M I X E D P I C K L E S ingelegd door Willem (Pim) Adriaansz (sinds 1976 nr. 399) w.adriaansz@ziggo.nl VERREKIJK Pickelaars TV kijkgedrag in de afgelopen maanden liep zeer uiteen. Om te beginnen met het EK voetbal vanaf 10 juni j.l.. Pickelaar had zich voorgenomen van de aanvankelijke 3 wedstrijden op één dag er 1 volledig te zien en van de andere 2 wedstrijden slechts de laatste minuten voor de uitslagen. Zo koos hij bewust voor Engeland-Rusland, maar - jawel - hij haalde het einde daarvan niet door in slaap te vallen! Zijn belangstelling voor het EK voetbal bleef vervolgens - terecht - gering. De Tour de France durfde hij nauwelijks te kijken door het grote aantal massale valpartijen. Tussendoor zag hij rugby (altijd spannend) en atletiek (vertraagd de mooiste TV beelden). En inmiddels de Olympische Spelen in Rio, waar recent Dafne Schippers onbeschaafd na haar tweede plaats op de 200 meter op de baan driftig tekeerging. Toch niet the girl next doorDat het anders kan bewees andermaal Epke Zonderland, die na falen aan de rekstok zich buitengewoon beschaafd gedroeg jegens zijn sportieve tegenstanders, pers en derden. Het Nederlandse heren hockeyteam, dat rigoureus voor goud ging door een trainer/coach, die vele weken nauwelijks menselijk voor zijn groep stond, faalde totaal door zelfs buiten alle prijzen te vallen; hetgeen Pickelaar al had voorzien. Als deze Schakel uitkomt is de Tweede Divisie al aan de competitiestart begonnen. Rob Duis is daar, om het voorzichtig te zeggen, geen voorstander van. Hij laat dat veelvuldig lezen; ook altijd aan Pickelaar, die hem hier laat weten het volstrekt met hem eens te zijn. Maar Pickelaars communicatietempo is vanwege zijn leeftijd net als zijn loopvermogen minder geworden. CITAAT "Dag in dag uit oeverloos gepraat over van alles en nog wat. Maar laatste woorden worden nooit gesproken". (Pim Pelaer, Nederlands chroniqueur, 20-ste en 21-ste eeuw). COMMUNICATIE In het zicht van het 100-jarige bestaan van AFC was Pickelaar zich bewust van enige vorm van medewerking aan het jubile umboek en het leek hem dan ook de normaalste zaak van de wereld zijn geheugen te toetsen aan het AFC archief; dat tot zijn stomme verbazing niet bleek te bestaan. Wat er niet is moet dan maar komen en hij sprak dus het bestuur aan. Duidelijk werd, dat daarin geen behoefte bleek te bestaan en dat Pickelaar blijkbaar iets boven tafel wilde krijgen. Nou ja, dan ben je met Pickelaar nog niet klaar en dat archief kwam er dus op 25 juni 1992 toch met Jan Vermeulen, die niet gezond meer was en Pickelaar zelf. Het eerste wat boven water kwam waren AFC-statuten boekjes, waaruit bleek, dat er een permanente ar chief commissie moest bestaan, jaarlijks te benoemen op de algemene vergadering, wat nooit gebeurd was. Foutje. Een commissie moest wel uit drie man bestaan. Pickelaar meende er goed aan te doen een derde man desnoods voor scherts aan te trekken, maar die in ieder geval alom terecht als positief werd ervaren. Die man was Rik de Boer, die zelfs Pickelaar ver raste; niet alleen met acceptatie van het archief-lidmaatschap, maar van meet af aan te werk ging met 100% toewijding. En omdat Jan Vermeulen wegviel zocht hij met toestemming van Pickelaar Hans de Wijs aan als derde lid. Dat werd dus de commissie Pim Adriaansz, Rik de Boer en Hans de Wijs sinds 1997. RIK DE BOER Pickelaar kende Rik de Boer als commissielid van de lagere zondag elftallen, maar daar had Pickelaar niets (meer) mee te maken, want hij had vele jaren daarvoor zijn voetbalschoenen en witte keepers pet al vertrouwd in zijn schuurtje opgeslagen. Met Rik was het uitstekend omgaan en toen Pickelaar bedankte voor het voorzitterschap omdat hij als technisch onbenul digitaal steeds meer achter ging lopen was het vanzelfsprekend, dat Rik de Boer de nieuwe voorzitter werd. Wim Ringe trad op 2 juli 2009 toe. Met veel fatsoen hielden zij Pickelaar zo veel mogelijk op de hoogte. Allengs bleek echter, dat het met de gezondheid vaan Rik minder goed en tenslotte helemaal verkeerd ging. Hij zag dat zelf duidelijk in en de vrolijke Rik de Boer bestond niet meer. Hij overleed op 30 juni 2016 op 71-jarige leeftijd te Haarlem. Pickelaar, ruim 20 jaar ouder, zegde toe Rik de Boer in de Mixed Pickles te herdenken. Hij was een familieman en Pickelaars deelneming strekt zich uiteraard uit tot echtgenote Els, zijn kinderen, aanverwanten en kleinkinderen. Met diep respect denkt Pickelaar aan Rik de Boer en in gedachten leeft hij mee met zijn familieleden, die hij sterkte wenst in moeilijke tijden. ONZE TAAL Tot slot, als gebruikelijk geworden, overname van een humoristische notering op de rugzijde van het maandblad Onze Taal. "Verlaag maximumsnelheid voor reeën". Teletekst RTV Utrecht. 24 augustus 2016 95e jaargang nr. 1 19

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 21