15 juni 2016 94e jaargang nr. 11 klasse: mooi team, mooi resultaat! Na dit schrijven moet de A2 nog 1 promotiewedstrijd spelen in de nacompetitie waardoor ze in de Twee de Divisie kunnen eindigen. Inmiddels is dit bereikt. "Ladies First" Na een succesvolle start van het vrouwen- en meisjesvoetbal vorig seizoen, werd het meidenvoetbal in 2015-2016 uitgebreid met een MF2, een ME-team en MD/C-team. Net als in het eerste seizoen stond de MF1 als een huis en werd zowel in het najaar als in het voorjaar ongeslagen kampioen. Daarnaast wonnen deze meiden ook nog alle toernooien. De MF2 met nog veel eerstejaars en pupillen begon het jaar rustig met training en onderlinge wedstrijdjes. In het tweede deel van het seizoen mochten de meisjes ervaring opdoen in de competitie. Met een 5e plek in de competitie is er ook met deze meisjes een goede basis gelegd om komend seizoen verder te groeien. Het nieuwe ME1 team had een geweldige start en won in de najaar competitie al de wedstrijden. In de voorjaarscompetitie was het spannend tot de laatste wedstrijd, maar de ME1 sleepte het tweede kampioenschap binnen. De MD1 was net zo succesvol en won ongeslagen de 7 -7 competitie. De twee de helft van het seizoen werd de MD1 de MC1 en speelde ze voor het eerst 11 tegen 11, waar ze in de 3de klasse de nodige ervaring opdeden en keurig in de middenmoot eindigden. De MB1 had een goed sei zoen. Zowel als team en individueel was er in dit tweede jaar echt ontwikkeling te zien, wat zich vertaalde in een mooie 3e plek in de eerste klasse in de na-en voorjaarscompetitie. Komend seizoen gaat het meisjesvoetbal bij AFC verder groeien van 5 naar 7 teams, zodat elke categorie vertegenwoordigd is (F, E, D, C, B en A). Zo komt er meer structuur en continuïteit voor de toekomst. "Alles is mogelijk in het (jeugd)voetbal" Na de eerste seizoenhelft stond de A1 kansloos onderaan in de eerste divisie. Na de eerste wedstrijden in de degradatie poule waren de supporters al radeloos. De reeks nederlagen werd niet doorbroken, integendeel, er werd gewoon doorgegaan met verliezen. Echter werd op 11 februari 2016 Joey van Leijenhorst aangesteld als trainer van het team, twee dagen voor de, voor AFC altijd belangrijke wedstrijd tegen Zeeburgia A1. Hij had maar weinig tijd om het team naar zijn hand te zetten en dat bleek te kort. Er werd op 13 februari weliswaar met 3-0 verloren van Zeeburgia maar het leek wel of er een andere geest in het team was gevaren. Onder leiding van Joey werd op 27 februari het eerste punt behaald. Tegen VVV/Helmond Sport A1 vocht onze A1 zich naar een 0-0 gelijkspel dat als overwinning werd gevierd. Op 5 maart behaalde de A1 haar eerste overwinning, Brabant United werd in het stadion de Vliert in Den Bosch met 2-3 geklopt. Meerdere overwinningen volgden. Onder leiding van Joey werd het geloof in eigen kunnen hervonden, werd voor iedere punt gevochten en werd een teamgeest gesmeed die thuishoort bij AFC. Natuurlijk moet het team in het zonnetje gezet worden, maar de meeste eer komt toe aan Joey die uit een verloren situatie het team naar lijfsbehoud in de eerste divisie leidde. Belangrijk voor AFC en de continuïteit van ons jeugdvoetbal. "Veel reuring" De evenementen commissie heeft ook dit seizoen alle spelers weer blij gemaakt met een geslaagde herfst tweedaagse, een mooie Sinter klaasviering en een gezellig kerstdiner voor de C junioren en niet te vergeten: AFC Superstars in Borchland waar dankzij de steun van de hele zaterdag 1 selectie een hele bijzondere dag is beleefd. En dan op 29 mei, was het weer zover.... de 3e editie van het Dick van der Klaauw toernooi (oud- voorzitter en Erelid) voor F1 en eer stejaars E-pupillen selecties. Afgelopen zondag, 6 juni, vond op AFC het traditionele Mini WK plaats. Deze jaarlijkse seizoen afsluiter voor onze jong(st)e jeugd trok dit jaar, waarschijnlijk mede door het fan tastische weer, ruim 450 kinderen (jongens en meisjes) uit onze Ere divisie, Champions League, F- E- en D-Pupillen. Het was een fantas tische dag op onze AFC, waarmee