22 - ACC De Kampioenen Bij de Senioren werden de Zondag 6 en Zaterdag 9 kampioen. Bij de Jeugd wist de Zaterdag B1 zelfs de dubbel te veroveren, een unieke prestatie waar deze knullen, trainer Yuri Rose en de overige begelei ding trots op mogen zijn. Overige kampioenen bij de Jeugd zijn de D9, E6, E10, F2 en F6 en de Meiden E1 en F1. Hulde en felicitaties aan allen! De Zondag B1 heeft via winst in de nacompetitie promotie naar de Hoofdklasse bewerkstelligd. Proficiat! Ook de Zaterdag A2 wist op overtuigende wijze promotie (naar de 2e Divisie) veilig te stellen door 6-0 winst in Zwolle op de A1 van ACV Assen. Knappe prestaties bij de Jeugd Naast de genoemde kampioenschappen verdient de Zaterdag A1 een speciale vermelding. Uit een zeer benarde positie werd na een trai nerswissel onder aanvoering van Joey van Leijenhorst en Kay Bottse na een indrukwekkende inhaalrace behoud in de Eerste Divisie be werkstelligd. Chapeau voor deze meer dan knappe prestatie! Evenzo verdienstelijk zijn de prestaties van onze D1 en C1 die zich tussen alle BVO's staande hielden in de hoogste divisie. De D1 wist en passant ook nog een groot tweedaags internationaal toernooi met diverse BVO's, waaronder AZ, PSV, Twente, Vitesse, Anderlecht, Genk, Leverkusen en Malmö, te winnen. Ook hier is een hulde op z'n plaats aan spelers, trainers en begeleiding. Het is niet voor niets dat AFC wederom is uitgeroepen tot amateurclub met de beste Jeugdop leiding van Nederland. De winst van zowel de A-, B- en C-selecties bij de Jeugd op het op 11 juni bij Alphense Boys gehouden Rinus Michels toernooi onderstreept dit nog eens. Naast de sportieve activiteiten op het veld waren er uiteraard ook vele andere zaken die de gemoederen bezighielden. Ik zal er twee de revue laten passeren, AFC en de Zuidas en de KNVB en de Landelijke Tweede Divisie. AFC en de Zuidas Zoals gezegd is er al heel wat over geschreven. Beginnend met AFC en de Zuidas. Het dossier houdt de AFC bestuurders al ruim 19 jaar lang bezig. Nadat in het najaar van 2014 een akkoord werd bereikt over de invulling van het nieuwe sportpark vindt er thans veelvuldig overleg plaats met de Gemeente/Zuidas over invulling van de details. Hoewel we noodgedwongen aan ruimte zullen moeten inboeten, wordt het zondermeer een fraai complex met een bijzonder mooi clubhuis. En natuurlijk hadden we graag in het Amsterdamse Bos gevoetbald, want voetballen tussen de hoge gebouwen is misschien niet ideaal. Studies wijzen echter uit dat het alles best meevalt. De toekomst zal het uitwijzen, voor nu staat voorop dat we met AFC vooruit moeten. Ik ben ervan overtuigd dat alle tijd en inspanningen die aan dit dossier besteed is en nog steeds wordt, zal resulteren in een mooi eindresultaat. KNVB en de Tweede Divisie Een ander hot topic dat de gemoederen bezig houdt is de invoering van de Tweede Divisie met ingang van volgend seizoen. De KNVB heeft een onbedwingbare drang om het betaalde- en amateurvoetbal dichter bij elkaar te brengen. En dat is hoogst vreemd in deze tijd. Hierdoor zal van amateurvoetbal straks geen sprake meer zijn, laat staan dat we nog kunnen spreken van een amateurkampioen van Nederland. Het betaalde voetbal regeert in de Zeister bossen en dat staat geenszins in verhouding tot de 1,2 miljoen leden, verdeeld over meer dan 3000 verenigingen, waarvan de KNVB de belangen zou moeten dienen. AFC is gelijk vele andere traditionele amateurvereni gingen geen voorstander van deze ontwikkelingen en heeft dit ook via diverse kanalen kenbaar gemaakt. Ondertussen lonkt wel de sportieve