ra» Voetballen tussen de kantoren Du Chatinier baalt van 'jonge teams' in tweede divisie 19 oktober 2016 95e jaargang nr. 3 wil spelen, dat doen we misschien door de weeks nog. Liever geef ik de jongens de mogelijkheid om zelf wat leuks te doen in hun vrije weekend, want in mijn optiek is rust ook een vorm van trainen." Van website 'RTV N-H' van 16 oktober AFC-trainer Ton du Chatinier vindt de deelname van onder meer Jong AZ en Jong Vitesse aan de tweede divisie competitievervalsing. Deze uitspraak deed de trainer na het gelijke spel tegen de ploeg uit Alkmaar. "Zij stellen Fred Friday op. Die jongen verdient een half miljoen per jaar. Zo veel krijgen onze selectie en staf in vier jaar", aldus Du Chatinier. De trainer laat weten hartstikke trots te zijn op zijn selectie. "We komen na een voorsprong achter en tonen veerkracht en spelen nog gelijk." De Amsterdammers bezetten een keurige derde plaats met achttien punten uit tien wedstrijden. "Als je ziet dat Jong AZ vandaag aantreedt met Seuntjes, Garcia en Friday dan kan je je analyse van de afgelopen weken gelijk weggooi en. De opstelling is iedere keer weer anders. Ik ben trots op de ploeg", reageert Du Chatinier. Het komend weekend is AFC vrij en daarna nemen de Amsterdam mers het op tegen Jong Sparta, alweer zo'n ploeg waarvan je maar moet afwachten met welk team ze aantreden. Overgenomen uit het Limburgs Dagblad van 14 oktober door Emil Visser Sam Nijpels uit Berg aan de Maas trok voor zijn werk naar de Randstad. De traditierijke tweededivisieclub AFC, met het sportpark midden in de Zuidas in Amsterdam, lijfde hem in. AMSTERDAM Torenhoge kantoorgebouwen, flitsende sportauto's in de straten. Midden in het duurste stukje Amsterdam, het kloppende financiële hart van Nederland, ligt AFC. De Amsterdamsche Football Club. Het sportpark, met de iconische naam Goed Genoeg, heeft een ongrijpbare aantrekkingskracht. Wie op zoek is naar de velden van AFC, denkt in eerste instantie in de verkeerde buurt te zitten. De Zuidas domineert de skyline. Maar als een oase doemt het complex op tussen het hoofdkantoor van ABN-AMRO en hotel Crowne Plaza. AFC is sinds dit seizoen de thuishaven van Sam Nijpels. De 24-jarige centrale verdediger, opgegroeid in Berg aan de Maas, komt aanlopen in een onberispelijk pak, met smaakvolle grijze schoenen. Iets te laat. „Het verkeer is een ramp hier. Ik ben maar met de tram gekomen." Amsterdam-Zuid Vanaf halte Amsterdam-Zuid zit je binnen een paar minuten in de karakteristieke kantine van AFC, natuurlijk met uitzicht op het hoofd- veld. Het veld waar Nijpels in het rood-zwarte shirt van zijn Amster damse club duels uitvecht in de tweede divisie. Als jongen speelde hij in de jeugd van Fortuna Sittard. „Maar op de momenten dat ik 700 man in het stadion zag zitten, terwijl er plek is voor 15.000 man, begon ik me af te vragen of dat nou mijn droom was. Ik wilde hoog voetbal spelen, maar eigenlijk ook een maatschappelij ke carrière hebben. Ik voelde me aangetrokken tot het zakenleven. Nu probeer ik het beste van twee werelden te combineren." Zijn werk bracht hem uiteindelijk naar de hoofdstad. Na het afronden van de studie commercieel management in Sittard, was hij vastbera den om zijn geluk in de Randstad te beproeven. „Hier zitten immers de hoofdkantoren van alle grote bedrijven. Hier gebeurt het." Hij vond werk als business developer bij Tecque, een recruiter-website. Een groeide onderneming, met mogelijkheden om persoonlijk door te groeien. Bovendien is hij enkele jaren geleden samen met een vriend begonnen met het handelen in aandelen. "Met een rendement van twintig procent doen we het niet verkeerd. Het is een droom om daar mee verder te gaan." Al snel nadat bekend werd dat Nijpels naar de Randstad zou gaan, pikte AFC hem op en de club maakte hem vaste waarde in de verde diging. Vorig seizoen speelde hij bij JVC Cuijk in Brabant en daar voor bij EHC in Hoensbroek. Allemaal mannetjes Voetballen in Amsterdam is toch net was anders. "Hier in Amsterdam zijn het allemaal mannetjes. Heel direct. De meeste spelers hebben ook een goede baan, of eigen bedrijf." De directheid van teamgenoten vindt hij wel mooi, zelf is hij namelijk ook zo. „Sommigen noemen me arrogant. Maar ik ben een winnaar, op en top. Gelukkig hebben we in Ton du Chatinier een trainer die weet om te gaan met mannetjes. Hij heeft als assistent-trainer bij de Russische club Anzji Machatsjkala met échte sterren gewerkt." Gullit en Swart Over sterren gesproken. Ruud Gullit staat hier regelmatig langs de lijn, ook Sjaak Swart komt vaker kijken. Maar wie weet wordt Nijpels zelf wel een ster. AFC staat nu derde in de tweede divisie. Bij een kampioenschap, promoveert het naar de eerste divisie. Dan klinkt er toch een beetje twijfel bij de zelfverzekerde voetballer. Zijn zakelijke carrière wil hij niet kwijt. "Ik vraag me ook af of de club AFC wel wil promoveren. Hier zijn de wedstrijden mooi genoeg. Bij een duel tegen Spakenburg staan er duizenden mensen te kijken." Na zijn periode in de Fortuna jeugd, beleefde Nijpels een mooie tijd bij EVV in Echt en na drie jaar kreeg hij het aanbod om als prof te spelen bij Patro Eisden, net over de grens in België. "Dat was een slechte zet", beziet hij achteraf. „Ik lag al snel in de clinch met de trainer die er niet veel van kon. Ik trek snel mijn mond open, maar dat is niet de voetbalcultuur in België. Die club past sowieso niet bij mij. Toen ik er net kwam, bekeek ik een teamfoto van een seizoen eerder. Tot mijn verbazing zag ik geen enkele speler op die foto die nog in het team actief was." Traditie Wat dat betreft is AFC zowat het tegenovergestelde. Een voetbalclub vol traditie, de oudste van Amsterdam. Een club waar spelers voor willen voetballen. "Ja, dat geldt ook voor mij", beaamt Nijpels. ,Jk ben 24, dus ik heb nog wat voetbaljaren in me zitten." 23

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 25