JAARVERSLAG Amsterdamsche Football Club over het seizoen 2015 - 2016 15 juni 2016 94e jaargang nr. 11 Allen zijn niet herkiesbaar en het bestuur stelt voor deze commissie op te heffen en de afdeling meisjesvoetbal onder te brengen bij de Jeugdcommissie. 16. Verkiezing Jeugdcommissie. Zitting hebben Peter Dekkers (voorzitter), Michiel Middendorf (se cretaris), en leden Frank Mol, Remco Post, Hans Veldkamp, Alphons Peters, Emiel Neter, Wiebe Westerhof en Jan Jan de Bruijne. Remco Post en Jan Jan de Bruijne zijn niet herkiesbaar Het bestuur stelt voor deze commissie uit te breiden met de afdeling meisjesvoetbal en stelt voor te benoemen Nick Mills en Kirsten Slis- ser. 17. Verkiezing Commissie Commerciële zaken. Zitting hebben Nicolaas van Ommeren (voorzitter) en René van Scha- jik Henny Kottmann ondersteunt de commissie. Nick van Ommeren en René van Schajik zijn niet herkiesbaar. Het bestuur stelt voor te benoemen Ronald Koster (voorzitter), Joost van Dolen, Peter van Leeuwen en Dick Rijna 18. Verkiezing Commissie Medische Zaken. Zitting hebben Wim Crouwel (voorzitter), Michael Oliveira, Lex Swaan en Ko Grosze Nipper. Allen zijn herkiesbaar. 19. Verkiezing Strafcommissie. Zitting hebben Mr. Lex Oosterling, Mr. Jeroen Walker en Mr. Ken- Watanabe en plaatsvervangend lid Mr Quintus Abeln. Allen zijn herkiesbaar. 20. Verkiezing Commissie van Beroep. Zitting hebben Roy van Dijk (voorzitter), Wiebe Westerhof, Patrick Reddering en Hans Veldkamp. Allen zijn herkiesbaar. 21. Verkiezing Kascommissie. Zitting hebben Seth van Straten, Maarten Blokland en Maxim Lassal- ly. Plaatsvervangende lid is Wim Ringe Seth van Straten is statutair niet herkiesbaar en zijn plaats zal worden ingenomen door Wim Ringe. Ter vergadering zullen twee nieuwe plaatsvervangende leden benoemd worden. 22. Verkiezing Kennismakingscommissie. Zitting hebben Ger van Caspel, Michiel Middendorf (met ondersteu ning van de jeugdcommissie), Patrick Reddering, Sebo-Jan Wol- dringh, Ruud Mantel en David Westerhof. Michiel Middendorf, Patrick Reddering, Sebo Jan Woldringh en Ruud Mantel zijn niet herkiesbaar. Het bestuur stelt voor te benoemen Ronald Koster. 23. Verkiezing Commissie Pers, Publiciteit en Evenementen. Zitting hebben Bobby Gehring (voorzitter), Hans Elias, Laurens Bianchi, Laurens Samsom, Arjan Anderiesen en Loraine Parsser. Laurens Samsom en Loraine Parsser zijn niet herkiesbaar. 24. Verkiezing Archiefcommissie. Zitting hebben Rik de Boer (voorzitter), Hans de Wijs, Wim Ringe en Edwin Geluk. Rik de Boer is helaas vanwege gezondheidsredenen niet herkiesbaar. 25. Verkiezing Klassieke Veteranencommissie. Zitting hebben Maarten Oldenhof, Pieter Scholten en Lennard Parle- vliet. Pieter Scholten is niet herkiesbaar. 26. Verkiezing Commissie Sociale Zaken. Deze commissie valt onder de verantwoordelijkheid van het bestuur en wordt ondersteund door Johan de Bie, Ger van Caspel en Edwin Geluk. Allen zijn herkiesbaar. 27. Verkiezing Scheidsrechterscommissie. Zitting hebben Frans Jüch (voorzitter), Eric Bos, Seth van Straten en Karel Kuijvenhoven. Seth van Straten is niet herkiesbaar. Het bestuur stelt voor te benoemen Gerrit Altena. 28. Verkiezing Commissie van Materiaal. Zitting hebben Fred ten Nijenhuis en Remco Post. Beiden zijn herkiesbaar. 29. Rondvraag. 30. Sluiting door de voorzitter. Tegenkandidaten kunnen worden gesteld voor 23 juni 2016 met een getekende voordracht van tenminste 15 seniorleden. Ad Westerhof, voorzitter, Ruud Mantel, secretaris. 15 juni 2016. Zondag 1 plaatst zich voor de Tweede Divisie Het seizoen 2015-2016 zit er nagenoeg op, een enkel team speelt nog in de nacompetitie voor een promotieplaats, maar dat is het dan wel zo'n beetje. Terugkijkend kunnen we concluderen dat we weer een mooi en roerend seizoen achter de rug hebben. Sportief gezien gaat het AFC voor de wind. Ons vlaggenschip, de Zondag 1, heeft onder leiding van trainer Bart Logchies promotie naar de Tweede Divisie bewerkstelligd door in de competitie uiteindelijk als zesde te eindi gen. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht, stonden we zelfs fier bovenaan. Maar na de winterstop en het wegvallen van WKE, wat ons zomaar 6 punten kostte, ging het een stuk moeizamer. Op de voorlaatste speeldag, na nota bene een nipte nederlaag tegen de Ko ninklijke HFC, wisten we ons veilig van promotie. Het resulteerde vreemd genoeg niet in een juichstemming, al was de prestatie er echt niet minder om. Na het vorige seizoen nog tegen de degradatie te hebben gevochten, behoort AFC 1 tot de top van de amateurs van Nederland en dat op zich is iets waar we trots op mogen zijn. Over amateurvoetbal gesproken, daar kunnen we met het door de KNVB gevoerde beleid en de invoering van een semiprofessionele Tweede Divisie een groot vraagteken bij zetten, zoals diverse cluble den en bestuurders van overige, veelal traditionele, verenigingen mij reeds voorgingen. Maar daarover verderop in het Jaarverslag meer. Zaterdag 1 kampioen en promoveert naar de Eerste Klasse We gaan nog even verder want naast de Zondag 1 kenden we nog meer successen en kampioenen binnen ons aller AFC. Wat te denken van de Zaterdag 1. Kampioen van de Tweede Klasse en volgend seizoen voor het eerst uitkomend in de Eerste Klasse. Aan het begin van het seizoen werd een nieuwe weg ingeslagen. Medebestuurslid Lou Hekster in samenspraak met zijn C-commissie wilde het team van een echt AFC signatuur voorzien. Dit had tot gevolg dat Benno Ni- hom, kind van de club, als trainer werd aangesteld en spelers die de AFC jeugdopleiding hadden doorlopen, maar inmiddels elders speel den, terugkeerden op het oude nest. To name a few: Floris Dokkum, Wessel Westerhof, Michael Malmberg, Mels Otsen en Tobias Kis- temaker. Na een stroef begin kwam de diesel op gang en bleef het team vele wedstrijden op rij ongeslagen. Totdat het kampioenschap in zicht kwam, heel even was er een hapering, maar dat duurde gelukkig maar even en op de laatste speeldag werd overtuigend gewonnen en het kampioenschap binnengehaald. Hulde aan dit vriendenteam, trainer en overige begeleiding. 5

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 7