uitdaging voor spelers en trainer om zich te kunnen meten op het hoogste niveau. Wat de Tweede Divisie ons allen gaat brengen zal de toekomst uitwijzen. Nadere informatie over het wel en wee en de gebeurtenissen binnen AFC over het afgelopen seizoen treft u onderverdeeld over de hierna genoemde hoofdstukken van dit jaarverslag aan. 2 - De Algemene Vergadering 3 - Het bestuur en de interne organisatie 15 juni 2016 94e jaargang nr. 11 4 - Resultaten seizoen 2015 - 2016 5 - TOPamateurs 6 - Zondag senioren 7 - Zaterdag senioren 8 - De jonge AFC'ers 9 - De Klassieke Veteranen 10 - De AFC Vrouwen 11 - De Heeren Divisie 12 - De commissie medische zaken 13 - Pers, Publiciteit en Evenementen 14 - Archiefcommissie 15 - De commissie Commerciële Zaken 16 - De Scheidsrechterscommissie 17 - De overige commissies 18 - Supportersclub "the Reds" 19 - Stichting "Keep Smiling" 20 - Stichting G.G. en de V.S.G.G. 21 - AFC en de Zuid-as 23 - De evenementen 24 - 4 mei herdenking 25 - In memoriam 26 - Resumé. 2. DE ALGEMENE VERGADERING De jaarlijkse Algemene Vergadering vond plaats op donderdag 25 juni 2015. Op deze vergadering, die traditiegetrouw plaatsvond in de achterzaal van ons clubhuis op Sportpark Goed Genoeg, tekenden ruim 100 werkende leden de presentielijst. De notulen van deze ver gadering werden bij afwezigheid van 2e secretaris Ernst-Pieter Knüpfer verzorgd door 1e secretaris Ronald Koster en werden gepu bliceerd in "De Schakel" nummer 1seizoen 2015 -2016, 94e jaargang van 13 augustus 2015. 3. HET BESTUUR EN DE INTERNE ORGANISATIE Het bestuur was voor het seizoen 2015 - 2016 als volgt samengesteld: Voorzitter: Ad Westerhof (17e jaar in het bestuur, 2e jaar als Voorzitter) Secretaris: Ronald Koster (15) Penningmeester: Benno Honsdrecht (7) Vicevoorzitter en Commissaris Commerciële Zaken: Nicolaas van Ommeren (9) 2e secretaris: Ernst-Piet Knüpfer (2) Commissaris Jeugdzaken: Peter Dekkers (2) Commissaris TOPamateurs: Milko Vinke (3) Commissaris Seniorenvoetbal: Lou Hekster (6) Commissaris Pers, Publicatie en Evenementen: Bobby Gehring (2) Commissaris Algemene Zaken: Brian Speelman (8) Gedurende het seizoen traden Benno Honsdrecht en Milko Vinke uit het bestuur. Zij werden tijdens het Jaardiner door voorzitter Ad Westerhof hartelijk bedankt voor hun uitzonderlijke bijdrage. Benno heeft jaren lang de belangrijke post van penningmeester met verve ingevuld en Milko heeft als Voorzitter van de Commissie Topamateurs een belang rijk aandeel gehad in het succes van AFC 1. Het bestuur zal nog op gepaste wijze afscheid van hen nemen. Het uittreden van Benno en Milko had overigens tot gevolg dat Ruud Mantel en Henk Bijlsma tussentijds informeel toetraden tot het bestuur. Een en ander had tevens een aantal verschuivingen binnen het bestuur tot gevolg. Nicolaas van Ommeren werd bereid gevonden terug te keren op de post van penningmeester, die hij in het verleden reeds eerder heeft vervuld. Dit had voorts tot gevolg dat de portefeuille Commerciële Zaken door Nicolaas werd overgedragen aan Ronald Koster, die op zijn beurt als 1e Secretaris werd vervangen door Ruud Mantel, die overigens reeds eerder zitting heeft gehad in het bestuur, als 2e Secretaris. De bestuurswisselingen zullen na instemming door de ledenvergadering formeel bekrachtigd worden, waarbij opgemerkt zij dat het beoogd is dat de positie van Henk Bijlsma door Bob Duis zal worden ingenomen. Ronald Koster zal tevens als vicevoorzitter optreden en daarmee dit stokje van Nicolaas van Ommeren overnemen. 6

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 8