Mini WK Wederom een groot succes!! Zondag 6 juni, vond op AFC het traditionele Mini WK plaats. Deze jaarlijkse seizoen afsluiter voor onze jong(st)e jeugd trok dit jaar, waarschijnlijk mede door het fantastische weer, ruim 450 kinderen (jongens en meisjes) uit onze Eredivisie, Champions League, F- E- en D-Pupillen. Waar de Mini WK normaal op de laatste zaterdag van mei gespeeld wordt, werd dit jaar gekozen voor een week later en dus de eerste zondag van juni. Reden hiervoor was voornamelijk het feit dat AFC'er Jos van Mieghem eerder in het seizoen aanbood om zijn 'spullen' te laten staan, welke de dag ervoor gebruikt werden voor de door hem georganiseerde ADFO Cup. Mede hierdoor konden wij bij deze editie beschikken over een prachtig podium en dito geluidsin stallatie. De jongste kids uit de Eredivisie en de Champions League speelden, onder bezielende leiding van Mitchel Harig en Noel Richardson, op veld 3 gedurende een halve dag hun eigen landentoernooi, waarbij Ivoorkust uiteindelijk na een spannende strijd aan het langste eind trok en er met de wereldtitel bij de allerkleinsten van doorging. Zoals te doen gebruikelijk werden alle F- E- en D-Pupillen per cate gorie opgedeeld in 12 verschillende landen, waarbij zoals elk jaar uiteraard geprobeerd is om deze ploegen zo eerlijk mogelijk in te delen. Zo ontstonden er bij elk land 3 teams, die zowel voor hun eigen team streden als voor het gehele land. Ook dit jaar bleek deze formule weer een gouden greep, waarbij het bijzonder leuk is om te zien dat spelertjes van de verschillende teams binnen no time met elkaar mengen. Zowel in de eigen leeftijdscategorie als tussen deze verschillende groepen. Niet in de laatste plaats door het wedstrijd schema, dat het ook mogelijk maakt om ook daadwerkelijk naar el kaar te kijken en de rest van het land aan te moedigen. Tussen de wedstrijdjes door had de evenementen-commissie, be staande uit Marja Rietveld, Robine van Schravendijk en Claudia Veldkamp, ook weer voor het nodige vertier gezorgd in de vorm van 15 juni 2016 94e jaargang nr. 11 een heus kinderdorp met springkussens en voetbalspelletjes en uiter aard de wel bekende kraampjes, ook nu weer geleverd door Careca Verhuur, met poffertjes, suikerspinnen, popcorn, hotdogs, pizza's en donuts. De tandartsen in onze buurt schijnen altijd zeer verheugd te zijn als de Mini WK weer is geweest. Naast al het lekkers konden de kids en hun ouders ook nog leuke AFC-spulletjes aanschaffen, waar onder de prachtige nieuwe AFC-Handdoek, die ontworpen is door de Breigigant, het bedrijf van onze zeer gewaardeerde jeugdtrainer, Joey van Leijenhorst. Zoals op elk toernooi ging het de spelertjes (en ook een groot deel van hun ouders) tijdens dit toernooi, naast het plezier uiteraard ook om de winst. Bij de F'jes trokken de Belgen aan het langste eind, terwijl bij de E-pupillen Spanje er met de winst van door ging. Bij onze oudsten, de D-Pupillen, ging de finale tussen ons eigen Neder land en de Duitsers. Zoals wel vaker in de geschiedenis is gebleken, wint Duitsland dan dit soort wedstrijden. Drie verschillende winnaars en dus een super spannende strijd om de overal-titel. Na flink wat rekenwerk, waarbij de uitslagen van alle categorieën bij elkaar wor den opgeteld, bleek Spanje uiteindelijk overal het best gepresteerd te hebben en dus gingen de Zuid-Europeanen er met de AFC Wereldtitel vandoor. De bijbehorende prijzen werden overigens aan hen uitge reikt door Oud-International en AFC'er Denny Landzaat, waarvoor wij Denny vanaf deze plek nogmaals hartelijk bedanken! Moe door de lange intensieve dag, wellicht verbrand door de felle zon die de hele dag boven Goed Genoeg hing, maar uiterst voldaan na wederom een prachtig slot evenement voor onze jonge jeugd, verlie ten de kinderen en hun ouders rond 16u het sportpark. Complimenten aan de evenementen commissie zijn zeker op zijn plaats, alsmede een woord van dank aan alle andere ouders, vrijwil ligers, (commissie)leden, trainers, sponsoren en natuurlijk alle spelers en speelsters. Het was een fantastische dag op onze AFC, waarmee de club maar weer eens heeft bewezen over prachtige tradities te beschikken. AFC is meer dan voetbal zullen we maar zeggen. Mede namens de Jeugdcommissie, de coördinatoren en alle jeugdtrai ners bedank ik iedereen voor weer een mooi voetbalseizoen bij onze vereniging en wens ik iedereen een goede zomer(vakantie) toe! Op naar een nog mooier 2016/2017! Keep Smiling Be Friends! Benno Nihom Technisch Jeugdcoördinator AFC 26

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 28