoel, dat kun je eigenlijk niet uitleggen. Beste AFC-ers. Er is heel veel gebeurd het afgelopen jaar. Ik denk aan de kunstgraskorrels en onze eigen onderzoek waarmee wij zelf konden beslissen. Van de week hoorden wij dat er daar nog een vervolg op komt. En waar gaan wij met ons eerste elftal eindigen en met het tweede? llebei op een zeer fraaie tweede plaats. En waar gaat de zaterdag 1 expres naar toe? In dit tempo is er veel mogelijk bij al deze teams. Dat geldt ook voor heel veel elftallen bij het seniorenvoetbal en ook veel jeugdteams liggen op kampioenskoers. Als je op zaterdagmorgen boodschappen in Amsterdam Zuid doet, kom je in de meeste winkels AFC jongetjes en meisjes, nog in hun wedstrijdoutfit, tegen die graag vertellen hoe de wedstrijd die ochtend is verlopen. Ook dat is AFC! Tot slot wil ik u mede namens alle bestuursleden een prachtige twee de seizoenshelft toewensen met veel plezier, sportieve successen, vriendschappen en vooral veel woonplezier in ons AFC huis! Ik dank u wel! De realisatie van ons 122e jaardiner is tot stand gekomen met steun en medewerking van: Kees Gehring, verenigingsmanager Henny Kottmann, Paul Gehring Lijsten, Ronald Koster, Remco Post, Bob Duis, Ernst Pieter Knupfer, Peter Dekkers en Bob Gehring. Allen zeer hartelijk dank voor jullie inzet en daadkracht! Ad Westerhof, voorzitter AFC heeft haar 122ste verjaardag, zoals de laatste jaren te doen gebruikelijk, gevierd in het roemruchte American hotel aan het Leidseplein. De mooie 'Jugendstil-zaal' met 160 heren in black-tie nam ons mee naar het begin van de vorige eeuw. Traditie is tradi tie en dat maakt AFC de club die het is. Omdat tafelvoorzitter Tom Egbers niet aanwezig kon zijn vanwege een verblijf in het buitenlands is het Bestuur op zoek gegaan naar een vervanger. Daarbij is het bestuur uitgekomen op het jongste bestuurs lid, Bobby Gehring. Ik weet zeker dat ik namens alle aanwezigen aan kan geven dat Bobby de avond op een fantastische, rustige en humorvolle wijze heeft ge leid. Een groot compliment, want ga er maar aanstaan om voor 160 AFC'ers een verhaal te houden. Maar men zat te genieten en hing aan zijn lippen tijdens mooie, pakkende anekdotes. Onze voorzitter Ad Westerhof sprak tijdens zijn heldere en interes sante speech alle aanwezigen toe en informeerde alle aanwezigen over het wel en wee van de club. Er speelt veel bij AFC op allerlei ver schillende gebieden. De totale speech van de voorzitter zal elders worden gepubliceerd op de AFC website. De laureaten, oftewel de onderscheidingen voor AFC-ers die veel voor de club betekenen of hebben betekend, werden halverwege de avond uitgereikt en dat werd een aaneenschakeling van mooie mo menten. In volgorde werd allereerst de vorig jaar ingestelde Goed Genoeg Award uitgereikt aan de Poortwachters, Frank Bouman, Edwin Geluk, Hans Honsdrecht en aan de helaas vorig jaar onverwachts overleden Ronny Susan, de mannen die al jarenlang bij iedere thuiswedstrijd van AFC 1 in weer en wind bij de poort staan om entree te heffen en programmaboekjes aan te bieden. Vervolgens mocht Hans Honsdrecht nogmaals naar voren komen om de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs in ontvangst te nemen voor zijn jarenlange inzet en veelzijdige werkzaamheden voor onze club. 11

Schakels (clubbladen) | 2017 | | pagina 13