Bestuursmededeling Het bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 17 november 2016 op de leeftijd van 87 jaar van Wen van den Muijsenberg Ondersteunend lid sinds 1950 en vele jaren actief bij het verzorgen van de raambiljetten van de thuiswedstrijden van ons eerste elftal in de regio Amsterdam. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naas te familie. Ad Westerhof - voorzitter Ruud Mantel - secretaris 7 december 2016 95e jaargang nr. 4 Wij zijn verbijsterd, nog vol ongeloof en zeer verdrietig over het totaal onverwachte overlijden op 25 november j.l. op de veel te jonge leeftijd van 67 jaar van onze dierbare vriend en 'kind van de club' AFC Ridder Ronny Susan. Ronny werd in 1959 op 10-jarige leeftijd lid van onze AFC, waar zijn oudere broer Dick samen met - en op voordracht van Hans Loonstijn twee jaar eerder lid was geworden. Ronny speelde in de standaard jeugdelftallen tot en met de junioren A-1 en bij de senioren speelde hij enige tijd in AFC 3 en 4. In 1967 maakte hij op 18-jarige leeftijd deel uit van een Jong AFC elftal tijdens het destijds befaamde Internationale Zeeburgia Pinkster toer nooi. Ronny was geen supertalent, maar speelde altijd met veel inzet, in belang van het elftal en het resultaat en genoot (toen al) met volle teugen van het clubleven. Ook zijn ouders, Bob en Rootje, namen deel aan het verenigingsleven en Bob Susan speelde vanaf de oprichting in 1970 jarenlang competi tie voor ATC, de Amsterdamse Tennis Club. Uit die periode dateert ook de volgende anekdote: Ronny speelde als linksback in AFC 4 een wedstrijd uit tegen Aalsmeer 2 en de winnaar van deze wedstrijd was Kampioen. AFC stond met 0-2 voor, maar een kwartier voor tijd maakte Aalsmeer 1-2. Ronny liep naar de bank en sprak tegen de coach de legendarische woorden: "Als wij deze wed strijd willen winnen, moet je mij nu wisselen". Ronny Susan ten voeten uit. Na zijn middelbare schoolopleiding koos Ronny voor een carrière in de confectie en verhuisde hij midden jaren '70 naar Italië, waar hij een lange en succesvolle periode van zijn leven doormaakte. Nadat hij in 1989, inmiddels gelukkig getrouwd met Ellen Dissel koen, met hun in 1984 geboren dochter Barbara, waar hij zielsveel van hield, terugkeerde naar Nederland, merkte Ronny hoezeer hij AFC had gemist. Hij stortte zich nog intenser in het clubleven, was altijd als supporter bij alle wedstrijden (uit en thuis) van AFC 1 en ook op zaterdag en woensdagmiddag bij de jeugd was Ronny op 'zijn' club. Bij thuiswedstrijden van AFC 1 was hij vele jaren met clubgenoten als Edwin Geluk, Hans Honsdrecht, Frank Bouman, Jan Koomen, Ger Smit, e.a. actief als 'poortwachter'. Hij maakte met alle bezoekers een praatje, iedereen kende hem, hij kende iedereen. Ronny was een warme man met een groot inlevingsvermogen, altijd in een goed humeur en in voor een geintje, 'all in all' een zeer positief mens eneen ECHTE AFC'er. Zowel binnen als ook buiten AFC zullen zijn vele vrienden en vriendinnen hem vreselijk gaan missen. Namens het bestuur en ereleden, functionarissen, leden, donateurs en supporters van AFC wensen wij Ellen, Barbara en haar vriend Coen alle kracht om dit grote verlies een plek te geven Kees Gehring/Ad Westerhof Naschrift redactie Bij het ter perse gaan van deze Schakel vernamen wij het ontstel lende en niet te bevatten nieuws dat zeer onverwacht ook Ronny's echtgenote Ellen Susan-Disselkoen zondagnacht 5 december is overleden. Wij wensen Barbara en Coen heel veel sterkte toe. Het bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 8 november 2016 op de leeftijd van 88 jaar van Lidio Blankstein Jarenlang Ondersteunend lid. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naas te familie. Ad Westerhof - voorzitter Ruud Mantel - secretaris Notulen van de Buitengewone Algemene Leden Vergadering d.d. 14 juli 2016 Opening door de Voorzitter Om 20.00 uur wordt de vergadering door de voorzitter, Ad Wester hof, geopend en meteen weer gesloten omdat het minimum aantal stemgerechtigde leden niet aanwezig is. Om 20.30 uur opent de voorzitter de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan alle aanwezigen, in het bijzonder de ereleden Johan de Bie, Ger van Caspel, Kees Gehring en Edwin Geluk, de Leden van Verdienste, de winnaars van de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs, de AFC-Ridders en de commissieleden. Hij spreekt de wens uit dat deze vergadering op een vruchtbare en aangename ma nier zal verlopen. De voorzitter heet tevens de mensen van de Zuidas een bijzonder hartelijk welkom en introduceert Martijn de Wit, stadsarchitect van de Gemeente Amsterdam. Hij meldt dat Martijn de Wit een presenta tie zal verzorgen omtrent de stand van zaken met betrekking tot het nieuwe sportpark en ons zal aangeven wat er gaat gebeuren. De voorzitter vervolgt zijn betoog en schetst een korte reflectie van de informatieavond van 14 november 2014. Hij meldt dat er sinds dien een tweewekelijks overleg heeft plaatsgevonden met een afvaar diging van de Zuidas, waar naast de voorzitter ook Nicolaas van Ommeren en Bob Duis -, en Ronald Koster (Koster af en toe), bij aanwezig zijn geweest. Gedurende deze bijeenkomsten zijn diverse onderdelen betreffende het nieuwe sportpark in detail besproken, hetgeen uiteindelijk in een contract wordt vastgelegd. De Voorzitter meldt dat Martijn de Wit samen met Anne Greet de Vries van Projectmanagementbureau - Gemeente Amsterdam ("PMS") tijdens een bijeenkomst op 11 januari jl. met de bestuursle den van Stichting Goed Genoeg, het AFC bestuur en direct betrokke nen een uitleg over de stand van zaken met betrekking tot het nieuwe sportpark heeft gegeven. Tijdens deze informatieavond heeft Eran Hausel (verkopende makelaar van The Valley) namens OVG een toelichting gegeven op het nieuwbouwproject The Valley, dat aan de westkant van het sportcomplex komt. De voorzitter meldt dat de Gemeenteraad van Amsterdam op 12 juli 2016 haar goedkeuring heeft gegeven aan een investering in het sportpark van ca EUR 15 mio., zoals was besproken. Hij toont de maquette die voor de leden van AFC is gemaakt en daar naast tevens is gebruikt voor de windhinderstudie. Martijn de Wit meldt dat er ook nadrukkelijk is gekeken naar de schaduwwerking. In een animatie laat Martijn de Wit de schaduwen zien op verschillende dagen en verschillende tijden. De voorzitter vervolgt en meldt dat hij samen met Jack van Gelder op 9 september 2015 een gesprek heeft gehad op het stadhuis met de wethouders v.d Burg en Ivens om te kijken of er andere locaties voor 5

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 7