24 augustus 2016 95e jaargang nr. 1 3. Notulen van de Algemene Vergadering van 25 juni 2015. Deze notulen zijn gepubliceerd in de Schakel nummer 1 seizoen 2015-2016, 94e jaargang, van 13 augustus 2015. Er worden door de aanwezigen geen opmerkingen gemaakt zodat deze notulen onder dankzegging voor de samensteller Ronald Koster worden goedgekeurd en ongewijzigd worden vastgesteld. Ronald Koster wordt onder applaus bedankt voor zijn inzet. 4. Bestuur mededelingen Er zijn geen bestuur mededelingen. 5. Jaarverslag secretaris 2015-2016 Dit verslag is opgenomen in de Schakel van 15 juni 2016, nummer 11, 94e jaargang, vanaf pagina 7. Er worden door de aanwezigen geen opmerkingen gemaakt. De voorzitter bedankt Ernst-Pieter Knüpfer voor het opstellen van het verslag. Voorzitter Ad Westerhof memoreert een aantal mooie momenten uit het seizoen 2015-2016: de pré-seizoenstrip van de Zondag 1 naar het gastvrije Belluno, mede mogelijk gemaakt door AFC-Ridder Dé Hurwits. Hij maakt tevens melding van het feit dat de selectie van Belluno eind juli naar Nederland komt en op 30 juli een oefenwed strijd tegen AFC Zondag 1 speelt. Ad Westerhof vervolgt zijn opsomming van de geslaagde evenemen ten uit het afgelopen seizoen en vermeldt de Herfst Tweedaagse, het diner van de C-junioren, het Klaverjassen, het Kienen, het Jaardiner, het Borchland zaalvoetbaltoernooi, de 4 mei herdenking, de Heeren Divisie, het Mini WK, de diverse kampioenschappen en promoties en de Vrijwilligersavond. Ad Westerhof bedankt alle commissies die zich hebben ingespannen om al deze activiteiten in goede banen te leiden. Chapeau. Ad Westerhof maakt melding dat er tijdens het seizoen 2015-2016 een aantal bestuurswijzigingen heeft plaats gevonden. Hij zegt daar later in de Vergadering nader op terug te komen. Dan vraagt hij een minuut stilte ter nagedachtenis van de ons in het afgelopen seizoen ontvallen AFC'ers: Francois Brondgeest, Johanna Stoop-Hemelrijk, Walter Plevier, André Bonnet en Jan Pelsma. De voorzitter meldt dat er veel te doen is op de club. Zo heeft hij samen met Nicolaas van Ommeren afgelopen week het contract met Badge (Nike kleding) getekend. Een succes waardoor onder andere Fred ten Nijenhuis, Remco Post en Bob Duis veel werk aan besteed is. Ook wordt er hard gewerkt aan de voorbereidingen voor de oefen wedstrijd tegen Ajax van 12 juli a.s. De voorzitter meldt dat er 2850 kaarten zijn verkocht. De organisatie is in handen van Philip Hes en Floris Dokkum in samenwerking met enkele bestuursleden. Dit moet een mooie en gezellige happening worden. De voorzitter meldt vervolgens dat op 14 juli a.s. een informatieavond over de Zuidas zal plaats vinden. De stadsarchitect, Martijn de Wit, zal dan een presentatie komen geven en de leden zullen door Ad Westerhof en Nicolaas van Ommeren op de hoogte worden gebracht over de stand van zaken ten aanzien van het nieuwe sportpark, de verbouwing en hoe een en ander er uit gaat zien. Dan maakt de voorzitter melding dat er overeenstemming is bereikt met de adviseur van Bart Logchies over de afwikkeling van de ont binding van diens contract. Er is afgesproken over de details geen mededeling te doen. De voorzitter geeft uitleg over de ontstane vertrouwensbreuk met de trainer. De samenwerking met de spelersgroep en de medische staf waren vertroebeld. Het contract met Bart Logchies was al verlengd en daar was destijds alle reden toe. Een trainer is echter een passant en dan is de keuze snel gemaakt. De voorzitter uit zich positief over Bart Logchies. Hij meldt dat AFC zich aan zijn verplichtingen heeft voldaan. Wie de nieuwe