7 december 2016 95e jaargang nr. 4 ons nieuwe sportpark beschikbaar zijn. In het voorjaar van 2016 (eind maart) heeft de voorzitter te horen gekregen dat die er niet zijn. Er is vervolgens nog wel naar andere locaties gekeken, maar daar is uitein delijk niets uit voort gekomen. De voorzitter draagt vervolgens het woord over aan Martijn de Wit, stedenbouwkundige van de Gemeente Amsterdam en ontwerper van het sportpark. Martijn de Wit geeft een presentatie aan de hand van een diashow en stelt dat hij erop vertrouwt samen een mooie toe komst te creëren. Martijn de Wit vertelt dat vorig jaar de visie van de Zuidas is ontwik keld en daarbij een ruimtelijk kader met ambities is geschetst. Men wil het kantorendistrict transformeren naar een woongebied, dat men ook toegankelijker wil maken voor fiets en openbaar vervoer. Anders slibt het gebied dicht. Martijn de Wit geeft voorts een uiteenzetting van The Valley dat ruimte zal bieden aan woningen, kantoren, horeca (incl. skybar), musea en veel groen ("hangende tuinen van Babylon"). Hij vervolgt en meldt dat de grilligheid van het gebouw de wind breekt en dat dit een positieve uitwerking heeft. Martijn de Wit meldt dat ten aanzien van het nieuwe sportcomplex de waterstructuur erg belangrijk is en dat er veel afwateringsmogelijkhe den moeten zijn. Er dient ook in voldoende mate oppervlaktewater aanwezig te zijn. Martijn de Wit meldt dat er een tunnel komt van 1.5 km lang. Deze zal veel geluidsoverlast wegnemen. Hij vervolgt en meldt dat er in maart in nauwe samenwerking met Firma Peutz een uitgebreid wind- onderzoek heeft plaats gevonden. Daarbij is zorgvuldig gekeken wat de effecten zijn van de verschillende windsterkte windklimaten op ons sportpark, ook als alle huizenblokken er straks staan. Men heeft op diverse meetpunten gekeken naar wat de wind doet. In zo'n onder zoek wordt specifiek gekeken naar de drempelwaarde. Uit het onder zoek is gebleken dat op alle plaatsen op de nieuwe locatie de wind- hinder minder tot veel minder is dan op onze huidige situatie. Martijn de Wit meldt dat daarnaast bebouwing en begroeiing een wind-afschermend effect zullen hebben. Ook qua bezonning zijn er diverse studies gedaan qua plaatsing van de geplande bebouwing rondom ons sportpark. Hij vervolgt en meldt dat er rond het sportpark voor sporters en be woners volop gelegenheid is om iets aan conditietraining te doen. De entree van het sportpark is een ruime brug die de verbinding vormt tussen de omgeving en AFC. Bij de aanleg van het sportpark wordt voor gebouwen aanhorig heden een link gelegd naar de zoge naamde Amsterdamse School. Het clubgebouw moet volgens de stadsarchitect een sieraad worden in de ring die ons sportpark uit beeldt. Bij het sportpark is ruimte voor 180 fietsen en 60 scooters. Planning De planning ziet er als volgt uit: In 2017 wordt begonnen met de bouw van de parkeergarage. Deze zal eind 2017/begin 2018 klaar zijn. In 2018 wordt een start gemaakt met de bouw van het nieuwe club huis (dat anderhalf maal groter zal zijn dan het huidige clubhuis), alsmede het nieuwe hoofdveld en veld 3, dat boven de parkeergarage komt. Dit alles zal eind 2018 gereed zijn. Halverwege 2019 moet het sportpark helemaal gereed zijn. Vragen Hieronder volgt een overzicht van de vragen die vanuit de ledenver gadering zijn gesteld: Jos Lonnee vraagt hoever het lopen is vanaf de parkeergarage naar de bar: Martijn de Wit meldt dat het 150 m. is. Jan van Galen vraagt of de overdekte tribune kan worden uitgebouwd. De voorzitter geeft aan dat we daar niet van uit zijn gegaan en dat de Gemeente daar ook niet in mee zal gaan. Jack van Gelder vraagt waar de kinderen kunnen voetballen ("licht, lucht en ruimte"). Er zijn geen extra ruimten of velden. Martijn de Wit meldt dat het de bedoeling is om, in samenspraak met de archi tect, bij het plein aan de oostelijke ingang zo'n voorziening te realise ren. Bij die ingang ligt een plek die zo groot is als een 'panna' -veldje. Amel Vroege vraagt naar het zonklimaat; Martijn de Wit meldt dat er studies naar zonlicht zijn. Het is een zorg, maar het is ook niet dat gedurende de hele winter altijd maar zonlicht is. Via animaties wordt een en ander getoond aan de aanwezigen. Er wordt gevraagd naar de beperkte ruimte tussen de velden. Er komt