AFC's "Bie"- zonderheden AFC - Ridders Scheidsrechterscommissie 17 februari 2016 94e jaargang nr. 7 Sinds mijn laatste column heeft ons vlaggenschip thuis op Goed Genoeg met 4-2 gewonnen van WKE uit Emmen en de week daarop de uitwedstrijd in Groesbeek met 3-1 gewonnen van de Treffers. In de Telegraaf was wederom een mooi verslag opgenomen over deze overwinning. Het afgelopen weekend werd op Goed Genoeg de wedstrijd tegen HBS gespeeld met een uitslag van 1-2 dus een nederlaag. Ook WKE verloor op zaterdag jl. van SWZ Boso Sneek. Zodat de KHFC nu de koploper is. De Telegraaf schrijft een verslag met de kop AFC blameert zich (1 2) een Pijnlijke Uitglijder, Muisstil in kleedkamer AFC. Voor de wedstrijdverslagen van de genoemde wedstrijden verwijs ik u naar de website van onze vereniging. Ook het 2e elftal en de Zaterdag 1 verspeelden punten door een gelijkspel tegen de Kon. HFC respectievelijk FC Castricum. Inmiddels heeft ons 1e en 2e elftal gespeeld voor de districtsbeker. Ons 2e elftal veraste het elftal van de Kon. HFC met een 4-2 neder laag en ons 1e elftal won op 7 februari jl. tegen de hoofdklasser en oude tegenstander Hollandia met 3-2. In de volgende wedstrijd zal ons 1e elftal spelen tegen ons 2e elftal. De datum van deze wedstrijd is nu vastgesteld op zondag 28 februari a.s. Zondags waren een aantal bestuursleden en ereleden te gast in de bestuurskamer van Hollandia en onder het genot van een drankje werden oude herinneringen opge haald en was het als vanouds weer erg gezellig. Ook het Zaterdagelftal 1 onder leiding van Benno Nihom staat op de gedeelde eerste plaats in de 2e klasse en er wordt in de sportbijlage van de Telegraaf gelukkig veel aandacht gegeven aan de resultaten van AFC. In het verleden mopperde ik weleens over de berichtgeving over de topklasse in het Parool. Naar aanleiding van onze thuisover winning tegen WKE was er een uitgebreid verslag opgenomen van de hand van journaliste Annemarie Postma. Normaal iedere week een paar regeltjes maar nu mijn complimenten aan genoemde journaliste. In de sportbijlage van de Telegraaf d.d. 1 februari jl. werd een leuk verslag opgenomen met als kop Zege van een kampioenskandidaat en een interview van onze aanvoerder Magid Jansen. In dezelfde uitgave van de krant werd ook een verslag opgenomen van de over winning van het Zaterdagelftal over de zege van 3-1 op Overbos. De kop van dit artikel is Lucas Hofstra emotioneel - Koploper AFC koerst af op periodetitel. Naast de aandacht in de Telegraaf en de verbeterde aandacht in Het Parool denk ik dat de Volkskrant nog niet gevonden heeft dat er een topklasse bestaat bij de amateurs in Nederland. Ons lid Jaap van Zweden is benoemd tot chef-dirigent van een van de beroemdste orkesten ter wereld, de New York Philharmonic. In een artikel in de Telegraaf vertelt hij uitgebreid over zijn benoeming en iedere donderdagavond kunt u een documentaire op Nederland 2 volgen over zijn muzikale carrière Namens de AFC onze hartelijke felicitaties aan Jaap en veel succes gewenst. In de Telegraaf van 12 januari jl. was een artikel opgenomen met als kop Overvloed op Horeca naar aanleiding van de Horecava in de RAI. Op een foto zien wij ons lid Wah Kun Yeung eigenaar van het Chinese Restaurant Oriental City in Amsterdam. Het artikel gaat over het feit dat ondernemers in de Horeca klagen over de flexwet. Eind januari werd bekend gemaakt dat onze AFC opnieuw op num mer 1 van meer dan 3.000 amateurclubs staat. Namens alle leden van de oudste club van Amsterdam zijn wij daar terecht bijzonder trots op. Vijfenveertig jaar geleden was ik lid van de jeugdcommissie en werd onze