aanstelling van onze clubhuispachter Frans Ris en de contacten hier over onderhoudt. Aan het einde van dit seizoen treedt penningmeester Bob Neseker na een lange periode van 1991 tot heden terug en draagt zijn verant woordelijkheden in deze over aan Nicolaas van Ommeren. De financiële conditie van de Stichting Goed Genoeg is anno 2016 kerngezond en een diepe buiging voor Bob Neseker voor het door hem gevoerde beleid gedurende deze 25 jaar is ook langs deze weg zeer op zijn plaats. Hulde! 21. AFC EN DE ZUIDAS Een bijdrage van Ad Westerhof. Een ieder die regelmatig op de club is heeft het afgelopen jaar de veranderingen kunnen aanschouwen. De sloop van de nabijgelegen sporthal, de verfraaiing van onze nieuwe entree aan de westkant en het verdwijnen van de velden 6 en 7 deze zomer. Tegelijkertijd wordt er ter plaatse van het oude honkbalveld een nieuw (tijdelijk) kunst grasveld aangelegd, dat de komende maand in gebruik zal worden genomen. Tel daarbij de wijzigingen van de infrastructuur van de Beethovenstraat en de Boelelaan en de bereikbaarheid van ons sport park zal de komende maanden nog een paar keer op de schop gaan. Via de website zullen wij alle leden en belangstellenden hiervan op de hoogte houden. Het lijkt er dus nu echt van te komen; de aanleg van een nieuw sportpark voor AFC op de Zuidas. Mogelijke alterna tieve locaties worden tot op het laatst beoordeeld op haalbaarheid en wenselijkheid. Op dit moment is er op dit gebied geen activiteit. Het AFC bestuur wil ook hier niets aan het toeval overlaten. Er is de laatste bijna 20 jaar door vele bestuurders en oud-bestuurders hard gewerkt, onderhandeld en op detailniveau naar alle facetten van sportpark en clubhuis gekeken, om uiteindelijk te komen tot een optimale invulling voor AFC, binnen de mogelijkheden van de Zuidas. Op 14 juli a.s. is er in ons clubhuis een informatieavond/ buitengewo ne ledenvergadering waarbij het AFC bestuur de leden van de laatste stand van zaken op de hoogte zal brengen. Ook een aantal ambtena ren, dat nauw betrokken zijn bij de totstandkoming van ons sportpark en clubhuis, zullen acte de présence geven. 22. ACC AFC's dochtervereniging ACC, opgericht op 5 maart 1921 viert dit jaar haar 95-jarig bestaan. Tijdens de derby tegen onze oude buren uit het Amsterdamse Bos, VRA, op 17 juli zal hier op gepaste wijze aandacht aan worden besteed. Wij hopen dan ook dat vele AFC'ers hierbij aan wezig zullen zijn. Het eerste elftal presteert de laatste jaren zeer goed en bevindt zich ook dit jaar weer in de top van de Topklasse. Na een stroef begin waarin de eerste twee wedstrijden verloren gingen, werd maar liefst viermaal op rij gewonnen. ACC levert ook dit jaar weer een groot aantal spelers aan de diverse nationale jeugdselecties. Een teken dat onze jeugdafdeling veel talent herbergt en dat is een goed teken naar de toekomst. Het afgelopen seizoen eindigde het eerste elftal op een verdienstelijke derde plaats. In de T20 competitie werd zelfs het kampioenschap be haald door in de halve finale het sterke Dosti te verslaan en in de finale korte metten te maken met VRA. Helaas hebben we afscheid moeten nemen van internationals Paul van Meekeren en Roelof van der Merwe, die beiden hun carrière in Enge land voortzetten. Daar staat tegenover dat wicketkeeper/batsman Man- galliso Mosehle voor een tweede seizoen is teruggekeerd en wij ook versterking hebben gevonden in Zuid-Afrikaan (ex-Titans) fast bow ler/batsman Juan Pierre de Villiers. 