een pad van ruim 4 m. breed. Dit was aanvankelijk 2 m. breed. Er is een vraag over de toegang vanaf de zuidwestelijke zijde. De voorzitter meldt dat je vanuit de parkeergarage met een pasje toegang hebt. Wim Crouwel vraagt of er een ruimte komt voor de medische com missie. De voorzitter geeft aan dat die er zal komen, echter de inde ling van de ruimten moet nog nader ingevuld worden. Er wordt gevraagd hoe lang we op de Zuidas kunnen blijven zitten. De voorzitter geeft aan dat we er 25 jaar kunnen blijven met een optie van nog eens 25 jaar. Er is echter een discussie met de Gemeente over de 2e 25 jaar. Door een gemeentelijke wetswijziging kan dit niet langer zijn dan 10 jaar. Dit is een hobbel en hier wordt nog met de Gemeente over gesproken. Maurice Loonstijn heeft een vraag over de kosten. De voorzitter geeft tekst en uitleg en meldt dat we geen extra geld nodig hebben omdat de inrichtingskosten al zijn inbegrepen. Hans Honsdrecht stelt een vraag over de beperkte ruimte voor het ophalen en wegbrengen van kinderen. De voorzitter antwoordt dat er een "Kiss and Ride" is met ruimte voor 2 tot 3 auto's en een bus. Max Flam vraagt of er ook fijnstofmeting heeft plaatsgevonden. Dit blijkt inderdaad het geval te zijn. Martijn de Wit meldt ten aanzien van luchtkwaliteit dat er een milieu- effectenonderzoek heeft plaats gevonden. Project-breed gezien verbetert de luchtkwaliteit, echter op sommige plaatsen is deze minder goed. Bij de aanleg van de tunnel wordt hier veel aandacht aan besteed. Er wordt een vraag gesteld over de bereikbaarheid van het sportpark. Martijn de Wit meldt dat er om de 4-5 jaar een onderzoek wordt gedaan via computermodellen, waarbij wordt uitgegaan van bepaalde parkeernormen. Er kunnen parameters in verwerkt worden om de uitkomst zo waarheidsgetrouw te doen zijn. Martijn de Wit meldt dat 'we' nog een lange weg te gaan hebben, maar 'we' doen er veel aan. Er wordt een vraag gesteld over de parkeergarage. De voorzitter meldt dat we in het weekend de beschikking hebben over ca. 200 parkeer plaatsen. Voorts meldt hij dat gedurende de eerste 4 uur er sprake zal zijn van een gereduceerd tarief. Jos Lonnee haalt aan dat de kosten van onderhoud en pacht 30 lager zijn, zoals in de presentatie gesteld is. Hij merkt op dat er echter ook kostenverhogende factoren zijn, zoals kunstgras en verlichting. Hij is 'emotioneel onder de indruk' van de presentatie. Hans Elias meldt dat aanschaf van verwarming onder het veld EUR 200K zou kosten en dat energieverbruik erg hoog zal zijn. Dick Rijna stelt een vraag over kunstgras. De voorzitter meldt dat er verschillende soorten kunstgrasvelden zijn. Hierover wordt met de Gemeente overlegd. De diverse soorten kunstgrasvelden hebben ook een verschillende houdbaarheidsduur. Brian van Gelder vraagt of er kans op vertraging bestaat indien er bezwaar wordt aangetekend. Annegreet de Vries van PMS bevestigt dat ze gebonden zijn aan bezwaartermijn procedures. Ze geeft aan dat er specialisten van de Gemeente zijn die 'er' bovenop zitten. In het ergste geval geldt dat zolang er geen vergunning is we onze situatie behouden, i.e. min. 6 velden. Jack van Gelder bewondert de inzet van de bestuursleden en stelt dat wat er ligt schitterend is. Maar hij meldt tevens dat we niet meer weg kunnen. Hij is van mening dat we meer van ons moeten laten horen: onze toekomst is niet verzekerd. Hij vervolgt en stelt dat we er niet in slagen, we krijgen geen gehoor, we laten ons wegdrukken door de Gemeente. Hij vindt nog steeds dat we ons meer moeten laten horen en dat we het niet moeten accepteren. De voorzitter stelt dat zolang er niet een serieus alternatief is, we geen onverantwoord risico willen en kunnen lopen door in een situatie van volkomen onzekerheid terecht te komen, waarbij uiteindelijk het voortbestaan van AFC in de huidige vorm geriskeerd wordt. Kees Gehring deelt de zorgen van Jack van Gelder. Hij stelt dat we de mogelijkheid hebben gehad naar het Loopveld te gaan. Daar hebben we nee tegen gezegd. Misschien is dat een verkeerde beslissing ge weest. Hij spreekt zijn waardering uit voor Martijn de Wit en de dames en stelt dat als we Babylon niet zouden hebben dat we dan op het sportpark meer ruimte zouden hebben. 7

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 9