trainer wordt, zal op 4 juli op de website van AFC bekend gemaakt worden. Meindert Huisman vraagt hoe het mogelijk is dat er door een niet- bestuurslid over het vertrek van Bart Logchies in de krant uitingen worden gedaan. De voorzitter geeft kort uitleg hoe één en ander is gelopen, hij praat het niet goed, maar verdedigt Bob Duis in deze wel. Meindert Huisman vraagt vervolgens uit hoofde waarvan Bob Duis bij de gesprekken met de Gemeente aanwezig is. De voorzitter meldt dat Bob Duis uit hoofde van Stichting Goed Genoeg bij de gesprek ken aanwezig is. Bob Duis is hiervan bestuurslid. Hans Honsdrecht vraagt om uitleg over de financiële afwikkeling van de ontbinding van het contract van Bart Logchies. De voorzitter meldt dat dit budgetneutraal geschiedt. Dit betekent derhalve dat er op andere zaken zal moeten worden bezuinigd. De voorzitter gaat over tot uitreiking van de oorkonden aan de kam pioenen en overhandigt deze aan afgevaardigden van de Zondag 6, de Zaterdag 9 en de Zaterdag 1. Hij feliciteert aanvoerder Floris Dokkum van de Zaterdag 1 en roemt het team voor deze grote prestatie. Het is voor het eerst dat AFC Zaterdag 1 in de Eerste Klasse zal uitkomen. Volgt groot applaus. 6. Jaarverslag penningmeester boekjaar 2015-2016 Dit jaarverslag lag vanaf 16 juni 2016 voor belangstellende clubgeno ten ter inzage bij de administratie op sportpark Goed Genoeg. Tevens kon vanaf dat moment het verslag worden opgevraagd bij de pen ningmeester, Nicolaas van Ommeren. Vragen konden ook vooraf aan de penningmeester worden gesteld. De voorzitter geeft het woord aan de penningmeester. Nicolaas van Ommeren meldt dat hij tussentijds het stokje heeft over genomen van Benno Honsdrecht, die nota bene zijn opvolger was en na 6 jaar trouwe dienst het bestuur heeft verlaten. Hij bedankt Benno Honsdrecht voor zijn grote inzet en kundigheid. Nicolaas van Ommeren vermeldt dat er in de afgelopen 6 jaar tijd veel is veranderd met de komst van Henny Kottmann, die naast ver- enigings- en sportparkmanager tevens de financiële administratie voert. Daarnaast is inmiddels het team uitgebreid met Rinus van Leijenhorst, die op freelancebasis de financiële administratie verder heeft geprofessionaliseerd. Tevens zal Rinus van Leijenhorst onder leiding van de penningmeester en het bestuur de administratie van de Stichtingen gaan stroomlijnen. Tot slot maakt Nick van Ommeren melding dat met de komst van Daryl Gerritsen het Leden- en Wed strijdsecretariaat en de contouren van de organisatie, die AFC is, in beeld zijn gebracht. Hij spreekt namens het bestuur grote dank en waardering uit aan deze krachten voor hun inzet. Volgt groot applaus. Nicolaas van Ommeren vervolgt en geeft een toelichting op de be langrijkste punten. Naar aanleiding van het financiële verslag en de toelichting van de penningmeester worden de volgende vragen gesteld en opmerkingen gemaakt: - Frank Bouman stelt een vraag over btw naar aanleiding van de post 'Vooruit ontvangen bedragen voor Voetbal kampen'. Omdat we de btw in de Stichting kunnen verreke nen, zullen deze gelden daar uiteindelijk terecht komen. - Max de Bruin Sr. vraagt waar de post 'Programma's' is gebleven. De penningmeester antwoordt dat deze in de post 'Recettes' is opgenomen. - Hans Honsdrecht vraagt om opheldering met betrekking tot het verschil tussen werkelijk en begroot bij de post 'Lie verdjesfonds'. Nicolaas van Ommeren meldt dat bepaalde nota's rechtstreeks door de Stichting zijn betaald, terwijl die wel begroot waren via de Vereniging. Dit is minder 5

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 7