Medische commissie Afgelopen zondag startten wij met een uitwedstrijd tegen OJC Ros malen met een mooie uitslag van een 1-2 overwinning. Het verslag volgt in deze Schakel. "De tweede helft" 20 januari 2016 94e jaargang nr. 6 welke wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijkspel. Elders in deze uitgave kunt u een verslag lezen van deze wedstrijd. Tijdens de trainingsstage naar de Canarische Eilanden hebben wij een wedstrijd gespeeld tegen Velo, voor een verslag verwijs ik u naar elders in ons clubblad en op onze website door een aantal spelers van de A-selectie. Op zaterdag 9 januari jl. startte op de televisie een nieuw seizoen vol verhalen over de familiegeschiedenis van bekende landgenoten. Deze reeks met als titel "Verborgen verleden" trapte in het nieuwe jaar 2015 af met de familiehistorie van televisiepresentator en onze Zilveren Ploeger Tom Egbers. Tom wilde alles weten over de voor ouders van zijn moeder, die in Engeland is geboren. In de Televizier vertelt Tom uitgebreid over zijn ervaringen in Engeland en zijn erva ringen over het ook door hem gepresenteerde programma Andere Tijden Sport. Namens onze AFC onze bewondering. Ook ons Zondag 2-elftal was op reis met een trainingsstage en ver bleef in Maastricht Er werd een wedstrijd gespeeld tegen Geusselt Sport, welke wedstrijd werd gewonnen met 3-0. Ook van deze reis kunt u een verslag lezen op de website van onze verenging. Op 20 december werd voor de 20e keer de jaarlijkse Kienavond ge houden onder leiding van ons Kienteam bestaande uit Roy van Dijk, Ron van Doesburg, Lou Hekster. Nicky Hekster, Hans Hulst en Ronald Koster. Onder grote belangstelling was deze avond weer een mooi succes. Op de avond van het AFC-Herendiner werd deze com missie in het zonnetje gezet en reikte voorzitter Ad Westerhof de net ingestelde "Goed Genoeg Award" uit, waarvoor namens AFC de gelukwensen. Francine de echtgenote van onze secretaris Ruud Mantel verbleef in het ziekenhuis voor een medische behandeling. Volgens de laatste berichten is haar gezondheid onder controle. Namens de AFC zenden wij haar onze wensen voor beterschap. AFC-Ridder Mannes Kinsbergen verbleef een aantal dagen in het ziekenhuis voor een nabehandeling met betrekking tot een eerder gemaakte heupoperatie. Namens de AFC wensen wij hem een spoe dig herstel. Afgelopen maandag, de dag van de verjaardag van onze club, vond in het Amsterdamse Carré een concert plaats van The Analogues een band die de muziek speelt van The Beatles. In deze formatie spelen zij de echte muziek van de oorspronkelijke combinatie en zijn reeds twee keer in het programma de Wereld draait door geweest. In deze band speelt onze AFC-Ridder Fred Gehring een van de initiatief nemers. Voor de presentatie in Carré waren een groot aantal leden van onze AFC uitgenodigd. Dank en hulde aan Fred Gehring voor de muziek en gastvrijheid en aan Erelid en AFC-Ridder Kees Gehring voor de organisatie. Op 1 januari werden vroeg op de dag weer de traditionele sixes- wedstrijden gehouden. Dit keer met een groot aantal deelnemers dankzij de goede weersomstandigheden. Voor een verslag verwijs ik u ook dit keer naar onze website. Tevens werd volgens traditie op zondag 3 januari het Gelukkig Nieuwjaar Zaalvoetbaltoernooi in de Emergohal in Amstelveen georganiseerd. Ook hier verwijs ik wederom naar de informatie op onze website. De sportredactie van Het Parool, welke krant in het algemeen weinig over de oudste club van Amsterdam: onze AFC schrijft maakte in de uitgave van afgelopen zaterdag eindelijk een uitzondering. In een uitgebreid artikel las ik een interview met onze trainer Bart Log- chies met als kop "Bij sporten vallen de maskers af, dat is leer zaam". Bart vertelt over zijn afgelopen jaren als trainer bij diverse clubs uitgebreid over zijn ervaringen en dat hij het nu bij AFC naar zijn zin heeft. Een zeer prettig interview met mijn advies