Zo maar een wedstrijdverslag, geplukt van onze website Plaats je verslag en teamfoto op je teampagina! Uit de Pers overgenomen Is de Tweede divisie een verkoopbaar product? 19 oktober 2016 95e jaargang nr. 3 AFC11 Elvis Adjei-Asamoah, Jorgen Boukes, Philip Bruning, Frans Dan- kaart, Marc van Dooren, Maarten van Driest, Haralt Eding, Marcel Eggenkamp, Max Flam, Eric Heideman, Dennis ten Harkel, Michel de Hond, Douwe Koopmans, Leen Meijaard, Thomas Meijaard, Hans Monfils, Thomas van Oijen, Julien Rappy, Daniel Reisman, Jaron Reisman, Jony Reisman, Jan Peter Strijker en Luciano Zoon. Hieronder het verslag van de meisjes MO17-1 MAG HET EEN ONSJE MINDER ZIJN, SLAGER? 16 oktober 2016 Een slager zegt nooit: ''Mag het ook iets minder zijn?'' Het belang van de slager is natuurlijk een onsje extra te verkopen, niet een onsje minder. Daar is niks mis mee. Je bent er zelf bij, en je kunt zeggen: "Nee, anders krijg ik die worst nooit op". Bij onze tegenstander dacht ik herhaaldelijk: mag het duwtje ook wat minder zijn. Die harde duwen waren elke keer op het randje en soms over het randje. Opval lend was dat de scheidsrechter hier geen enkele keer voor floot. An ders dan bij de slager, heb je nu niet het laatste woord. Wél kun je je vooraf wapenen door je breed te maken, of misschien zelf het duel te beginnen met een sportieve duw. En als het echt te erg wordt kun je de scheidsrechter hierop wijzen. In de voetbal is zo'n taak weggelegd voor de aanvoerder. Oprechte klachten over onsportief gedrag zullen de meeste scheidsrechters serieus nemen. Niet dat deze duwtjes nu bepalend zijn geweest voor het verloop van de wedstrijd. Eerlijk is eerlijk. Fortuna had enkele zeer getalenteerde speelsters, sommigen beschikten over een schot die je alleen op tele visie ziet, en enkelen konden passeren als Messi of Bel Hassani - je weet wel, die beroemde voetballer die de horizontale stap van Hera cles naar AZ maakte. Juist die combinatie van talent en hardheid, inclusief de overtredingen van de tegenstander, maakt deze wedstrijd tot een fantastische wedstrijd. Het is alsof je een interland speelt. We trokken ons op aan het niveau van de tegenstander, en een grotere mogelijkheid tot leren is er niet. Dit speelt vooral voor ons omdat wij toch nog wat te lief spelen, uitzonderingen daargelaten. Ook zie je juist tijdens zo'n wedstrijd onze groei in felheid en vechtlust. We staan ons vrouwtje steeds beter en beter. Malou was fel maar zuiver in de duels, en ze deed dat uitstekend. Zeker in de tweede helft heeft ze geen duel verloren. Flore en Yael zie je hetzelfde doen op het middenveld. Yael groeit wekelijks, niet alleen fysiek maar ook als voetbalster. Ze heeft de goede timing om de bal af te pakken, of de grotere tegenstander het flink moeilijk te maken. Ik vond dat Indy en Sera op rechts een goed koppel vorm den. Beide speelsters zijn snel en gericht op de actie of het afpakken van de bal. Daardoor maakte Sera nog een doelpunt die volgens velen onterecht werd afgekeurd. Sara bood zich aan als keepster en deed dat zeer verdienstelijk - niet alleen het aanbieden, maar het keepen zelf. Ze had voortreffelijke reddingen in zowel de eerste als de tweede helft. In de tweede helft stond ik bij ons eigen publiek en de ouders van de tegenstander. Uit beide kringen kreeg ik te horen dat "ik misschien toch rekening moet houden met mijn hart". Ik vond het een meesle pende wedstrijd. En het publiek dacht er net zo over. De ouders uit Wormerveer waren pas opgelucht toen we met 5-1 achter stonden. Ons publiek genoot van alle acties. Noor's acties waren even effectief als oogstrelend. Ze wist