Daan Sutorius heel ver komt, maar de bal verdwijnt helaas naast het doel van GVVV-keeper Johan Jansen, die in 43e minuut op de goede plaats staat na een uithaal van Melvin Grootfaam. Pal voor rust redt Patrick voor de zoveelste keer na een kopbal van Mulder en kunnen de teams aan de thee. Voor beide trainers is er in de pauze een hoop werk aan de winkel. Tot verrassing van velen beginnen GVVV en AFC ongewijzigd aan de tweede helft. Even lijkt het erop dat deze helft een kopie wordt van de eerste, maar dat valt gelukkig al snel mee. Onze jongens laten nu wat meer zien en je voelt dat er in het tweede bedrijf meer te halen is. In de 53e minuut is er zo'n signaal als Koen Bosma na een pass van Daan Sutorius nogal hardhandig gestuit wordt door Rodney Hoffman. Een paar minuten later valt Guido Moelee in voor Teun van Zweeden, die in Veenendaal geen makkelijke middag had. Even later gevolgd door de entree van Matthijs Jesse, die Pieter komt vervangen. De verwachtingen zijn hoog gespannen. Matthijs scoort vaak na zo'n invalbeurt of geeft zoals afgelopen zondag tegen Jong Sparta in bles suretijd de beslissende assist. Zou dat vandaag weer het geval zijn? Of moeten we reëel zijn en ervan uitgaan dat het niet iedere week feest is. Twee minuten na de komst van Matthijs weten we dat jongensboeken soms op waarheid berusten, want hij laat zijn directe opponent Adna- ne en vervolgens keeper Jansen volkomen kansloos na een fantasti sche, op de millimeter nauwkeurige voorzet van Melvin Grootfaam. Wat een prachtig doelpunt! En wéér een openingsdoelpunt van AFC, de tweede van dit seizoen. Het doet veel met ons eerste, want plots klaps is de flair weer helemaal terug. De passes komen aan, Koen is gevaarlijk en Melvin maakt het zijn tegenstander waanzinnig moei lijk. Omgekeerd is GVVV even de weg helemaal kwijt en dat leidt tot een grote blunder van centrale man Wouter Bonke. Zijn balletje breed wordt onderschept door Tom van den Brink die koelbloedig profiteert van de geboden mogelijkheid. Het is na 71 minuten 0-2 en de wed strijd is, zo lijkt het, gespeeld. Zeker als Patrick Zonneveld een enor me knal van invaller Patrick Heesakkers katachtig over de lat tikt. GVVV dringt weliswaar aan maar doet dat in de wetenschap dat een counter in deze eindfase fataal kan zijn. En die counter komt er na een pass van Koen op Jesse, die van ver keeper Jansen verrast met een schuiver in de hoek. 0-3, nog een minuut of tien te gaan, de wedstrijd is nu definitief beslist. Toch blijft de thuisploeg het proberen en die inzet wordt beloond als Heesakkers onze keeper eindelijk weet te passeren met een mooi schot. Weer geen clean sheet voor Patrick. Het zou een mooie beloning voor hem zijn geweest want Patrick keepte een formidabel wedstrijd. Als de uitstekende scheidsrechter Cairo voor het laatst gefloten heeft is de topwedstrijd tegen directe concurrent GVVV met 3-1 gewonnen en dat is een hele prestatie. Weer toonde ons eerste veel fighting spirit in de tweede helft al hadden onze jongens dit keer niet de blessuretijd nodig om de volle buit binnen te halen. Bijzonder was ongetwijfeld weer de invalbeurt van Matthijs, maar de winst was uiteindelijk toch ook de prestatie van het gehele team, dat met Sam Nijpels en Patrick Zonneveld overigens nog enkele uitblin kers telde. AFC staat op een prachtige, met GVVV gedeelde tweede plaats, maar drie punten achter Jong AZ dat Spakenburg op het eigen trainingscomplex in Wijdewormer verpletterde. 