V4U Van de Medische commissie AFC krijgt nieuw sportpark in Zuidas Pepijn Kluin, een AFC-leeuw is helaas geveld. 21 september 2016 95e jaargang nr. 2 betekend. Drukkerij Palteam en zijn medewerkers hebben weer ge zorgd voor een prachtige opmaak. In deze 34e editie van de Persmap is er veel aandacht voor AFC 1 en haar debuut-seizoen in de 2e divisie, de succesvolle AFC- jeugdafdeling met florerend jongens- en meisjesvoetbal, '30 Jaar AFC Vriendelijke Bedrijven', een prachtige fotoreportage van de oefenwedstrijd AFC-AJAX, een mooi portret van John John en AFC Zaterdag 1. Onze dank gaat uit naar de redactie en naar drukkerij Palteam en zijn medewerkers voor het prachtige resultaat. Veel leesplezier! De Persmap is in zijn geheel te bekijken op onze website. Persbericht van Communicatie Zuidas Amsterdam Vanaf 2019 speelt AFC, de oudste voetbalclub van Amsterdam, op vijf moderne kunstgrasvelden in Zuidas. Een spiksplinternieuw clubhuis, en een tribune maken het sportpark af. Alle vijf de velden krijgen kunstverlichting, waardoor ook 's avonds in Zuidas gevoetbald kan worden. Daarnaast komt onder het meest oostelijk veld een ondergrondse parkeergarage waar AFC het medegebruik van heeft. Na lange onderhandelingen tussen de gemeente en AFC is een sa menwerkingsovereenkomst getekend, waardoor de plannen gereali seerd kunnen worden. Ad Westerhof, Voorzitter AFC en wethouder Eric van der Burg zijn blij met de volgende stap. Westerhof: "We hebben lange tijd overlegd met de gemeente om tot iets heel moois te komen. Nu kan de schop in de grond en hopen we in Zuidas het mooiste sportpark van Nederland te realiseren." Van der Burg: Dit kwalitatief hoogwaardige sport park past helemaal in Zuidas, waar naast kantoren veel woningen gebouwd worden en de recreatiemogelijkheden en vraag toenemen. Sport hoort daar vanzelfsprekend bij. Tijdens de bouw wordt er gewoon gevoetbald De ontwikkeling en realisatie van het sportpark is in handen van de gemeente. Door een gefaseerde aanpak kan er ook tijdens de bouw gevoetbald blijven worden. Nu al wordt gestart met de realisatie van een tijdelijk extra kunstgrasveld. In 2017 gaat de schop de grond in om te starten met de realisatie van de ondergrondse parkeergarage. In 2019 moet alles af zijn. Na oplevering wordt AFC huurder van de velden en eigenaar van het clubhuis. Wonen, werken en voetballen In de nabije omgeving van het sportpark worden nieuwe woningen, kantoren en voorzieningen gerealiseerd, waaronder het multifunctio nele en architectonisch zeer bijzondere gebouw de Valley. De huidige Mahlerlaan wordt in oostelijke richting doorgetrokken. Het sport complex komt direct ten noorden van deze verlengde Mahlerlaan te liggen. Sinds 1895 sportief AFC, voluit Amsterdamse Football Club, werd in 1895 opgericht en vestigde zich in eerste instantie tussen het Vondelpark en de Oranje Nassaulaan. In 1962 verhuisde de oudste voetbalclub van Amsterdam van de zuidelijke wandelweg naar de huidige locatie in de De Boele laan. Vanaf 2019 kan de club weer jaren vooruit vanaf het nieuwe sportpark. Voor het ontwerp van het clubgebouw is Paul de Ruiter Architects geselecteerd. De bijgebouwen en de omheining worden ontworpen door M3H architecten. De parkeergarage wordt ontwikkeld door Flow Real Estate. Door: Wim Crouwel, fysiotherapeut. Je wilt een bal uit de lucht opvangen en vervolgens een geweldige passeerbeweging maken, voor een straffe verdediger ongrijpbaar, maar op het laatste moment bij een geblokkeerd standbeen de bewe- gingsomvang van je eigen knie te boven bent gegaan! Dat overkwam onze spits Pepijn Kluin op het prachtige nationale sportcomplex, het Top-sportcentrum Papendal, tegen Jong Vitesse. De knie. Het kniegewricht wordt gevormd door drie botten, het dij been, scheenbeen en de achterzijde van de knieschijf. Het geheel is bekleed met verend kraakbeen. Verder zorgen de beide menisci voor de nodige stabiliteit. Het geheel wordt omgeven en versterkt door een fors kniekapsel en dit alles gestabiliseerd door een krachtig collateraal bandapparaat. Binnen de knie bevindt zich de achter- en voorste kruisband. Deze zorgen ervoor dat in elke stand het onder- en boven been ten opzichte van elkaar op de juiste plaats blijven. Samen met de grote spiergroepen zorgen zij dat de kniebeweging binnen de anato mische grens blijft. Bij de springende beweging en neerkomen van onze onfortuinlijke Pepijn Kluin gebeurde dat echter helaas niet. Voor allen in de buurt was een afschuwelijk knappend geluid hoor baar en bleek al snel dat de "leeuw" te zijn geveld. Werkelijk een nachtmerrie. Eerste hulp werd geboden, immobiliseren, ijs en druk verband om zwelling tegen te gaan. In dit geval werd ook op aanvraag van clubarts Lex Swaan en orthopeed Bas Pijnenburg de dag daarna een scan gemaakt om de omvang en ernst te bekijken. Een gescheurde voorste kruisband (VKB) welke nooit spontaan zal genezen en altijd een forse speling in de knie blijvend zal zijn. Een stabiliserende ope ratie, veelal door gebruik te maken van eigen weefsel zal noodzakelijk blijken, aangevuld met spierversterking van omliggende dijbeenmus- culatuur. Een proces van zes tot negen maanden zal Pepijn wederom moeten door maken. Is een dergelijke zware knieblessure te voor komen? Het antwoord is neen. Echter voorkom oververmoeidheid en daardoor overbelasting, doe oefeningen met maximale dijbeenkracht. Doe altijd een goede warming-up om tot een betere coördinatie te komen en draag op divers ondergrond altijd het juiste schoeisel. Voor onze Pepijn komt dit advies helaas te laat. Inloopspreekuur voor A.F.C-ers maandag en woensdag 16.00 - 18.00 uur in het Bas Rachman Sportmedisch centrum. De Medische Commissie: Lex Swaan (clubarts) tel. 06 53674434 Bas Pijnenburg (orthopeed) 06-54961125 Fysiotherapeut: Wim Crouwel (voorzitter) e-mail: wim.crouwel@xs4all.nl Michael Olivieira (sporttherapeut A-selectie) 06-21278122 Co GroszeNipper tel. 06-44352970

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 7