Sinterklaas bij AFC 7 december 2016 95e jaargang nr. 4 Na de eerste openingsgoal dit seizoen in Wijdewormer tegen Jong AZ lopen we weer, nu dus voor de tiende keer, tegen een achterstand op. Uiteraard geen man over boord, want ons eerste beschikt, zo is geble ken, over veel veerkracht. Na een klein half uur verplaatst het spel zich meer naar de Sparta- helft en kunnen wat mogelijkheden genoteerd worden. Zo krijgt Daan Sutorius de kans om niet ver buiten het strafschopgebied aan te leg gen, maar zijn schot verdwijnt hoog over de lat. De grotere druk op het Sparta-doel leidt tot een drietal corners. De laatste van Edip wordt snoeihard door Koen Bosma ingekopt, maarde bal stuitert via de onderkant van de lat weer het veld in. In plaats van 1-1 in de 34e minuut wordt het zes minuten later 0-2. En weer ligt knullig balver lies op het middenveld aan de basis van deze treffer van Stokkers die een schot op de lat van Calero Ruiz het beste beoordeeld. Twee-nul achter bij rust, kan AFC nog terugkomen of is het eerste thuisverlies een feit? Hoe krijgt Ton du Chatinier zijn zeer matig opererende ploeg weer in het goede spoor? Met Matthijs Jesse voor Edip aan de rechterkant start ons eerste voortvarend. Een voorzet van Melvin Grootfaam wordt in de tweede minuut net niet verzilverd door Daan. In de 54e minuut krijgt AFC de wind echt in de zeilen als Koen op een diepe bal alleen op keeper Kieboom afgaat, maar door Rick Ketting aan zijn shirt wordt getrok ken. Rood voor Ketting. De vrije trap van Koen verdwijnt ruim over de Sparta-lat. Maar het sein staat nu helemaal op groen voor The Reds en de ene na de andere aanval dendert af op doel van de jonge Rotterdammers. Dit onder aanvoering van captain Magid Jansen die, zoals het hele sei zoen al, een geweldige wedstrijd speelt. Na een minuut of tien komt Pieter Koopman de aanval versterken en wordt de druk nog meer opgevoerd. Na een kwartier scoort Matthijs, maar scheidsrechter Mulder heeft verrassenderwijs een overtreding geconstateerd. Geluk kig is het twee minuten later écht raak als Teun van Zweeden goed door gaat en scoort in de verste hoek. 1-2, en met nog ruim een half uur te spelen dus nog alle kans om gelijk te komen en misschien zit er dan nog meer in het vat tegen het tiental van Sparta dat zich steeds meer terugtrekt en waar mogelijk probeert tijd te rekken. In deze fase meldt Daan zich ook uitdrukkelijk aan het front, maar het wil maar steeds net niet lukken. Aan de andere kant blijft het oppassen gebla zen want de Spartanen loeren op de counter. Gelukkig is onze keeper Patrick Zonneveld goed bij de les bij een gevaarlijke uitbraak in de 35e minuut. Nog ruim 10 minuten te gaan en het is nog steeds 1-2. Gaat het er nog van komen? Het antwoord is ja en dat ligt vooral ook aan Melvin die het de Rotterdamse defensie steeds lastiger maakt. In de 83e minuut bedient hij vanaf de achterlijn Matthijs die vrij staand op de doellijn de gelijkmaker intikt. 2-2, en het publiek gaat het er nog eens goed voor zitten. Wat een spanning, wat een spektakel, met nog een ge vaarlijke counter van Calero Ruiz die maar ternauwernood tot corner kan worden verwerkt, een corner die leidt tot een heuse scrimmage vlak voor ons doel. Gelukkig weet Sam Nijpels de bal ten slotte weg te werken en zijn de laatste kansen voor AFC. In de veertigste minuut schiet Koen de bal op de paal en is Matthijs in de 42e minuut heel dicht bij een tweede treffer na een pass van Pieter. In blessuretijd zijn de rollen omgedraaid en bedient Matthijs Pieter, die doet waar hij zo goed in is: scoren! Het is 3-2 en niet veel later fluit scheidsrechter Mulder voor het laatst. Onze jongens hebben het weer geflikt. Niet alleen blijft ons eerste ongeslagen op eigen veld, maar door de geweldige fighting spirit wordt ook nog eens de volle buit binnengehaald. Chapeau! Door deze bijzondere prestatie handhaaft AFC zich op de derde plaats, drie punten achter de koplopers Jong AZ en GVVV. Na afloop in de kleedkamer: Marien Willemsen (zijn 100e officiële wedstrijd in AFC 1met zijn foto te midden van zijn teamgenoten MvdW Opstelling AFC: Patrick Zonneveld, Marien Willemsen, Sam Nijpels, Magid Jansen Teun van Zweeden, Johan Kulhan, Glenn van Zoo lingen (56. Pieter Koopman), Daan Sutorius, Edip Biberoglu, (46. Matthijs Jesse), Koen Bosma en Melvin Grootfaam. Het jaarlijkse Pepernotentoernooi was een goed half uur bezig toen de velden ineens werden overstroomd door de zwarte pieten. Lang had AFC in spanning gezeten of de delegatie uit Spanje langs zou komen maar ze waren er toch weer! Grote en kleine pietjes deelden peperno ten uit, onderwijl panna's en poortjes uitdelend aan de allerkleinste AFC-ers. Zo veel pieten op "Goed Genoeg": dan moet de goed heilig man haast wel in de buurt zijn. De tweehonderd nachtegaaltjes gingen snel naar het clubhuis om onder leiding van de band van Kees Sjaak te zin gen. Zou hij echt onze club met een bezoek vereren? Ja hoor! Op de tonen van "Sinterklaasje kom maar binnen" zagen we de Sint naar binnen schuifelen. Wat een vakman is die Klaas toch: binnen het uur waren alle spelertjes op het podium geweest en hij had ook voor iedereen iets lekkers en een drankje meegenomen. De pieten maakten overuren met plezier want het blijft fantastisch om ruim 200 kinderen zo blij te zien! Robine van Schravendijk 23

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 25