12. DE COMMISSIE MEDISCHE ZAKEN Een bijdrage van Wim Crouwel. Sinds september 1998 is op initiatief van fysiotherapeut Wim Crou wel de Medische Commissie in het leven te geroepen. Deze commis sie houdt toezicht op de algemene hygiëne in en rondom de kleedka mers, het beoordelen en behandelen van blessures van onze voetbal lende leden in het algemeen, maar ook een preventieve gezondheids- taak bij onze jeugdleden in het bijzonder. Voorts is een interne oplei ding opgezet voor diverse voor AFC functionerende sporttherapeuten. Al weer 18 seizoenen stellen de commissieleden hun professionele kennis ter beschikking. De M.C. bestond dit seizoen uit de leden Lex Swaan arts, fysiotherapeut Wim Crouwel (voorzitter), sporttherapeut Michael Olivieira en sportverzorger Co Groszenipper. Allen zijn herkiesbaar. Omdat één discipline nog aan dit team ontbrak, is het voorstel van de M.C. aan de vergadering om dr. Bas Pijnenburg (orthopeed aan het Amstelland Amstelveen ziekenhuis) toe te voegen aan de Medische Commissie. Ons Eerste vlaggenschip werd vakkundig begeleid door clubarts Lex Swaan, fysio- manueeltherapeut Bas ter Hoeven van de praktijk Mo- bilis en sporttherapeut Michael Olivieira. Blijkbaar een succesformule welke als onderdeel van de staf promotie naar de tweede divisie mo gelijk maakten. De senioren 2 werd begeleid door sporttherapeut Dennis Schröder, welke tevens de jun. A1 onder zijn hoede nam. De zaterdag senioren 1 en inmiddels kampioen, werd begeleid door fysiotherapeut Kevin Beckers, eveneens van de praktijk Mobilis. De AFC Top-jeugd, uitkomend tegen diverse BVO 11-tallen, werd dit seizoen paramedisch begeleid door sporttherapeuten Dennis Schröder (jun. A1), sport-therapeut Jürgen Boerleider (jun. B1), Floor Monas sporttherapeute (jun. C1) en Aukje Spoelstra sporttherapeute (jun. D1). Tevens waren allen inzetbaar bij diverse door de commissies zowel in- als outdoor georganiseerde festiviteiten en toernooien. De reguliere kolom van de Medische Commissie in ons clubblad de Schakel evenals de website, heeft tot een moderne communicatie over en weer geleid met ouders van onze jeugd en/of trainers, daar waar het ging om vragen m.b.t. algemene gezondheid. Een belangrijk verlengstuk daarvan bleek voor AFC-jeugd het exclusieve inloop spreekuur op maandag- en woensdagmiddag. De jaarlijks verplichte A.E.D. (Automatisch Externe Defibrillator) training werd dit keer door 15 verschillende AFC-functionarissen met goed gevolg bijge woond. Als een club als AFC door haar diverse commissies te vergelijken is met een "gezond" bedrijf, dan functioneerde de Medische Commissie daarin wederom als een geolied radertje. 13. PERS, PUBLICITEIT en EVENEMENTEN Een bijdrage van Bobby Gehring. De commissie bestaande uit Hans Elias, Laurens Bianchi en André Wijnand, Arjan Anderiesen, Loraine Parsser en Bobby Gehring kende wat betreft haar verantwoordelijkheden een druk verenigingsjaar. Onze commissie droeg zorg voor: Onze voor de "Website van het Jaar Verkiezing" genomineerd site www.afc.nl, ons clubblad de Schakel ('die komt binden d'oude club aan d'oude vrinden) alle sociale media berichtgeving in de totale breedte van de club op facebook, twitter en Instagram, de AFCo- lumns, de ontvangst van de pers bij de thuiswedstrijden van AFC 1, het versturen van de nieuwsbrieven aan alle leden, de Kerstkaart, het programmablad 'AFC-Thuis' en natuurlijk de Persmap van het sei zoen 2015-2016. Ook nam de commissie de organisatie voor de 'Sei zoen Kick Off voor haar rekening, die in het teken stond van het presenteren van de selectie teams en de Persmap. Vorig seizoen werd de AFC website genomineerd voor de Beste Website van het Jaar in de categorie Sport. Daarin moesten wij het opnemen tegen grote clubs als Ajax, PSV, Feyenoord en AZ. Een 15 juni 2016 94e jaargang nr. 11 mooie nominatie die recht doet aan het tijdrovende proces dat in samenwerking met AFC Vriendelijk Bedrijf Atabix wordt uitgevoerd. De site wordt goed bezocht en veel geraadpleegd voor allerlei infor matie. Door de actuele en gespreide