junioren A 1 ieder jaar uitgenodigd voor een groots jeugdtoer- nooi bij Be Quick Groningen. De spelers werden voor een weekend dan ondergebracht bij leden en wijlen Sal van Gelder en ondergete kende werden als leden van de toenmalige jeugdcommissie onderge bracht bij bestuursleden van Be Quick. Ondergetekende leerde in die jaren Co de Rooij kennen inmiddels Lid van Verdienste van zijn club en al die jaren hebben wij een goed contact. Ons klassieke Veteranen- elftal speelde in latere jaren mee bij een toernooi in Haren, waar Co als gastheer bij ons elftal actief was. Co stuurde mij een artikel uit de Groninger Courant met als kop Be Quick negeert eis KNVB en wil geen semiprofs meer op Esserberg. Be Quick is de koploper in de Hoofdklasse C. In de Telegraaf d.d.26 januari jl. was een artikel te lezen met als kop Steun voor Kinderrechten. Bij dit artikel is een foto geplaatst van onze secretaris van onze Jeugdcommissie Michiel Middendorf van het World Forum, die volgens genoemd artikel een International Model United National Nations naar Nederland wist binnen te sle pen. U ziet het weer beste lezers dat leden van ons overal bekend zijn. Onze vicevoorzitter en Zilveren Ploeger Ronald Koster en Zilveren Ploeger Benno Leeser zijn afgelopen zaterdag in het radioprogram ma Spijkers met Koppen door Felix Meurders geïnterviewd over het herslijpen van de diamant koh-noor, welke diamant zit in de kroon van Queen Elisabeth. Tegen HBS liep 1e elftalspeler Geoffrey Galata een hersenschudding op. Wij wensen hem veel sterkte en snelle beterschap. Ook dit keer moet ik mijn column weer beëindigen met verdrietig nieuws. De vader van onze selectiespeler Jermano Huwae, Ben Huwae overleed plotseling op te jonge leeftijd. Hij was een trouw bezoeker van de wedstrijden van zijn zoon, dus het eerste elftal. En bezocht ook de training van de selectie. Ik herinner mij persoonlijk dat toen wij in de zomer van 2015 naar het trainingskamp in Italië moesten vader Ben om 5.00 uur in de morgen zijn zoon naar Schip hol bracht en het 1e elftal uitgeleide deed. Tijdens de thuiswedstrijd tegen WKE op 24 januari jl. speelden de spelers van ons vlaggenschip met rouwbanden. De AFC zal de aanwezigheid van vader Ben mis sen en wenst de familie sterkte om het plotseling overlijden te ver werken. Tevens bereikte mij het bericht van overlijden van de oud burgemeester van Amstelveen, de heer Otto van Diepen op de leef tijd van 83 jaar. Gedurende de jaren dat hij deze functie van 1984 tot 1997 vervulde was hij een trouw bezoeker van de wedstrijden van ons eerste elftal. Bij het jaardiner in 1995 in Hotel Krasnapolsky was hij eregast ter gelegenheid van het 100 jarig bestaan van onze club. Na mens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan zijn naaste familie. Johan de Bie Op dinsdag 5 april a.s. zal weer de jaarlijkse lunch voor de AFC- Ridders op Goed Genoeg plaats vinden. De Ridders zullen incidenteel in de loop van maart een persoonlijke uitnodiging ontvangen. Noteert u al vast deze datum in uw agenda. Johan de Bie Spelregelbewijs Een spelregelbewijs voor alle jeugdspelers in Nederland; het maakt voetballers van jongs af aan vertrouwd met de regels en geeft hen meer inzicht in - én begrip voor - beslissingen van de scheidsrechter. Het kennen van de regels zorgt voor een sportiever spel, waarbij het juist toepassen van de regels er ook nog eens voor zorgt dat je als team meer kans maakt om te winnen. Met ingang van het seizoen 2014/' 15 zijn tweedejaars B-junioren verplicht het spelregelbewijs te halen. De invoering van het spelregel- 3

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 5