de club maar weer eens heeft be wezen over prachtige tradities te beschikken. AFC is meer dan voet bal zullen we maar zeggen. Mooie evenementen en herinneringen voor de jeugd bij AFC. Daarnaast blijft het AFC voetbalkamp steeds groeien in populariteit. "Een woord van dank" Jan Jan de Bruijne heeft aangegeven de Jeugdcommissie te gaan verlaten. Wij zullen zijn bijdrage zeker gaan missen en willen hem onder andere via deze weg oprecht bedanken voor zijn steun en sup port. De Jeugdcommissie 9. DE KLASSIEKE VETERANEN Een bijdrage van Maarten Oldenhof. Het seizoen 2015-16 was er een zonder hoge verwachtingen. De verwachte versterking van de zaterdag 2 bleef uit en bij velen gingen de jaren tellen. Toch hebben wij ook voetballend een uitstekend seizoen gehad. Tot de najaarsvakantie stonden wij zelfs bovenaan. De 2 wedstrijden gepland tijdens de vakantie gingen verloren en dus daarmee ons uitzicht op het kampioenschap. Nu was Ajax als nieuw komer ongelooflijk sterk en is ook meer dan terecht kampioen gewor den. De thuiswedstrijd tegen Ajax was voetballend een hoogtepunt. De voornaamste reden dat wij zo lang hebben meegestreden voor het kampioenschap is gelegen in ons goede transferbeleid. Met Sylvan Martha en Christiaan Uittenbosch zijn wij er kwalitatief erg op voor uit gegaan. Ook de veel frequentere aanwezigheid van de oude vedet ten Nils Adriaanse en Guido Smit heeft erg geholpen. Wat waren de overige hoogtepunten? Zoals de laatste jaren gebruike lijk lagen die niet uitsluitend op het veld. Het elftal heeft met partners een topavond gehad in restaurant Zürich geregeld door onze feest- annex kleding- annex reiscommissie bestaande uit Sander en Wilfred. Dit seizoen gaat onze buitenlandtrip naar Ibiza, alwaar wij op elk gebied de AFC reputatie zullen hooghouden. Sander en Wilfred hebben ervoor gezorgd dat wij er ook zijn binnen het veld representa tief uit zien met een nieuw tenue en trainingspak. De Klassieke Veteranen Commissie bestond dit jaar uit Maarten Oldenhof, Pieter Scholten en Lennard Parlevliet aangevuld met Wilfred Hunsel en Sander Hommel. Ook heeft Frank Keijzer achter de schermen weer op allerlei fronten geholpen. Wij willen alle inval lers, zowel binnen als buiten de club bedanken, met onze speciale dank voor Evert Steenbergen en Jeroen Brussee. Ook willen wij Simon Brouwer en Ger Smit bedanken voor hun veelvuldige aanwe zigheid. Dit seizoen gaan wij afscheid nemen van een aantal hele trouwe spelers, het is tot onze grote spijt zeker dat Pieter Scholten, Frank Keijzer en Nicolaas van Ommeren de schoenen aan de wilgen hangen. Bij Pieter en Frank is het fysiek ongemak dat ze stoppen, de knieën willen niet meer. Nicolaas heeft het te druk ook binnen AFC om dit met voetballen te combineren. Er zijn nog een aantal twijfelgevallen, dus het wordt weer een spannende zomer op de transfermarkt. 10. DE AFC VROUWEN De Vrouwen 1 van AFC kende een seizoen met twee gezichten. Tot aan de winterstop zag alles er rooskleurig uit en werd afgesloten met een tweede positie. Helaas kon deze positie in de tweede seizoenshelft niet worden versterkt en viel het team van trainer Sandro Piqué terug naar een zesde plaats in de eindrangschikking. Personele problemen lagen hier veelal aan ten grondslag. Al met al geen onverdienstelijke presta tie, al had er misschien meer in gezeten. De Vrouwen doen verwoede pogingen via social media om versterking van buitenaf aan te trekken en als ze daarin slagen dan zullen zij volgend seizoen zeker van zich doen spreken. 11. DE HEEREN DIVISIE AFC kent inmiddels een bloeiende Heeren Divisie, die ruim 100 actief spelende leden telt die wekelijks op vrijdag hun kunsten vertonen. Dat dit van VOC uit Rotterdam overgewaaide idee succesvol is, behoeft verder geen betoog. Op 1 juli zal VOC met 7 teams naar AFC komen om de onderlinge strijd aan te gaan. Naar verwachting zal het aantal Heeren Divisie leden volgend jaar nog verder uitgebreid worden en gaan we van 12 naar 14 teams. 13

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 15