ff JB AFC Nordic curl "Er is er maar 1 die als eerste mag!" De meeste inscheuringen ontstaan in de overgang van spier naar eindpees nabij het zitbeen. De juiste handeling is, direct staken van verdere actie, ijskompressen en drukbandage gedurende 24 uur waar na voorzichtig rek- en spierversterkende oefeningen binnen de pijn grens zijn aan te bevelen. Dat juist voetballers vaak worden getroffen heeft te maken met de aard van deze sport, namelijk een explosief krachttoename bij het aanzetten van een sprint. Maar we zien het ook na eenzijdige kracht training van de dijbeenspieren. Het voetbalspel is sneller geworden. Er worden steeds meer wedstrijden gespeeld waardoor de noodzake lijke herstelfase steeds korter wordt. Maar nog kwalijker is, dat de basiskwaliteit afneemt. Onze jeugd krijgt minder gymnastiek in het basis onderwijs en dat hangt massaal op steeds jongere leeftijd voor de beeldbuis en/of urenlang computer gamen, inclusief de ouders, vaak nog met het bord op schoot. Want dat is toch lekker makkelijk! Sportarts Goedhart heeft de indruk dat voetballers zichzelf te weinig rust gunnen en anders is er wel de trainer om ze op te jagen. Na een wedstrijd zou je 24 uur van echt zware belastingen moeten afzien. Ook na intensieve krachttraining in de sportschool neemt vooral de coördinatie af, welke juist bij complexe voetbalbewegingen zo broodnodig is. Het is niet voor niets dat veel voetbalclubs over gaan tot het aantrekken van loop/atletiektrainers of zoals bij A.F.C. een hersteltrainer te doen gebruikelijk is. Een goede oefening om deze belangrijke spiergroep te versterken is de z.g. Nordic Curl oefening (zie plaatje). Elke AFC -trainer kan je daarin helpen. Oefening ter versterking van hamstrings Trainer fixeert onderbenen sporter Sporter buigt langzaam voorover 2 - 'Grootste aanspanning y hamstrings Ontspanning 06O814 ©de Volkskrant - wm Bron UMC Utrecht/KNVB Zalig zijn echter de spelers die van moeder natuur een sterk soepel spierstelsel hebben meegekregen. De M edische Com missie. Lex Swaan(arts) tel. 06-53674434 Wim C rouwel (fysiotherapeut/voorzitter) tel 06-51050940 I ail: wi .crouwe @xs4all.n Michael Olivieira (sporttherapeut A-selectie 06-21278122 Co G rosze Nipper (sportmasseur) tel. 06-44352970 Inloopspreekuur voor de AFC -jeugd: maandag en woensdagmiddag tussen 16.00-17.30 uur in de Bas Rachman fysioruimte. olumns bijdragen van de afgelopen 4 weken. D op onze website gestaan. e colum ns hebben eerder Colum n van 2016 M ichael Parsser H et is weer apri De iaand die begint met slechte grappen, de maand van koningsdag, het lentegevoel, de maand van: "het is april, dus we gaan op het terras zitten ondanks dat het net zo koud is als in maart," maar vooral de maand van de beslissingen in de voetbalcompetities. En wat is het spannend dit jaar. De eredivisie, Premier League, de Serie A, P remiera Division, de reserve 3e klasse, de zaterdag 2e klasse A, en zelfs in de Bundesliga is er nog iets van spanning. M aar die spanning gaat nu tot een climax komen, Langzaamaan zie je ze voorbijkomende deze maand, de lachende gezichten, champagne, badjassen, en de verschillende schalen. En elke keer denkt iedere amateurvoetballer weer terug aan die keer dat je zelf kampioen werd. Ik denk terug aan het seizoen 1995-1996, 20 jaar geleden. Het was een prachtig seizoen. Ik mocht mascotte zijn bij AFC 1. Een mooi AFC - team met spelers als Roy Tular, Erwin Smit, Ro kus Hoo- gendoorn, Nils Adriaans, Ronald van de Meent en Joey Zebeda. Maar ook het seizoen waarin Aj- Joey onverslaanbaar was, Hjax wederom zowel nationaal als internationaal. Maar niet alleen Aj ax was dat jaar onverslaanbaar. Ook AFC F1 met onder andere ras AFC -ers als David We instein, Joey Singels, Essam Jansen en ondergetekende in de gelederen. Dit alles onder leiding van onze geweldige trainer en leider (tegenwoordig teammanager ge- noe md) M ario Singels die ons voor het eerst liet kennismaken met het Tiki-T aka voetbal, toen nog gewoon bekend als 'De N ederlandse School'. Een fantastisch jaar. We speelden leuk voetbal en wonnen alles. Op de laatste speeldag, in het vertrouwde Amsterdam- Zuid, uit bij Swift, konden wij kampioen worden en dat doet wat met een jongetje van 7 jaar. Ik lag in de nachten voorafgaand aan de kampioenszaterdag in bed na te denken hoe het zou zijn om kampioen te worden. Wat staat er allemaal te gebeuren? Ik wist het echt niet, vond het spannend. Maar 1 ding wist ik zeker: we krijgen een schaal, want dat hoort nou een maal bij een kampioenschap. Elke dag oefende ik op het tonen van de schaal aan de mensenmassa bij Swift. Ik keek beelden terug van de huldiging van Aj ax en deed dat na. Ik filosofeerde over hoe mijn naam omgeroepen zou worden bij ons kampioenschap. Wim Bo hne kondigde toenmalig Ajax- aanvoerder Danny Blind aan met: "Er is er maar 1 die als eerste mag!" Aj. dat vond ik wel wat voor mijn huldiging. Dus ik speelde die Nou, video en liet Wim Bohne zeggen: "Er is er maar 1 die als eerste mag" en toen kwam ik naar voren met het bord uit onze keuken en toonde die aan de denkbeeldige supporters vóór mij. Eindelijk zaterdag, spanning! Vaders, moeders, broertjes, zusjes, opa's, oma's iedereen kwam kijken, extra spanning dus! We wonnen, natuurlijk, want we wonnen alles dat seizoen. We waren kampioen! Officieel kampioen Wat een feest. We deden alles na van TV. In een kringetje rondspringen en "kampioenen" zing en, naar ons eigen publiek rennen, elkaar omhelzen! En dan, eindelijk, de huldiging waar ik zo lang naar uit had gekeken. Onze trainer Mario speechte, feliciteerde ons met onze prestatie en gaf ons allemaal een bos bloemen! Geweldig! Ik wachtte op het grote moment: de uitreiking van de schaal!

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 6