7 december 2016 95e jaargang nr. 4 Zaterdag aanstaande wacht de zware thuiswedstrijd tegen Kozakken Boys, dat op ons sportpark eerder dit seizoen een maatje te groot was voor de beker. Maar we zijn nu weer wat verder in het seizoen en er is veel vertrouwen door de goede resultaten tegen de andere topclubs uit het zaterdagvoetbal. Reden genoeg om zaterdag 12 november as om 14.00 uur. te noteren in de agenda. Ons eerste is ons aller belang stelling meer dan waard. MvdW Opstelling AFC: Patrick Zonneveld, Marien Willemsen, Sam Nijpels, Magid Jansen, Teun van Zweeden ('58 Guido Moelee), Johan Kulhan, Daan Sutorius, Koen Bosma, Tom van den Brink 74 Glenn van Zoolingen), Pieter Koopman ('63 Matthijs Jesse) en Melvin Grotfaam. 30 oktober 2016: AFC - Jong Sparta 3 - 2 Jong Sparta gaat ten onder aan veerkracht van AFC AFC is ook tegen Jong Sparta thuis ongeslagen gebleven. In de elfde competitieronde werden de Rotterdamse beloften op sport park Goed Genoeg op een nederlaag getrakteerd na een bijzonder spannende wedstrijd met twee gezichten. In de eerste helft waren de Spartanen lange tijd heer en meester, na de thee waren de rollen volledig omgekeerd. De 0-2 achterstand werd door De Reds in de tweede helft weggepoetst en in de slotminuten omgezet in een 3-2 zege. Door deze overwinning handhaaft AFC zich in de kop groep op de derde plaats, drie punten achter de koplopers Jong AZ en GVVV. Na een weekje rust maken we ons op voor de thuiswedstrijd tegen Jong Sparta. Na tien wedstrijden staat AFC derde met achttien pun ten, 8 punten meer dan de jonge Rotterdammers die met Kon. HFC gedeeld veertiende staan. Een behoorlijk verschil dus op de ranglijst dat al snel tot de conclusie zou kunnen leiden dat de klus vandaag tamelijk eenvoudig geklaard zou moeten kunnen worden. Maar bij nadere bestudering van de resultaten blijkt dat Maasstadbewoners in de verschillende duels maar bijzonder weinig of niets onderdoen voor hun opponenten. Zo werd in Groesbeek onlangs met 3-3 gelijkge speeld tegen De Treffers en op Papendal op het nippertje verloren van Jong Vitesse, waar ook AFC het onderspit moest delven. En natuur lijk kan je in deze onevenwichtige competitie de pech hebben dat de selectie van een belofteteam wordt versterkt met een flink aantal spelers uit de hoofdmacht. Als de spelers het zonovergoten gras betreden zien we dat dat bij Jong Sparta vandaag een beetje het geval is. In de basis staan twee spelers, Rick Ketting en Ivan Calero Ruiz, die afgelopen woensdag een hele wedstrijd meededen met het eerste in de bekerstrijd tegen PSV, plus vier spelers die tegen PSV op de bank zaten. Spits Finn Stokkers viel van dit viertal toen in, net als tegen Heracles achttien uur geleden. Aan AFC-kant vervangen Edip Biberoglu en Glenn van Zoolingen Ton van den Brink en Jonathan Richard, die geblesseerd zijn. Mat- thijs Jesse en Pieter Koopman beginnen op de bank. Maar voordat scheidsrechter Mulder de wedstrijd op gang blaast ontvangt Marien Willemsen onder luid applaus uit handen van voor zitter Ad Westerhof nog een prachtige actiefoto en bloemen voor zijn honderdste wedstrijd voor AFC 1Hopelijk plakt Marien er aan het eind van dit seizoen nog een paar seizoenen aan vast, want hij is in ieder opzicht een sieraad voor de voetbalsport en een steunpilaar van ons eerste. Na het eerste fluitsignaal is er maar één team dat voetbalt en dat is niet de ploeg van onze trainer Ton du Chatinier. Was de start in de laatste wedstrijd tegen Jong AZ ijzersterk met uitgekiend positiespel, nu gaat er van alles mis. Er is vooral veel balverlies op het midden veld en onze defensie moet al direct vol aan de bak om de lastige spits Stokkers van scoren af te houden. Uiteraard hangt dit zwakke begin ook samen met het pressievoetbal van Jong Sparta. Het team van trainer Ole Tobiasen speelt vooral op de helft van AFC en wint onge veer ieder duel. Het is wachten op de eerste goal en die komt er dan ook na 15 minuten, als Ilias Alhaft het zoveelste balverlies van AFC knap afrondt.

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 24