15 juni 2016 94e jaargang nr. 11 Tenslotte werd er dit jaar vervolg gegeven aan een leuk en veel gele zen onderdeel op de site: de AFColumns. Verhalen en opinies over aan voetbal en AFC gerelateerde onderwerpen. Vaste "columnisten" en enthousiaste leden schreven leuke artikelen. Hoewel er voldoende stukjes zijn geschreven, is het altijd leuk om nieuwe bijdragen van enthousiaste leden te ontvangen. Dus als je het leuk vindt om te schrijven aarzel dan niet om je stuk naar de webmaster c.q. onderge tekende op te sturen. Kortom, een jaar PP&E in een notendop. Op naar het volgende sei zoen met hopelijk opnieuw vele memorabele AFC momenten. Namens de Commissie Pers, Publiciteit en Evenementen, Bobby Gehring 14. ARCHIEFCOMMISSIE Een bijdrage van Rik de Boer. In een periode met goede internetverbinding en computers voorhanden, is het voor een commissie als die over het DNA van de vereniging waakt, niet beslist noodzakelijk frequent te vergaderen. In het afgelopen verenigingsjaar is ze zevenmaal bijeen geweest waarbij de aanwezigheid van Edwin Geluk als nieuw lid en met een grote kennis van de vereni ging en personen, zeer waardevol was. In die overleggen werden beslis singen genomen over onderwerpen als het bijwerken van de geschiede nis van AFC voor haar website, het (laten) updaten van het digitaal doorzoekbare archief en het opnemen en zeker stellen van recente foto's of bestanden zoals teamindelingen. Daarnaast werd ook het nodige handwerk verricht zoals het maken en ophangen van een nieuw spon sorbord boven de ingang of het beschrijven van alle Bekers Schalen. In haar streven ordelijk te beschrijven wat in het archief aanwezig is, heeft de commissie dit jaar de categorie Bekers Schalen geïnventari seerd. Alleen al qua bekers blijkt het dat AFC er ruim 300 heeft waarvan sommigen al meer een halve eeuw. Vastgesteld is dat de ruimte om ze allemaal te exposeren ontbreekt, maar wellicht wordt dat gerealiseerd als AFC een nieuw clubhuis krijgt. Goed nieuws is te melden uit de categorie Beeld Geluid. Te verwach ten is dat kort na de zomervakantie alle videoverslagen van ons eerste elftal vanaf het seizoen 2000 - 2001 via de website oproepbaar zullen zijn. Dankzij een extra financiële bijdrage van het bestuur en het gege ven dat RTV-NH dit tegen kostprijs doet, wordt dit gerealiseerd. Zorgen heeft de commissie ook. Daar waar veel waardevolle gegevens (elftalindelingen, mededelingen van sociale aard) tot op heden "automa tisch" gedigitaliseerd en opgenomen werden in het doorzoekbare ar chief, is dat steeds minder vanzelfsprekend. Veel AFC'ers doorzoeken het archief op eigen achternaam om te kijken met wie ze (soms zeer vele jaren geleden) in een elftal speelden. Die opstellingen werden gepubli ceerd in de Schakel en na digitalisering was het terug vinden daarvan eenvoudig. Echter, deze zaken worden steeds meer alleen gepubliceerd via de website (geen enkele elftalindeling van de jeugd is dat laatste twee jaren gepubliceerd in de Schakel) en daardoor niet meer automa tisch vastgelegd. Sterker, indelingen van jeugdelftallen van 2014-2015 zijn vermoedelijk al niet meer te achterhalen. Daarmee verdwijnt een stukje geschiedenis en daar maakt de commissie zich zorgen over. Wel probeert ze er oplossingen voor te vinden die echter alleen succesvol zijn als in andere delen van de AFC daar positief op reageert. Het is aanmatigend te stellen dat het digitalisering van het archief geheel voltooid is. Maar, dankzij een naar voren gehaald budget konden in het najaar van 2015 de Schakels vanaf 1972, het fotoarchief en de statuten aan het digitaal doorzoekbare archief worden toegevoegd. Zeker het fotoarchief mag zich verheugen in frequente raadpleging, mede gezien het regelmatig opduiken van foto's hieruit bij aankondigingen op de website. De belangrijkste delen zijn nu veiliggesteld zodat daarmee dit jaar pas op de plaats gemaakt kon worden. Dit dan wel met uitzondering van de persmap of het jaarverslag. De commissie bestond uit voorzitter Rik de Boer, Hans de Wijs Sr., Wim Ringe en Edwin Geluk. Alle leden van de commissie stellen zich herkiesbaar met dien verstande dat ondergetekende zijn rol als voorzitter neerlegt en de commissie besloten heeft Wim Ringe in die functie voor te dragen. 