M I X E D P I C K L E S 15 juni 2016 94e jaargang nr. 11 ingelegd door Willem (Pim) Adriaansz (sinds 1976 nr. 398) w.adriaansz@ziggo.nl VOORTGANG Als de tekst van deze A.F.C.-Schakel met de Mixed Pickles tot u komt is het na luttele dagen 21 juni 2016, de dag waarop formeel de zomer begint en de dagen weer gaan korten. Wat Pickelaar betreft de weg naar een nieuw voetbalseizoen, waaraan hij vreemd genoeg nog niet helemaal toe is. Met de zogeheten promotie van de zondag selectie naar de nieuw ingestelde landelijke tweede divisie; (zegt hij dat goed)? En naar de promotie van AFC zaterdag 1 naar de eerste klasse. Ook naar het begin van het Europese landenkampioenschap, waaraan Nederland dan weliswaar niet mag deelnemen, maar blijkbaar plaatsvervangend de eerste aandacht geeft aan buurman België. Zelf achten onze zuidelijke buurlieden zich kansrijk. In de plaatsingsfase zag Pickelaar één Belgische wedstrijd, maar daar was hij toch niet kapot van. Hij kneep er stiekem even tussenuit voor een medische ingreep ter verfraaiing van het moede hoofd. De behandelende dermatologe maande hem het voorlopig even rustig aan te doen. Hij hield haar voor geen wildebras te zijn. Natuurlijk zal Pickelaar op TV het EK enigszins volgen. Wat lijkt de moeite waard om te kijken en voor hoe lang. Een laatste kwartier kan ook een optie zijn. CITAAT "Door te twijfelen komen wij tot de waarheid". (Marcus Tullius CICERO, Romeins staatsman en redenaar, 106 v. Chr. - 43 v. Chr.) ECONOMETRIE Hoe dan ook: het Nederlands elftal speelde recent vier wedstrijden tegen al geplaatste landen, speelde er één gelijk en won de overige drie partijen. Dat lijkt op de weg omhoog met de nieuwe spits Vincent Janssen, waarvoor op Pickelaars schrijfmoment 20 miljoen euro gevraagd wordt door AZ. Geen garantie voor waardevastheid, want als hij in de toekomst uit welke wedstrijd dan ook wordt geschopt en langdurig geblesseerd raakt verdampt zijn waarde als sneeuw voor de zon. De bij PSV aarzelend begonnen keeper Jeroen Zoet werd een evenwaardige doelverdediger van de Ajax sluitpost Jasper Cillessen. Al met al ziet de toekomst van de Nederlandse selectie er naar vermogen redelijk uit. ECONOMIE Pickelaar maakt hier even een uitstap naar de klassieke muziek. Op TV liep hij tegen een documentaire aan over de waarde van een Stradivarius viool, waarvan er weinig zijn en bezitters of eigenaren 17 miljoen euro in handen hebben. Voor wereldtop violisten is door dat enorme bedrag de magische viool onbereikbaar geworden. Men besloot er een wetenschappelijk onderzoek op los te laten. Topviolisten moesten ongezien spelen op de eigen viool, op een Stradivarius of op een viool van een hedendaagse vioolbouwer. De onderzoekcommissieleden zaten achter een uitzicht benemend gordijn te luisteren. Toen alle opties waren doorgenomen was de conclusie, dat de Stradivarius niet had gewonnen maar een viool van de hedendaagse vioolbouwer; leverbaar voor 100.000 euro. Ook niet niks, maar peanuts vergeleken met 17 miljoen euro voor een Stradivarius. De conclusie kon niet anders zijn, dan dat integere hooggeschoolde vakmensen zichzelf een onjuist inzicht hadden voorgehouden. BEKERFINALES Pickelaar zag wel op TV een redelijk aantal Europese bekerfinales. Ook die gelijk eindigden en met tweemaal 15 minuten speeltijd verlengd moesten worden. Bij wederom gelijke eindstand als toetje de hachelijke serie strafschoppen, die door één of meerdere schlemielen gemist werden. Voer voor psychologen. Hij zag spelers, die kort voor het einde van de speeltijd op eigen verzoek dankbaar van het veld hinkten in de wetenschap geen penalty te hoeven nemen. En spelers, die wel een strafschop moesten nemen, maar die door houding en gebaar verrieden of zij er zelf al dan niet in geloofden. Daar lette Pickelaar verlekkerd op en hij zag zijn voorspelling al dan niet missen meestal uitkomen. Hij zag een Real Madrid miljonair na missen huilen als een kind. Ooit hadden wij de penalty specialist Johan Neeskens, die uitstraalde dat die bal er zo snel en hard mogelijk in gerost moest worden. Het viel Pickelaar weleens op, dat de keeper daartegenover angst uitstraalde en zich liever achter het doel had opgesteld om het vege lijf te redden. Dat waren nog eens tijden. EN TOCH... Pickelaars voorgenomen beperkt EK voetbal kijkgedrag ging al op de openingsdag 10 juni j.l. verkeerd van start. Natuurlijk zat hij de gehele rit uit. Ten eerste omdat het Frankrijk betrof; zijn tweede vaderland. Meer dan 60 jaren deed hij tweemaal per jaar zijn Tour de France en alles bij elkaar opgeteld heeft hij toch enige jaren in Frankrijk gewoond. En ten tweede ontving hij op de Europese openingsdag een brief van een met de Pickelaars bevriend echtpaar uit St. Amand Montrond, een Tour étappe stadje in midden Frankrijk, dat bekend staat als Coeur de France (Hart van Frankrijk). Voorgesteld werd de Pickelaars nog deze zomer te bezoeken. Pickelaar zelf verheugt zich er op voorhand al op weer eens aangesproken te worden met Piem, want geen Fransoos kan de korte i van ik uit zijn mond krijgen. Pickelaar heeft nooit getracht dat te corrigeren tot Pim; ook al is Piem de korte Nederlandse aanduiding voor Piemel, een bij uitstek masculien instrument. Franse vriend draagt de achternaam Charlot, die naar eigen zeggen ook staat voor Charlie Chaplin. Pickelaar vond de openingswedstrijd overigens plezierig om naar te kijken. Spannend, af en toe van twee kanten hoogstandjes en toch een terechte 2-1 eindstand. Het volgende TV aanbod is drie wedstrijden per dag. Ammenooitniet belooft Pickelaar. WIJSHEID Het is een misverstand, dat in oudere mensen wijsheid schuilt. Pickelaar is een nogal oudere man, aan wie inderdaad vragen worden gesteld, maar het komt voor, dat hij wil zeggen: Wéétikveel? Daar komt hij natuurlijk niet mee weg. Nooit wordt hij bevraagd over zijn digitale vaardigheden. Men spaart hem hopelijk uit respect voor zijn tekort. Hij gebruikt zijn computer alleen als schrijfmachine. Aan antwoord op vragen met ja of nee heeft niemand wat. Hij kan maar één vraag echt beantwoorden: welke kleur heeft zwarte Piet van Sinterklaas op het kinderfeest? Een verkeerde vraag. Het is een middenstandsfeest. De pepernoten liggen binnenkort in de supermarkt. In de één of andere hoek... ONZE TAAL Uit het Noordhollands Dagblad: "Zere nek komt niet door kussen". 31

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 33