M I X E D P I C K L E S 17 februari 2016 94e jaargang nr. 7 ingelegd door Willem (Pim) Adriaansz (sinds 1976 nr. 394) w.adriaansz@ziggo.nl COMMUNICATIE Met een regelmatige overgang naar het inmiddels al ruim anderhalve maand verstreken jaar 2016 wil het Pickelaar nog niet altijd echt lukken. Om te beginnen gaf hij in zijn vorige tekst aan de Schakelverwerker het bericht door, dat het om Mixed Pickles nr. 393 ging, maar toen de januari Schakel verscheen stond daar onveranderd (en dus voor de tweede achtereenvolgende) nr. 392 boven. Dat schiet dus niet op en zo komt Pickelaar nooit toe aan zijn 400-ste Mixed Pickles. Het zal wel algemeen bekend zijn, dat Pickelaar alle thuis- en uitwedstrijden van AFC zondag 1 probeert te bezoeken, maar dat werd hem op 17 januari j.l. onmogelijk gemaakt toen hij niet van Castricum naar Rosmalen kon komen voor Rosmalen - AFC (1-2) en vervolgens nog naar het (121 jarige AFC) jaardiner in het Amsterdamse Americain Hotel Restaurant. Dat ging toch echt zijn toenmalige conditie ver te boven. Na een dermatologische operatie op 5 januari onder zijn linkeroog, die met plaatselijke verdoving 1 uur en 3 kwartier duurde, (waarbij zijn hoofd in een leren riem was vastgezet) kwam hij op 17 januari zichtbaar gehavend in Americain langs het verwelkomende bestuur voor de doorgang naar de aperitief ruimte; zonder dat hem daarbij een notaatje met tafelnummer was aangereikt. Het werd hem pas duidelijk toen de grote diner zaal werd bevolkt en hij toch ergens plaats moest nemen. Na veel vieren en vijven bleek dat tafel 11 te zijn, waarop voor 11 man (waaronder Pickelaar) was gedekt, maar niet voor een wel aangewezen 12de man. Voor er tenslotte correct gedekt was voor 12 man waren we bijna een half uur verder. In voorgaande jaren was die tafel met vaste aanzittenden centraal in de eetzaal en daar was alles goed te horen. Maar nu moest tafel 11 het doen terzijde van het spreekgestoelte, van waaruit recht naar voren werd gesproken; met Pickelaar op een plaats van rug tegen de muur. Van waar hij helemaal niets kon verstaan. Achteraf had hij veel beter niet naar Americain kunnen gaan, want hij zal er voornamelijk voor spek en bonen bij; werd al gauw doodmoe en haakte al vóór 24 uur af (met kennisgeving aan het bestuur). Een vergissing van twee kanten: van de tafel indeler(s) en van Pickelaar zelf. CITAAT "Dwalen kan iedereen, maar alleen dwazen volharden in hun dwaling". (Marcus Tullius CICERO, Romeins staatsman en redenaar, 106 jaar vóór Chr. - 43 jaar vóór Chr. vermoord). AFC SCHAKEL Het zal naar schatting een half jaar geleden zijn, dat het bestuur van AFC besloot de Schakel voort te willen zetten. Gedachtig de woorden rechts boven pagina 1: Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d 'oude vrinden. Twee regels van de vroegere AFC dichter Nico Holtzappel. Passend ook in de traditie van de nu 121-jarige AFC. Enerzijds hoort u Pickelaar daar uiteraard niet over klagen, maar anderzijds constateert hij, dat de Schakel geen redactionele sturing kent. In de gewenste verhouding van website tot clubblad ontbreekt immers een verantwoordelijke bemiddelende Schakelredacteur. Al geruime tijd wijst Pickelaar het bestuur erop, dat daar een eenvoudige oplossing voor is. Maar een weerwoord heeft hij nooit gekregen. Het zou wellicht kunnen zijn, dat onze jonge bestuurders geen gretige Schakel lezers zijn. DE TREFFERS Pickelaar - afgestoft en opgepoetst - was weer klaar voor het grotere werk. Op de laatste januari zondag kwam hij (niet voor het eerst) in Groesbeek bij De Treffers - AFC (nu 1-3). De ligging van het Treffers veld is wat eigenaardig. Op en meter of vijftien van plaatselijke bebouwing bevindt zich evenwijdig daaraan één van de twee doelen van het hoofdveld en schuin daarboven een scorebord, dat feitelijk een mega scherm is voor projectie van de stand of van wat dan ook. Een hoog hekwerk voor de achterliggende huizen bleek noodzakelijk. Dat score scherm is een staaltje technisch vernuft, waar Pickelaar (dom) niets van begrijpt maar wel respect kan opbrengen. Alleen werkt het nauwelijks, evenals in het vorige seizoen. Het beeld flikkert onophoudelijk, de juiste informatie blijft uit, de wedstrijd stand is fout of ontbreekt en alle pogingen tot herstel falen. Pickelaar dacht aan voormalige tijden: houten becijferde panelen met een gaatje om op te hangen aan een spijker in het houten scorebord. Werkte zonder zenuwengedoe altijd. PLURALIS Ter inleiding een proeve van onze staatsinrichting. Nederland is een constitutionele monarchie, waarin de erfelijke macht van de monarch beperkt is door de grondwet. Onze regering bestaat uit de ministerraad en - op enige afstand - de koning of koningin. Bij het tot stand komen van wetten wordt het enkelvoud hij van onze koning opgewaardeerd tot het meervoud wij; zoals gebruikelijk bij vorstelijke personen of hoge kerkelijke gezagsdragers. De achterliggende gedachte is uiteraard een groter gewicht te geven door het majesteitelijke meervoud. Formeel gezegd de pluralis maiestatis. Pickelaar kent een sportclubblad (laat hij die club Ons Kent Ons noemen) waarin een medewerker zichzelf tot wij opwaardeert. In die OKO club vervult hij geen bestuursfunctie, maar hij presenteert zich wél - zonder die totale achterban te mogen vertegenwoordigen - als rechtmatige woordvoerder van die sportclub. Kortom: daar gaat dan toch één en ander verkeerd... THUISWEDSTRIJD Vlak bij zijn woonhuis op 13 februari j.l. de zaterdag tweede klasse wedstrijd: FC Castricum - AFC. De rode lantaarndrager tegen de koploper. Dat loopt wel eens anders af dan een overwinning voor de favoriet, zoals een dag later ook zondag 1 op Goed Genoeg zou ervaren. Pickelaar was getuige van een matige, nogal harde wedstrijd, die in bittere koude geen doelpunten opleverde. Voor een paar handen vol toeschouwers, waaronder enkele AFC-ers wel een onverwachte maar niet onterechte uitslag. De AFC basis opstelling was: Jort Berghuis (1), Milan de Wijs (3), David Weinstein (4), Justin Swart (5), Wessel Westerhof (7), Jouy Singels (8), Lucas Hofstra (9, Floris Dokkum (10, c), Michael Malmberg (11), Daan Brinkman (16) en Thijs de Graaf. Wissels: Willem Deetman (14), Jasper Blonk (17), Peter van der L inden (18), Brendan Nak (19), Gijs Niehe (22), Mels Otsen (23) en Tobias Kistemaker (24). Pickelaar moet bekennen, dat hij feitelijk geen van die AFC-ers persoonlijk kent. Behalve dan begeleider Wiebe Westerhof, de broer van voorzitter Ad Westerhof. In de tweede speelhelft vielen Willem D. en Brendan N. in voor Lucas H. en Justin S. Door de winst van AMVJ (tweede op de ranglijst) zijn er nu twee koplopers. Het kan tussen die twee nog spannend worden in hopelijk wat meer lenteweer. Als het even meezit wil Pickelaar getuige zijn van die wedstrijd, waar dan ook. 19

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 21