Bas' kamer. Het zou mooi zijn als-ie weer terugkomt naar AFC. Dat vader en zoon samen in de kleedkamer zitten.' Aukje Spoelstra (64), fysiotherapeute van de jeugd, vindt het een speciale wereld, een conservatieve vooral. Nog maar twee jaar geleden startte de club, na 119 jaar, met vrouwenvoetbal. De vrouwen dié je voor die tijd op club zag, waren óf fysio therapeute, óf stonden achter de bar, zegt Aukje. DE TRAINING zit erop, Ton du Chati- nier neemt plaats op een bankje. Het is de derde keer dat hij hoofdtrainer is van de oudste amateurclub van Amsterdam. In het jaar 2000 werd hij op advies van Jack van Gelder voor het eerst als hoofd trainer benoemd. Hij leidde de club drie seizoenen. In 2006 keerde hij terug voor twee jaar. 'Dit is gewoon een mooie club. Alles loopt lekker door elkaar. Bekenden wor den met rust gelaten en kunnen hier nor maal rondlopen. En ja, we hebben een clubkostuum. Maar tegenwoordig loopt bijna elke amateurclub daarmee, of in elk geval met een jasje.' Over de toeschouwers, of beter gezegd: het gebrek daaraan - is de trainer minder te spreken. Meestal worden de wedstrijd bezocht door slechts een paar honderd man. 'Ik vind het onbegrijpelijk. Afgelo pen zondag speelden we om de bovenste drie plaatsen. Ajax had al gespeeld. Je zag het niet in het toeschouwersaantal terug. Maar het is niet iets van dit sei zoen. De publieke belangstelling is al jaren mager.' Tja, zegt Maarten Blokland (28) uit Zaterdag 9, terwijl hij een sigaret opsteekt, er is in Amsterdam ook zo veel te doen. 'In Lisse of Spakenburg geen klap. Het hele dorp loopt uit als die clubs thuis spelen. We hebben alles gepro- verplichte spelerscontracten, voetballen op zaterdag en veldverlichting. Dus ging AFC schoorvoetend akkoord, maar onder haar voorwaarden. De spelerscontracten en de verlichting kwamen er niet. De Amsterdamse jeugdopleiding is, in het amateurvoetbal, misschien wel de beste van Nederland. Er wordt intensief gescout in en rondom Amsterdam. De zoon van verzorger Cor Middelkoop, Bas, speelde een tijdje voor het eerste van AFC, maar kreeg niet genoeg speelmi nuten. Hij vertrok na vorig seizoen naar Swift. 'Ik heb zijn debuutshirt van de club gekregen,' zegt Cor. Dat hangt nu op 19 oktober 2016 95e jaargang nr. 3 Selectie AFC 1, seizoen 2016 - 2017 Supporter Jack van Gelder met sigaar 38 VARAGIDS - 42 - 2016 26

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 28