15. DE COMMISSIE COMMERCIELE ZAKEN Een bijdrage van Ronald Koster. Nicolaas van Ommeren, ondersteund door Rene van Schajik, heeft de Commerciële Commissie tot eind december bestuurd. Vanwege de wisselingen in het Bestuur heeft Ronald Koster deze portefeuille op bestuurlijk niveau vanaf 1 januari overgenomen. Nicolaas en zijn commissie hebben een zeer gezonde situatie neergezet waar wij alle betrokkenen enorm voor willen bedanken. Ronald en zijn commissie hebben de commerciële vruchten hiervan reeds geplukt en de zaken succesvol voortgezet. De commissie werd vrij spoedig uitgebreid met de volgende personen: Joost van Dolen, Dick Rijna en Peter van Leeuwen, allen spelers van Veteranen 3. Na meerdere malen bij elkaar te zijn gekomen is deze commissie vrij snel aan het werk gegaan en heeft de volgende AFC Vriendelijke Bedrij ven voor het seizoen 2016-2017 aan AFC weten te binden. Frank Sterel van Sterel c.s. na een afwezigheid van een aantal jaar is wederom AFC Vriendelijk Bedrijf geworden en heeft en passant gelijk zijn jongste zoon lid gemaakt. Ruitenheer B.V. doet veel sponsoring op het gebied van voetbal en directeur René ter Borgh heeft aangegeven dat hij er trots op is om AFC Vriendelijke Bedrijf te worden nadat hij reeds een aantal jaar als bordsponsor vertegenwoordigd was op het hoofdveld. En ook bordsponsor BMW Amsterdam wordt AFC Vriendelijk. BMW zal deze AFC Vriendelijke status samen oppakken met het andere automerk, Mini, dat tevens in hun pakket zit. Reinier Mut- saerts, directeur van BMW Amsterdam gaf aan:''ik doe op sportge bied 2 clubs die voor mij in Amsterdam het meest succesvol zijn, hockeyclub Amsterdam en op voetbalgebied is dat uiteraard AF C.'' En dan zijn wij enorm gelukkig met de broers Brennus en Guido van der Klaauw, zonen van oud-voorzitter en erelid Dick van der Klaauw. Hun bedrijf VCK zal tevens met ingang van 2016-2017 AFC Vrien delijk Bedrijf worden. Wij zijn er trots op dat wij dit mooie bedrijf toe mogen voegen aan de fraaie lijst met AFC Vriendelijke bedrijven. De commissie is ook op het gebied van bordsponsors zeer actief en heeft een aantal bordsponsors toe weten te voegen. Deze zullen in de Persmap, die voorafgaand aan het seizoen uit zal komen, met naam worden genoemd. Wij zijn met het uitkomen van deze agenda nog met een aantal bedrijven in gesprek. De commissie spreekt haar bijzondere dank uit aan de leden die ons getipt of in contact hebben gebracht met potentiele sponsoren. Dit is enorm belangrijk want er zijn in onze vereniging veel mensen werk zaam bij bedrijven waar wij het bestaan soms niet van weten, maar die wel mogelijk interesse hebben om bij AFC op sponsorgebied betrokken te zijn. Wij danken alle bedrijven en personen die AFC reeds ondersteunen, want zonder deze ondersteuning zal AFC niet zijn wat het heden ten dage is. Tevens willen wij Mariëtte Niënhaus danken voor haar enorme bij drage en ondersteuning van de commissie en wij hopen volgend seizoen wederom een beroep op haar te mogen doen. Mariëtte en de commissie zijn drukdoende met het vervaardigen van een agenda, waarin de belangrijkste zaken staan genoteerd en die aan het begin van het seizoen zal worden uitgegeven. Ook dank aan onze verenigingsmanager Henny Kottmann, die zorg heeft gedragen voor alle uitingen op ons sportpark en de commissie daar waar nodig heeft ondersteund. 15

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 17