AFC's "Bie"- zonderheden Van de Medische commissie Humor, discipline en sportiviteit, het adagio bij A.F.C. Specifieke hygiëne. 24 augustus 2016 95e jaargang nr. 1 lateerde producten bestellen inclusief een unieke collectie AFC- merchandising. De shop is te vinden op www.voetbalshop.nl/AFC. AFC-leden krijgen bij registratie op de site een code waarmee zij 10% korting ontvangen op AFC-teamwear producten. Op dit moment staat er een beperkt aantal AFC-producten op de site. Deze zal op korte termijn worden uitgebreid. Ontzorgen! "Wij zijn bijzonder trots ons voor 4 jaar aan AFC te hebben kunnen verbinden", zegt oprichter en partner van de Badge Groep Roland Heerkens "AFC vertegenwoordigt de top van het amateurvoetbal in Nederland en dat past precies in onze ambities. Buiten onze eigen webshops verzorgen we voor een groeiend aantal clubs (betaald en amateurs) de KNVB de webshops. Steeds meer clubs zien de "ontzorg" mogelijkheden (zoals next of zelfs same day delivery) welke we als producent naar de consument kunnen bieden. Meer dan 11 van alle voetballers bestellen al hun voetbalschoenen bij Voetbalshop.nl maar ook o.a. alle replica's van (inter) nationale clubs en landen tot aan de rode en gele kaarten zitten in ons pro gramma. Voor AFC hebben we een uniek "merchandising" programma ont wikkeld (komt binnenkort op de site) welke producten zelfs geperso- naliseerd geleverd kunnen worden" aldus Heerkens. AFC's Erelid Johan heeft te kennen gegeven te stoppen met zijn jarenlange rubriek AFC's 'Bie"-zonderheden. Heel veel jaren heeft Johan deze rubriek verzorgd waarin hij onder meer 'lief en leed' in de AFC familie beschreef. Wij willen Johan bijzonder bedanken voor al zijn werk, gedaan in een lange periode. Beste sportvrienden van A.F.C. Het seizoen 2016/2017 vangt aan en trainingen worden alweer druk bezocht. Ondanks de huidige relatief hoge temperaturen zijn de stan daard elftallen bezig door middel van een oefencampagne in het ritme te komen welke nodig is bij een frisse start. Kortom de A.F.C.-trein staat weer onder stoom! Voor onze A.F.C.-ers zijn de "ins-and-outs" op het gebied van blessurepreventie wel bekend. De nieuwe leden heten wij van harte welkom en wensen hen eveneens een sportief en succesvol AFC-gevoel toe. Vóór aanvang van training/wedstrijd is het belangrijk al een goede voorbereiding te treffen, wat zeker voor jezelf en daardoor ook aan het team ten goede komt. Algemene preventie en hygiëne. Voetnagels kort houden en recht afknippen. Voorkom blaren door talkpoeder of Skinlube aan te bren gen. Gebruik deugdelijk en goed passend schoeisel. Kousenbandjes en schoenveters niet te strak aantrekken. Tijdens training/wedstrijden zijn enkelbandages aan te be velen. Scheenbeschermers zijn verplicht, de kousen omhoog en met verbandgaas fixeren. Zorg dat je schoeisel soepel blijft, dus onderhoud. Controleer je noppen op lengte en slijtage. Draag altijd schoongewassen sportkleding. Na het douchen goed afdrogen, ook tussen de tenen. Laat ook ogenschijnlijk kleine kwetsuren deskundig behan delen. Draag tijdens de warming-up altijd een eigen shirt, géén wedstrijdshirt. Draag na de training/wedstrijd in natte ruimtes altijd BADSLIPPERS. Doe gezamenlijk een goede Warming-Up en vergeet nooit te rekken. Neem vóór de training/wedstrijd altijd glucose- of koolhy- draatrijke voeding. Gebruik tijdens de rust thee of Gatorade-drank. Drink geen koolzuurhoudende dranken vóór trai ning/wedstrijd. Breng vaseline aan op de wenkbrauwen i.v.m. transpiratie. Breng vaseline aan op buitenzijde knie en bovenbenen, te gen schaafwonden. Bij gevoel van kramp dit niet door het gehele elftal laten "behandelen." Na een blessure nóóit warmte, maar wel IJS-applicatie ge durende de eerste 24 uur. Mocht zich na een wedstrijd toch een blessure voordoen, raadpleeg dan een Eerste-Hulp van een ziekenhuis, of je huisarts en stel je in verbinding met onze medische staf. Met deze wenken hopen wij preventief te werken dus, wie weet, Olé, Olé Kampioenen! De M.C. maakt bekend dat de paramedische dienst bij A.F.C. ook dit seizoen weer geheel paraat zal staan. Bij onze Hoofdmacht staan Michael Olivieira en Bas ter Hoeven (fysio/manueeltherapeut van praktijk Mobilis) en Cor Middelkoop aan het roer, zij worden bijge stuurd door clubarts Lex Swaan en orthopeed Bas Pijnenburg. De senioren 2 en Zat. 1 behouden "good old" sporttherapeut Dennis Schröder. Bij zat. JO19-1 zal fysiotherapeut en hersteltrainer Kevin Beckers (praktijk Mobilis) de scepter zwaaien, terwijl de onlangs afgestudeerde fysiotherapeut Tim de Klerk zat. JO17-1, Floor Monas de zat. JO15-1 en Aukje Spoelstra de JO13-1 als vanouds voor hun rekening zullen nemen. A.F.C. leden kunnen op maandag (17.00 - 18.00 uur) en woensdag middag (16.00-17.30 uur) voor paramedische hulp terecht in het Bas Rachman Medisch Centrum. Of zoals eerder gezegd, de Medische Dienst bij A.F.C. functioneert mede als een radartje om ook dit jaar weer kampioenen te kunnen afleveren. De medische commissie: Lex Swaan(arts) 06 53674434 - Bas Pijnenburg (orthopeed) 06 54961125 Michael Olivieira (sporttherapeut) 06 21278122 Co GroszeNipper (sportmasseur) 06 44352970 Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) 06 51050940 mail: wim.crouwel@xs4all.nl Inloopspreekuur voor AFC-ers in de Bas Rachman medische ruimte: Maandag 17.00 - 18.00 uur Daphne v.d. Wereld (fysio praktijk Mobi- lis tel. 020-6443260) Woensdag 16.00 - 17.30 uur Wim Crouwel (fysiotherapeut 06 51050940) 13

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 15