berichtgeving kunnen alle leden zich terugvinden in ons digitale clubhuis. Hans Elias, onze webmaster, besteedt elke dag veel aandacht aan onze website. De site biedt o.a. een zeer gevarieerde homepage met aan dacht voor jeugd- en seniorenvoetbal, veel nieuws over AFC 1, de verjaardagen van al onze leden, een mooi fotoalbum van wedstrijden en evenementen, een prachtig archief met ontzettend veel informatie en natuurlijk alle benodigde basisinformatie over de club en al haar commissies. Uiteraard kan men op onze site ook uitgebreide informa tie vinden over onze AFC-Vriendelijke Bedrijven en de mogelijkhe den om de club financieel te ondersteunen. Op alle teampagina's staat de uitgebreide stand en het volledige wedstrijdprogramma. Volgend seizoen zullen er weer veel teamfoto's moeten worden ververst. Ook erg leuk is de wekelijkse verkiezing van een speler of elftal van de week en natuurlijk is er altijd aandacht voor alle verschillende tradi ties die de club rijk is. In de periode 13 augustus 2015 - 15 juni 2016 verscheen de Schakel elf keer. Ons clubblad is onderdeel van discussie in het licht van de overwegend digitale berichtgeving van de huidige tijd. De algemene consensus in overleg met het bestuur en de commissie is dat de Scha kel een belangrijk onderdeel is van de club en daardoor zo lang moge lijk gekoesterd zal worden. Met deze aspecten in het achterhoofd zal in de loop van het komende seizoen getracht gaan worden de Schakel in aangepaste versie te gaan publiceren, zodat de inhoud niet altijd achterhaald is door de actualiteit. Het cement van de Schakel en de vereniging blijft de AFC Bie-zonderheden, waarin Erelid Johan de Bie schrijft over opvallende gebeurtenissen rond AFC'ers, met het bekende credo; "AFC'ers kom je overal tegen". Het geeft een mooi beeld van het leven binnen en buiten de velden. Bij elke thuiswedstrijd verscheen het programmablad 'AFC-Thuis'. Het programmablad bevatte iedere keer een voorbeschouwing, infor matie over de tegenstander, de opstellingen van beide teams en een interview met een speler of staflid van AFC 1, verzorgd door Michael van Os. Het programmablad werd in de aanloop naar iedere thuis wedstrijd met veel zorg geprepareerd, mede dankzij de vrijwillige hulp van onze Ereleden Edwin Geluk en Ger van Caspel. De commissie PP&E heeft in het voorbije seizoen haar best gedaan om alle leden rond de kerstdagen te voorzien van een 'rood-zwarte' Kerstgroet. Op de cover prijkten de allerjongste jongens en meisjes die bij AFC voetballen: "Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Traditiegetrouw werd bij aanvang van dit seizoen onze presentatie- gids 'De AFC Persmap' gepresenteerd. De productie lag in handen van ondergetekende, deze jaargang bijgestaan door niemand minder dan Machiel van der Woude en André Wijnand. Ondanks de bereid willige hulp en inzet van velen is het een intensieve klus. De dank aan Henny Kottmann, Kees Gehring, Hans Elias, Tom Poederbach, en de geweldige medewerkers van Drukkerij Palteam is groot. Ook de coördinatie van de foto's van de jeugdteams door Benno Nihom was van grote waarde. Een echte teamprestatie. Het eerste exemplaar van de 33e editie werd in ontvangst genomen door David Endt en Stanley Menzo tijdens de eerste uitvoering van de AFC Seizoen Kick Off. Na het voorbije voetbalseizoen met vele prachtige prestaties verheugen wij ons weer op het maken van Persmap Editie 34. De AFC sociale mediakanalen zijn een belangrijk onderdeel van de AFC nieuwsstroom. Met maar liefst 2500 volgers op de Facebook pagina, gestart door Laurens Bianchi, heeft de club een grote reik wijdte en worden de berichten veel gelezen. Ook op onze platforms zoals Twitter en Instagram is AFC actief met een immer groeiend aantal volgers. De inhoud van de berichten richt zich op alle geledin gen binnen de club met een logisch zwaartepunt in de vorm van de A- Selectie. Daarnaast wordt de aandacht zo goed mogelijk verdeeld over alle teams, tradities en evenementen. 14

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 16