t 19 oktober 2016 95e jaargang nr. 3 hart van de verdediging, Teun van Zweeden op links achter. Verder staan Koen Bosma en Tom van den Brink respectievelijk centraal en rechts in de spits. Na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter De Winter gaat de wed strijd op het zonovergoten kunstgras met de roemruchte zwarte rubber korrels in rustig tempo van start. Heel veel spannends gebeurt er niet in het eerste kwartier op een handsbal na in het strafschopgebied van AZ na een inzet van Koen, maar de scheidsrechter vindt het nog te vroeg voor een penalty. In de 16e minuut doet AFC iets wat ze nog niet eerder dit seizoen deed: als eerste scoren. Dit via een prachtige aanval over rechts waarbij Tom de opstormende Marien Willemsen op maat bedient en Koen de fraaie voorzet van Marien even mooi afrondt. Het is 0-1, ongekende luxe! Even later is Koen weer gevaarlijk, maar ook Jong AZ laat zich in deze fase niet onbetuigd. We mogen beslist niet klagen als Helmer een uitstekende voorzet van Levi Opdam van dichtbij over het doel van Patrick Zonneveld kopt. AFC krijgt nog twee mogelijkheden in de eerste helft maar de voorzetten van Daan Sutorius zijn te laag om echt gevaar te stichten. Jong AZ is nog een keer heel dicht bij een doelpunt, maar captain Hatzidiakos kopt de bal uit een vrije trap tegen de paal. Het laatste kwartier valt Jong AZ één stuk door aan, maar echt gevaarlijk is het allemaal niet. De AFC-defensie staat onder regie van captain Magid Jansen goed opgesteld en als er al een bal door heen slipt is het Sam Nijpels die redding brengt. 0-1 dus bij rust, een mooie uitgangspositie. Als de teams in ongewijzigde samenstelling aan de tweede helft be ginnen is het bijna meteen raak voor AFC als Jonathan de bal op middenveld verovert en Daan, die helemaal vrij staat in het straf schopgebied, aanspeelt. Daan, samen met Johan Kulhan en Jonathan onvermoeibaar op het middenveld, krijgt de bal helaas net niet hele maal lekker mee en schiet de bal naast. Geen 0-2 dus, ongetwijfeld een cruciaal moment in de wedstrijd. Hierna laat Patrick zien dat hij in goede vorm is. Schoten van Helmer, Garcia en Friday worden door onze keep onschadelijk gemaakt. En net als je denkt dat onze defensie het wel zal houden vandaag slaat jong AZ toe met een vlijmscherpe combinatie van Garcia en Friday dwars door het midden. Oog in oog met Patrick laat Friday onze keeper volkomen kansloos en het is in de 67e minuut weer gelijk, 1-1. Met nog een kwart wedstrijd te gaan is er nog van alles mogelijk en de eerste grote kans dient zich in deze fase aan voor AFC. Jammer genoeg is de vrije trap rand strafschopge bied van Koen een makkelijke prooi voor keeper Nick Olij. Hierna is het initiatief weer aan de ploeg van trainer Martin Haar die beschikt over een aantal getalenteerde spelers die uit niets iets kunnen maken. Eén van die spelers is Friday die van links naar binnen trekt en de bal in de 74e minuut van flinke afstand onhoudbaar hoog in de touwen schiet. Een schitterend doelpunt. Het is 2-1 en als Patrick even later Garcia niet op fantastische wijze belet had te scoren was de wedstrijd beslist geweest. Nu is er nog kans op de gelijkmaker. Met Matthijs Jesse, inmiddels in het veld gekomen voor Tom van den Brink, weet je het in de slotminuten immers nooit. Met nog een klein kwartier te gaan is de spanning groot. AFC gaat noodgedwongen in de aanval, maar moet daardoor ook veel ruimte weggegeven. Gelukkig grijpt uitblinker Nijpels weer heel goed in bij een gevaarlijk situatie. Even later gebeurt waar je als toeschouwer met een roodzwart hart vurig op hebt gehoopt. Magid, mee aan het front, zet heel goed door in het strafschopgebied en de bal rolt voor de voeten van invaller Matthijs die, het is bijna niet te geloven, in de 86e minuut doeltreffend afrondt. Weer hij! Een jongensboek dat nog veel dikker zou zijn geweest als Matthijs twee minuten later een voorzet van Melvin Grootfaam achter Olij had geschoten. Dat grote feest gaat helaas niet door en omdat Garcia pal voor tijd een nog veel mooiere kans mist blijft het 2-2 en met die uitslag kunnen we in Wijdewormer gelukkig zijn. Na Spaken burg en Katwijk is nu ook tegen Jong AZ gebleken dat we in Tweede Divisie goed ons mannetje kunnen staan en dat we vanaf nu ook in staat zijn de score te openen. De derde plaats, op drie punten achter stand van de koplopers Jong AZ en GVVV geeft na 10 wedstrij den veel perspectief voor een succesvol vervolg van de competitie. Te beginnen over twee weken thuis tegen Jong Sparta. Weer een wed strijd om naar uit te kijken. MvdW Opstelling AFC: Patrick Zonneveld, Marien Willemsen, Sam Nijpels, Magid Jansen, Teun van Zweeden, Johan Kulhan, Jonathan Ri chard (84' Glenn van Zoolingen) Daan Sutorius, Tom van den Brink 73 Matthijs Jesse). Koen Bosma (75' Pieter Koopman), Melvin Grootfaam. 9 oktober 2016: AFC - Katwijk 1 - 1 Gistermiddag troffen AFC en Katwijk elkaar voor het eerst in de Tweede Divisie. Het werd een aantrekkelijke wedstrijd met hoog niveau amateurvoetbal. In de bespiegelingen vooraf gaat men bij AFC uit van een pittige krachtmeting. Katwijk geldt dit seizoen als een van de kanshebbers voor het kampioenschap. Echter, door een behoorlijk aantal gelijke spelen in de eerste acht wedstrijden zijn zij nog niet terug te vinden in de top van de ranglijst. De Reds doen het tot nu toe uitstekend maar (zeggen de "kenners") de wedstrijden tegen de echte goede clubs, namelijk uit het zaterdagvoetbal, moeten nog komen. Leuk om te horen voor VVSB, de Treffers, Lienden, UNA en de Kon. HFC, maar dat terzijde. Dat Katwijk tot de titelfavorieten wordt gerekend blijkt zeer terecht. In de eerste helft zijn de mannen uit het voetbalgekke vissersdorp de betere partij. AFC komt nauwelijks onder de druk vandaan en krijgt geen ruimte om haar eigen spel te spelen. Bij Katwijk een aantal opvallende uitblinkers: achterin heerst de ervaren Stefan Stam (ooit nog AFC 1 speler in 2004, toen onder coach Stanley Menzo), op de flanken is Mike van den Ban (vorig jaar nog speler van Kon. HFC) altijd gevaarlijk en de slimme Donny van Oijen is bepalend bij elke aanval. Door een prachtige combinatie wordt het 0-1 door Mengerink, die beheerst de bal in de verre hoek schuift. Ondanks het sterke spel weet Katwijk in de eerste helft niet verder uit te lopen. AFC mag zich daar, na een wat fletse eerste 45 minuten, gelukkig mee prijzen. 11

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 13