12 juli 2016: Een waar voetbalfeest: AFC - Ajax wedstrijd vindt plaats op het uitgestrekte, zonovergoten Trainingscen trum van FC Twente, vlak naast het fraaie Fanny Blankers-Koen stadion, waarin helaas niet gespeeld kan worden door de beperkte afmetingen van de grasmat. Een gemiste kans. Nu moet worden ge speeld op een trainingsveld zonder tribune, qua statuur niet erg pas send bij de Tweede Divisie en bezwaarlijk voor de oudere toeschou wers, die niet de gehele wedstrijd kunnen staan. Als je niet beter zou weten gaat het vandaag om de zoveelste oefenwedstrijd, niet om de belangrijke ouverture van een lang en ongetwijfeld zwaar seizoen. Hengelo/Enschede is bepaald niet uitgelopen voor deze wedstrijd. Een deel van de ruim honderd toeschouwers is afkomstig uit Amster dam. Wel zijn er, opmerkelijk genoeg, veel stewards. Als de teams de fraaie grasmat betreden zien we dat aan de kant van Jong FC Twente enkele selectiespelers niet met de hoofdmacht zijn meegereisd naar De Kuip in Rotterdam. Keeper Joel Drommel en spits Torgein Borven, met 24 jaar veruit de oudste speler aan Twente- kant, starten in de basis van de beloften, de onlangs van FC Brugge gehuurde Dylen Seys begint in Hengelo op de bank. Aan AFC-zijde zijn Tom van den Brink, Tim Wulffraat, Mark van den Boogaart en Teun van Zweeden om uiteenlopende reden niet inzetbaar. Gelukkig beschikt AFC-trainer Ton du Chatinier over een brede selectie en lijken alle posities goed bezet. Maar de 'proof of the pudding is in the eating' en dat eten gebeurt als scheidsrechter Ruperti voor het eerst fluit. Worden de 'jonkies' van FC Twente weggepowerd of gaat AFC, dat in de aanloop naar dit seizoen nog niet verloor, ten onder aan de snelheid van de technische vaardige spelers van Paul Bosvelt? Als het eerste fluitsignaal geklonken heeft wordt al snel duidelijk dat Jong FC Twente over een bewegelijke ploeg beschikt die het AFC knap lastig kan maken. Al na 5 minuten moet onze nieuwe keeper Patrick Zonneveld, afkomstig van IJsselmeervogels, gestrekt naar de hoek na een schuiver van Borven. AFC moet terug, maar is via Ma rien Willemsen in deze fase over de rechtervleugel gevaarlijk in de omschakeling. In de 15e minuut is het bijna raak als Pieter Koopman een voorzet van Marien op de lat schiet. Pal hierna is het wel raak, maar helaas wel aan de andere kant, als Ruben de Jager een fout van onze keeper handig afstraft. Niet veel later revancheert Patrick zich knap, door een schot van Revelino Junte, dit seizoen overgekomen van Almere City, fraai te stoppen. Geen 2-0 dus, maar ook geen gelijkmaker, omdat onze ploeg weinig raad weet met de enorme ruimte achter de defensie van Jong FC Twente. Vlak voor rust is Jonathan Richard nog het dichtst bij de gelijkmaker, maar op de rand van het strafschopgebied wordt hij afgetroefd door de nog steeds jonge Drommel, die vorig seizoen bij de hoofdmacht van FC Twente onder de lat stond. Na de thee wordt de geblesseerde Sam Nijpels bijna direct gewisseld voor Guido Moelee, die op zijn vertrouwde linksbackplaats gaat spelen. Captain Magid Jansen verhuist daarmee naar het hart van de AFC-defensie. Heel veel verandert er echter niet in het spelbeeld. Jong FC Twente is sterker en drukt dat uit in gevaar voor het doel van Patrick Zonneveld. Said Mousslih, De Jager en Bob Vakan benutten de kansen echter niet. Pas in de 63e minuut doet AFC weer wat terug. Na een pass van Pieter Koopman schiet Koen Bosma net naast. Niet veel later schiet Koen een vrije trap rand strafschopgebied na een overtreding op Edip Biberoglu ruim over de lat. De laatste 20 minuten wordt AFC iets dreigender onder impuls van de komst van Danny Goedkoop, die de geblesseerde Jordi van Gelderen vervangt, en Matthijs