15 juni 2016 94e jaargang nr. 11 De 18-jarige Sikander Zulfiqar, een van de drieling Zulfiqar, zit bij de selectie van het Nederlands elftal en is mee geweest naar het WK T20 in India. En daar zijn we als ACC reuze trots op. Tot slot vermelding dat ook dit jaar de Bar gerund wordt door het team van Ben Markx, die als gastheer/chef de cuisine ons wekelijks heerlijke maaltijden voorschotelt. U bent allen van harte uitgenodigd eens bij een thuiswedstrijd van ons eerste te komen kijken en te genieten van de culinaire hoogstandjes. 23. DE EVENEMENTEN AFC is een club rijk aan tradities. Er zijn dan ook jaarlijks weer een groot aantal evenementen, sommigen zijn eenmalig, maar vele kennen een lange historie. Er zijn evenementen voor de jeugd, voor de senioren, voor specifieke categorieën en evenementen voor de hele vereniging. Hieronder volgt een overzicht. Gedurende de zomermaanden werd met succes een tweetal AFC Voet balkampen georganiseerd voor de jeugd in de leeftijdsgroep van 6 tot en met 14 jaar. Maar liefst 240 jongens en meisjes werden in de maand juli respectievelijk augustus een week lang actief bezig gehouden met aller lei voetbalvaardigheden, spelletjes, sport quizzen, partijtjes, penalty schieten en niet te vergeten de beroemde waterglijbanen. Een pluim voor de organisatie die prima verzorgd was. Op 10 september werd een bijzondere avond gehouden met als titel 'Seizoen Kick-Off 2015-2016'. Op deze geslaagde avond werden de vele geledingen van AFC in beeld gebracht door middel van interviews met betrokkenen. Hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld de uitrei king van de nieuwe Persmap aan de speciale gasten David Endt en Stanley Menzo. De avond werd in goede banen geleid door Mathijs Groenewoud van het Amsterdamschevoetbal.nl. Tijdens de herfstvakantie werd er voor de AFC jeugd de traditionele Herfst2daagse georganiseerd. Aansluitend vond het eerste Herfstvoet- balkamp, waar zo'n 150 kinderen van binnen en buiten gedurende drie dagen veel plezier aan beleefden. Op vrijdag 6 november 2015 kwamen 105 Zilveren Ploegers bijeen voor de traditionele bijeenkomst van AFC'ers die 25 jaar of langer lid zijn. De oudste aanwezige was Georg Horn (73 jaar lid). Totaal telt de Zilveren Ploeg 238 leden. De eerste bijeenkomst vond plaats in 1958 in café Schiller. Op woensdag 2 december 2015 was de Sinterklaasviering voor de allerjongsten en op 16 december het traditionele Kerstdiner voor alle zaterdag- en zondag C-junioren, aangevuld met de meiden van de D1 en de B1. Mystery guest was dit keer Ajaxied John Heitinga. Deze avond was wederom een groot succes. Vrijdag 18 december 2015 was de avond van het Kienen. Dit evene ment werd voor de 20e en laatste maal verzorgd door het 'Kiendream- team', bestaande uit Ron van Doesburg, Ronald Koster, Nicky en Lou Hekster, Hans Hulst en Roy van Dijk. Zij kregen tijdens het Jaardiner uit handen van voorzitter Ad Westerhof de nieuw in het leven geroepen 'Goed Genoeg Award' uitgereikt en zullen de organisatie volgend jaar overdragen aan een nieuw team. Ook dit jaar was de belangstelling groot, maar liefst 230 mensen werden getrakteerd op een cabareteske avond die in het teken stond van James Bond en omlijst met wederom schitterende prijzen. Op maandag 28 december 2015 vond het Goed Genoeg Klaverjastoer- nooi plaats en op vrijdag 1 januari was het weer tijd voor de 'Sixes', het zes tegen zes voetbaltoernooi op AFC dat al sinds de jaren '50 (toen nog aan de Zuidelijke Wandelweg) traditiegetrouw op Nieuwjaarsdag wordt gespeeld. Het geslaagde toernooi kende dit jaar een bijzonder grote opkomst, hetgeen wellicht mede is toe te schrijven aan de goede weers omstandigheden. Een ander sportief evenement dat jaarlijks veel belangstelling trekt, is het Gelukkig Nieuwjaar Zaalvoetbaltoernooi in de Emergohal, georga- 18

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 20