ïr Vrijwilligersavond 15 juni 2016 94e jaargang nr. 11 elftal en was daarnaast als lid van de honkbalclub ABC speler in het Nederlands Negental. Namens onze club onze gelukwensen en nog een aantal gezonde jaren Mijn echtgenote Marjoleine verbleef plotseling een week in het ziekenhuis en zal aan het einde van deze maand geopereerd worden aan de galblaas. Namens de AFC wensen wij haar sterkte en een spoedig herstel. Zilveren Ploeger Hans Dukker verblijft al vanaf 11 maart jl. voor revalidatie in het Zonnehuis in Amstelveen. Ook hem wensen wij beterschap en een spoedig herstel. Recent overleed plotseling zijn huidige levenspartner Dini (Jacqueline) Aalderink, met welk over lijden wij hem namens de AFC onze oprechte deelneming betuigen. Voorts verblijft Louisa de Bie-Dudink, echtgenote van ons Lid van Verdienste Hans, na een val en spoedoperatie in het AMC nu in het ziekenhuis in Amstelveen. Namens de AFC onze AFC- groeten ver gezeld met onze wensen voor beterschap. Myrthe de echtgenote van onze 1e elftalspeler Mark van den Boo- gaart heeft recent een operatie ondergaan. Namens de AFC zenden wij haar onze AFC-groeten vergezeld van de wensen voor herstel. AFC-Ridder Benno Leeser en directeur van het AFC-vriendelijk Bedrijf Gassan Diamonds ontving ter gelegenheid van Koningsdag een Koninklijke Onderscheiding. Namens de AFC onze gelukwen sen. Geoffrey Galata speelde in de wedstrijd tegen de Kon. HFC de laatste keer in ons vlaggenschip, hij gaat een functie bekleden in de Commissie Topsport. In de sportbijlage van de Telegraaf d.d. 9 mei jl. wordt hij uitvoerig aan het woord gelaten over zijn jaren die hij heeft gespeeld in onze A- selectie. Ons elftal zaterdag Junioren A2 heeft het afgelopen weekend de beslissingswedstrijd tegen ACV (Assen) met 6-0 gewonnen en is daardoor gepromoveerd naar de 2e divisie. Namens de AFC onze gelukwensen aan de spelers en de begeleiding. In het seizoen 2016-2017 zullen onze Junioren op zaterdag A1 (1e divisie), A2 (2e divisie), B1 (1e divisie), B2 (3e divisie). C1 (eredivi sie) en D1 (1e divisie) uitkomen. Alle wedstrijden zullen worden gespeeld op de zaterdag. Op de zondag zal de Zondag B 1 uitkomen in de Hoofdklasse. Ik meen dat wij als club hierover zeer trots mogen zijn. Het amateurvoetbaltijdperk is ten einde. Is dat erg? Op Amsterdam Voetbal schreef de journalist Jelmer Geerds een artikel waarvan ik u de volgende informatie niet wil onthouden. Hij stelt vast: "De voor zitter wordt algemeen directeur en de penningmeester heet voort aan 'financieel directeur'. Klinkt onschuldig, maar de ingevoerde licentie-eisen) van de KNVB voor de Tweede en Derde Divisie markeren het einde van het tijdperk genaamd 'amateurvoetbal'. Natuurlijk valt er te twisten of er de afgelopen jaren überhaupt nog sprake van amateurvoetbal was, want hoeveel spelers van Topklassers zullen in augustus trouw hun contributie hebben overgemaakt? Heel weinig, vermoedelijk. Veel clubs werken al jaren met gedeponeerde contracten, waarmee de voetballers van het vlaggenschip in feite geen leden meer zijn, maar werknemers. Zie verder de website van AFC. Op 5 juni jl. werd op Goed Genoeg weer door onze jeugdcommissie de traditionele wedstrijden van de Mini- WK gehouden. Op onze website kunt U een verslag aangevuld met vele foto's lezen. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage besluiten met verdrietig nieuws. Op 25 april jl. overleed op de leeftijd van 75 jaar ons lid Jan Pelsma. Jan was lid van onze vereniging vanaf 1 april 1960. Jan was vele jaren actief als speler van het 2e elftal en later actief bij het Zaterdagvoet bal. Tevens was hij betrokken bij het organiseren van de bridge avonden op de dinsdagavond. Vele leden van de AFC bewaren aan gename herinneringen aan hem. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan zijn zoon en verdere familie. Deze bijdrage in de Schakel is voorlopig de laatste in dit verenigings jaar 2015-2016. Ik wens u samen met uw dierbaren een prettige va kantieperiode. Johan de Bie Op woensdagavond, 28 mei, waren, voor de tweede achtereenvolgen de keer, als blijk van dank en waardering alle vrijwilligers van AFC uitgenodigd voor de "vrijwilligersavond" als afsluiting van het seizoen 2015-2016. Ronald Koster, vice voorzitter, kon een groot aantal vrijwilligers verwelkomen en vertelde in het kort het programma van de avond. Hierna werden alle aanwezigen gedirigeerd naar het hoofdveld om daar een groepsfoto te laten maken. Terug in het clubhuis werd door voorzitter Ad Westerhof de twee "vrijwilligers van het jaar 2016" bekend gemaakt. De eerste vrijwilliger die benoemd werd is een echte voetballiefheb ber en heeft inmiddels ook een lang voetbalverleden achter de rug. Bovenstaande regel zou wellicht de indruk geven dat dit een verwij zing is naar een voetbalman, maar het gaat hier om een voetbal VROUW. Dat voetbalverleden verwijst in eerste instantie naar de voetbalcarrière van haar man Theo, waar zij bij de wedstrijden altijd aanwezig was. Zij stapt iedere zaterdag om 7.00 uur in de ochtend in Almere op de trein om dit vrijwilligerswerk op AFC te doen om vervolgens om 18.00 uur de trein weer naar huis te nemen. De laatste 15 jaar doet zij datgene wat zij nog steeds doet en dat doet zij met zeer veel plezier, gastvrouw zijn op AFC. Zij wordt geroemd om haar gastvrijheid bij trainers en begeleiding van bezoekende clubs, de club- en officiële scheidsrechters voelen zicht thuis bij haar, zij is zeer betrokken bij zowel de hoog- als laag spelende teams, heeft oog voor jong en oud, heeft een groot recht vaardigheidsgevoel en is door haar telefonische contacten zeer bekend met collega's van wedstrijdtafels bij alle andere clubs. Wij hebben het hier over Marian Janssen van de wedstrijdtafel. 23

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 25