niet alleen behendig de bal te veroveren, maar zorgde ook vaak voor een uitstekende voortzetting. Soms was dat de individuele actie van Mariah, van Melsa, of de keiharde trap van Anna. Of het zorgvuldig verdedigen van Emma of Renée. Shelley kwam terug van een uitstapje van een half jaar. Alles in haar spel wees erop dat ze ervoor zal gaan dit seizoen. Merijn is bezig met haar eerste seizoen, en sinds vorige week zien we dat haar gezonde agres sie en inzet toeneemt. Natuurlijk is er voor iedereen veel te leren. Maar bij ons eigen pu bliek proefde ik vooral waardering voor jullie inzet en strijd. De ouders zijn betrokken, en juist die betrokkenheid zorgt ervoor dat je meer ziet dan een neutrale toeschouwer. Iets dat minder opvalt is dat de meeste speelsters ook een uitstekende conditie hebben. Sommigen hebben zelfs de beste conditie van hun klas op school. Ik denk dat menig speler tijdens deze wedstrijd wel 8 kilometer heeft afgelegd. Dan loop je als team toch al gauw 3 marathons van Amsterdam! Zoals een slager zijn eigen vlees net wat mooier vindt dan dat van zijn concurrent, zo zal mijn kijk op de MO 17-1 ook wat gekleurd zijn. Maar hoe je het ook wendt of keert, we maken een fantastische groei door. We zijn zó goed bezig dat we bijna op het punt zijn gekomen dat zélfs Herman tijdens de training niet meer vraagt: ''Mag het ietsje meer zijn?'' Seizoen 2016-2017 is al weer enkele wedstrijden onderweg en veel teams hebben weer mooie teamfoto's gemaakt. Staat die van jou al op je teampagina? Zo niet, stuur dan je teamfoto naar webmaster@afc.nl, en de foto zal spoedig geplaatst worden. Geef dan ook even aan wie er op de foto staan! Wil je het liever zelf plaatsen? Dat kan ook! Heb je al een beheer account voor je teampagina. Kan je je teampagina nog niet beheren? Stuur dan even een bericht naar webmaster@afc.nl. Heb je nog geen geen beheer account? Hierbij de instructies om er één te verkrijgen: - Op de homepagina klik je rechtsboven op 'inloggen'. - Het scherm opent zich links met 'account aanvragen'. - Vul je gegevens in. - Klik op 'vraag account aan'. De webmaster ontvangt je aanmelding en geeft je inloggegevens. Mocht er desondanks toch vragen overblijven dan kan contact opge nomen worden met de webmaster: webmaster@afc.nl. Wist je dat bij ieder team dat competitie speelt nu ook de actuele stand, eigen uitslagen en alle uitslagen staan? Mooier kunnen wij het niet maken! Van website 'Voetbal op Zaterdag' van 18 oktober door Aad van der Graaf Liefhebbers van de 'kleine lettertjes' van de statistieken zullen het vast en zeker gelezen hebben. Fred Friday maakte twee doelpunten voor Jong AZ in de wedstrijd met AFC (2-2). "Competitievervalsing", liet AFC-coach Ton du Chatinier na afloop van het duel in de Tweede divisie optekenen door het Noord Hollands Dagblad. "Die Friday verdient bij AZ een half miljoen per jaar." Laat dat wellicht een grove schatting zijn, de verschillen met de ama teurvoetballers van AFC zijn natuurlijk exorbitant groot. Met het inkomen van Friday kan AFC een hele selectie bedruipen en dat gedurende een reeks van jaren, zo groot zijn de verschillen. En dat moet dan allemaal binnen één competitie de krachten meten met elkaar, ideetje KNVB. Competitievervalsing is van meet af aan de orde geweest, toen belof- tenteams van de BVO's uit de eredivisie mochten aanschuiven in de Eerste divisie. Ook daar stegen al snel kritische geluiden op. Kern van de kritiek was dat de beloftenteams van week tot week fors in samen stelling veranderen. Analyses, standaard tegenwoordig ter voorberei- 21

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 23