HFEREM ren als hij Michael Timesela te vlug af is. Zijn perfecte pass wordt door Tom van den Brink op even perfecte manier afgerond. Met nog ruim een kwartier te gaan staat AFC met 2-1 voor. Voor onze vrien den uit Haarlem het signaal om met man en macht de aanval te kie zen. Als het eind van de wedstrijd nadert levert dat spannende taferelen op voor het doel van Patrick Zonneveld die enkele keren gestrekt naar de bal moet. En natuurlijk gaat collega keeper Boks bij de laatste corners naar voren om in de slotminuten met zijn lengte nog de gelijkmaker te forceren. Dit uiteraard met het risico dat hij niet op tijd terug is na een eventuele counter van AFC. En zo gebeurt het ook. Na een afgeslagen aanval stuurt de goed ingevallen Tom van den Brink Pieter Koopman de diepte in. Hoewel Pieter, die laat is in gevallen voor Johan Kulhan, de sprint van Kevin de Visser nipt verliest scoort hij toch in het lege doel als uitblinker Jonathan de geblokte bal vanaf de rechtervleugel voor zijn voeten tikt. Het is 3-1 en de zeer spannende wedstrijd is pal voor tijd definitief in Amsterdams voordeel beslist. Na afloop is 'vriend en vijand' het erover eens dat AFC vandaag verdiend heeft gewonnen, mede door de brede selectie waarover Ton du Chatinier kan beschikken. Vooral in de tweede helft waren The Reds sterker. Maar het had ook zo maar in een gelijkspel kunnen eindigen als Kon. HFC iets gelukkiger was geweest in de slotminuten. Al met al weer drie belangrijke punten erbij voor ons vlaggenschip dat nu op een mooie tweede plaats staat, een punt achter Jong AZ, dat nog ongeslagen is. Onze Haarlemse vrienden zijn door de nederlaag in Amsterdam op een laatste plaats beland samen met Jong Sparta. Maar de achterstand op de bovenstaande ploegen is na vier wedstrij den miniem. Gelukkig dus alle kans om snel te stijgen op de ranglijst. Ons eerste zal zich willen handhaven in de kopgroep van de Tweede Divisie. Zondag aanstaande is daartoe de eerste gelegenheid als we thuis UNA ontvangen. Komt dat zien! MvdW Opstelling AFC: Patrick Zonneveld, Teun van Zweeden, Jordi van Gelderen, Magid Jansen, Guido Moelee, Johan Kulhan (83' Pieter Koopman), Jonathan Ritchard, Daan Sutorius, Edip Biberoglu (85 'Sam Nijpels), Koen Bosma en Melvin Grootfaam58(Tom van den Brink). 29 augustus 2016: Jong Vitesse - AFC 4 - 2 AFC verliest geflatteerd, maar dat was niet het grootste verlies van de middag Op de werkelijk schitterende accommodatie van trainingscentrum Papendal ging voor de ik schat circa 500 toeschouwers de wedstrijd direct vanaf het begin in een hoog tempo gelijk op tot in de 18e mi nuut via een snel uitgevoerde aanval de rechtsbuiten van Vitesse, de Russische jeugdinternational Arshak Koryan (die vrijdagavond nog op de bank zat bij Vitesse-Sparta) de bal vanaf de achterlijn voortrok en de benjamin van Jong Vitesse Thomas Buitink bij de 1e paal kon scoren. Mooie goal, een aanval "uit het boekje". Nog geen 3 minuten later komt de bal in een druk strafschopgebied op de rug van Magid Jansen (zelfs midden op zijn rugnummer!) maar tot ontzetting van alle AFC-verdedigers constateert scheidsrechter 21 september 2016 95e jaargang nr. 2 Van der Vrande hands en geeft Vitesse volkomen onterecht een pe nalty. En omdat Magid daartegen protesteerde krijgt deze ook nog eens geel. 2-0 na 20 minuten spelen. AFC probeert zich te herpakken en als Jonathan Richard in de 30e minuut alleen op de keeper af gaat en daarbij in het strafschopgebied zwaar wordt gehinderd wil de scheidsrechter helaas niet van een penalty weten Vlak voor de rust bereikt Tom van de Brink aan de rechterzijde even eens de achterlijn en trekt de bal voor, die door Pieter Koopman kan worden binnen gewerkt 2-1. Maar helaas, de scheidsrechter die eerst op zijn eigen waarneming naar het midden wijst, reageert in 2e instan tie op de grensrechter die vlagt voor buitenspel (uit een trekbal?) en keurt de goal alsnog af, rust 2-0. De aanwezige AFC'ers constateren in de rust dat bij enkele belangrij ke momenten de beslissingen van het jeugdige arbitraal trio niet bepaald in het voordeel van AFC zijn. Direct vanaf het begin van de tweede helft laten de AFC-spelers zien dat zij zich nog niet gewonnen hebben gegeven. De ene na de andere aanval wordt in hoog tempo opgezet en vele kansen zijn daarvan het gevolg maar iedere keer valt de bal NET niet goed. Pieter Koopman schiet langs de keeper keihard tegen de paal, vlak daarna wordt de bal door een Vitesse verdediger op het laatste mo ment van de lijn weggehaald, waarna een voor AFC opnieuw cruciaal moment aanbreekt. Een hoge bal valt in het strafschopgebied van Vitesse tussen de keeper en Koen Bosma. De keeper probeert de bal weg te slaan maar raakt Bosma in het gezicht, die geblesseerd neer valt. Rode kaart?? Penalty?? De scheidsrechter ziet het helaas voor AFC ook deze keer anders en na de verzorging van Koen Bosma wordt het spel hervat. Inmiddels is Edip Biberolu ingevallen voor Tom van den Brink en 20 minuten voor tijd besluit trainer Du Chatinier achterin 1 op 1 te gaan spelen. Hij brengt met Pepijn Kluin een extra spits en haalt de goed spelende captain Magid Jansen, die wel al een (onterechte) gele kaart heeft, naar de kant. AFC zet nog een tandje bij, verhoogt de druk nog verder, maar dan, dat zal je altijd zien, een scherpe counter van Vitesse, 3-0. Wedstrijd gespeeld, zo denken de AFC'ers, maar 2 minuten later haalt Koen Bosma vanaf 20 meter vernietigend uit, onhoudbare streep in de bovenhoek, 3 - 1. Zou er dan toch nog iets mogelijk zijn? Daan Sutorius wordt inge bracht voor Pieter Koopman en AFC gaat er met nog 10 minuten te gaan nog een keer vol voor. Maar dan gebeurt het. Om met een uiterste poging een bal vlak bij de AFC bank binnen te houden overstrekt Pepijn Kluin zijn been tot boven zijn hoofd en landt hij met een verschrikkelijke pijnkreet. De hele bank springt op, sommigen grijpen naar hun hoofd en iedereen voelt direct hoe ernstig dit is. Onder luid applaus van alle aanwezigen wordt Pep per brancard van het veld afgedragen. AFC moet met 10 man verder, maar iedereen van AFC is uit het lood geslagen.

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 18