Jesse, die in het veld komt voor Melvin Groot- faam. Het is nu spannend voor beide doelen. De Belg Seys is in de 85e minuut dicht bij de ongetwijfeld beslissende tweede goal voor Jong FC Twente, maar Patrick Zonneveld redt wederom fraai en Danny en Guido grijpen nog 2 keer resoluut in bij een gevaarlijke situaties. Het is nu langzamerhand echt tijd voor een slotoffensief van AFC en dat komt er ook. Pieter gaat in deze fase neer in het strafschopgebied maar scheidsrechter Ruperti ziet er geen penalty in. In de 89e minuut volgen 2 corners op het doel van de Tukkers, waar bij heel AFC voor het doel van Drommel te vinden is. Helaas blijven ook deze pogingen zonder resultaat. 24 augustus 2016 95e jaargang nr. 1 De 90 minuten zijn voorbij, de wedstrijd is bijna verloren. Maar wonderen bestaan, zoals we weten in het voetbal, en deze middag doet zich een wonder voor in Hengelo. Eerst is Matthijs Jesse - weer hij - er aan de linkerkant door en wordt zijn voorzet door Danny, die heel goed ingevallen is, in de 92e minuut in het net gewerkt. 2 Minuten later wordt Pieter na een afgeslagen aanval van Jong FC Twente in de diepte weggestuurd en met heel veel wilskracht stoomt hij, onvermoeibaar als hij is, door tot in het strafschopgebied waar hij wordt neergelegd door laatste man Ibrahim Soumaoro, één van de beste spelers op het veld. De speler van Jong Twente krijgt rood (dat is nu eenmaal de (te) zware regel) en AFC een penalty. Iedereen houdt z'n adem in als captain Magid Jansen z'n aanloop neemt. Wat een spanning. De bal vliegt onhoudbaar in de touwen, Drommel is volkomen kansloos, en het is 1-2 in de 94e minuut. Nog heel even wordt er door gevoetbald en is het spannend voor ons doel, maar dan fluit de scheidsrechter echt voor het laatst en heeft AFC de eerste competitiewedstrijd in de Tweede Divisie op miracu leuze wijze toch nog gewonnen. De blijdschap is uiteraard groot. Zo winnen doe je niet vaak. Wel erg zuur voor de jonge ploeg van Paul Bosvelt die vandaag beslist meer had verdiend. MvdW Opstelling AFC: Patrick Zonneveld, Marien Willemsen, Jordi van Gelderen (70Danny Goedkoop), Sam Nijpels (46. Guido Moelee), Magid Jansen, Johan Kulhan, Jonathan Ritchard, Koen Bosma, Edip Biberoglu, Pieter Koopman, Melvin Grootfaam (70' Matthijs Jesse). De langverwachte en binnen no-time uitverkochte wedstrijd tus sen AFC en Ajax werd gisteravond een waar voetbalfeest. Als om halfzes de bus van Ajax bij de (nieuwe) poort van Goed Ge noeg arriveert, staat er al een grote groep kinderen en onvoorwaarde lijke fans te wachten op de sterren uit de Arena. Mooi om te zien hoe enthousiast de spelers worden ontvangen. Anderhalf uur later gaat onder de zomeravondzon de wedstrijd van start op de schitterend geprepareerde grasmat. Maar niet voordat de Pupil van de Week (Olivier Poelstra) voor de bomvolle tribunes alleen af mag gaan op de keeper van Oranje, Jasper Cillessen. De kleine man schiet de bal erin en krijgt een daverend applaus. Prachtig moment. Na het eerste fluitsignaal vliegt AFC in het eerste kwartier met de nodige Amsterdamse branie en spelvreugde over het veld. Ajax neemt daarna de touwtjes in handen en heeft het meeste balbezit. Younes speelt goed en ook Sinkgraven toont vaak zijn geweldige techniek. Verder is het ietwat plichtmatig. Uit een paar goede kansen moeten Ajaxieden Sinkgraven en Cerny eigenlijk de score openen. Maar mede door een aantal fraaie saves van keeper Patrick Zonneveld en goed verdedigend werk blijft het 0-0. AFC biedt goed partij en speelt mannelijk en volwassen. De Reds krijgen een schotkans na een actie van linksbuiten Melvin Grootfaam. In de 31e minuut komt AFC zelfs op voorsprong 16

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 18