dit echt te lezen. Op zondag 3 januari waren ruim honderd leden in de vooravond naar Goed Genoeg gekomen om elkaar een Gelukkig Nieuwjaar te wensen. Onder het genot van een borrel en door pachter Frans Ris prima verzorgde snacks werden gesprekken gehouden over de moge lijke promotie naar de nieuw ingestelde tweede divisie. Om 20.00 uur mochten de aanwezigen luisteren naar de voortreffelijke Nieuwjaars toespraak van onze voorzitter Ad Westerhof. Voor de niet aanwezi ge leden op deze bijeenkomst verwijs ik u naar de website van ons vereniging. In de sportbijlage van de Telegraaf d.d. 17 december jl. was een uitgebreid artikel opgenomen inclusief foto met onze speler van Za terdag 1 Mitchell Faerber, die met 16 treffers topscorer is in zijn team dat uitkomt in de 2e klasse van de zaterdagcompetitie. De kop van dit artikel is "Scoren als de beste" en Mitchell vertelt in zijn interview over zijn voetbalverleden. Een zeer interessant verhaal. In de sportbijlage van dezelfde krant d.d. 14 december jl. las ik na de verdiende uitslag van ons eerste elftal tegen Sneek een artikel met als kop "AFC eindelijk af van uitsyndroom". Er was een foto bij ge plaatst van Jonathan Richard, die in deze wedstrijd de winnende treffer binnenschoot. In dezelfde uitgave was ook een uitgebreid verslag opgenomen van de belangrijke wedstrijd van Zaterdag 1 tegen HBOK, welke wedstrijd door AFC met 5-3 werd gewonnen. De trainer van HBOK is dit sei zoen onze voormalige trainer Wessel Colijn, die 8 jaar bij AFC eerst trainer van het Zondag-2 elftal was en later van het Zaterdag 1 elftal. Onze sympathieke Wessel Colijn wil na de winterstop HBOK veilig stellen. Weer gaf de sportredactie van de Telegraaf, zoals dit seizoen gebrui kelijk volle aandacht aan ons vlaggenschip, welke laatste wedstrijd voor de winterstop tegen HSC '21 teleurstellend met 1-1 eindigde. Afgelopen zaterdag organiseerde de jeugdcommissie met veel succes het AFC-Superstars toernooi in Borchland. Ook hierover leest u de komende week in ons clubblad. Johan de Bie Ook A.F.C. heeft in 2016 inmiddels weer afgetrapt voor de tweede ronde. Lekker veel gras op de velden, maar door overmatige neerslag of sneeuw en lichte vorst ontstaat een veel te harde ondergrond. Dus kans op blessureleed. Onze "eigen goeroe" Johan Cruyff gaf onlangs aan, voorstander te zijn van het afschaffen van de winterstop, maar juist door te spelen. En waarom? Op de door "zonovergoten" palmei- landen wordt getraind en gespeeld op kunstgras of nog sterker op hardcourt. Spieren wennen ook snel daaraan en bij terugkomst op onze vertrouwde grasmat kun je wachten op functie- dus vormverlies. Relatief nog kortgeleden, in de vorige eeuw, werd op school de gym nastiekles altijd begonnen met 10 rondjes hard hollen. Daarna met zijn vieren over het midden, armen in slaghouding voor de borst en maar naar voren en achter veren. Er werd geen gewricht overgeslagen. Echter de gewrichten en omringende kapsels werden er ook zeker niet leniger door. Latere inzichten in de fysiologie bewezen dat, maar we wisten toen niet beter. Tegenwoordig wordt als voorbereiding gezamenlijk gerekt door 12 tellen aan te houden in de bijna eindstand van het gewricht. Hierdoor wordt in de meest belangrijke spiergroepen de zg. spier-intrinsieke doorbloeding verbeterd, waardoor kracht, explosiviteit en coördinatie beter kan worden aangesproken. Hoewel meest recente ontwikkelin gen meer duidelijkheid verschaft of rekken op welke manier dan ook echt wel zinnig is, zien wij bij A.F.C. de rekking oefeningen nog altijd als belangrijk onderdeel van de totale warming-up. Maar ook als voorbereiding bij alle training en wedstrijden. De spiervezel is in feite het enige rekbare instrument van ons bewegingsapparaat met aan het uiteinde een aanhechting via de eindpezen en het beenvlies(periost) aan onze botten. Door goed uitgevoerde rekking vergroot je de lenigheid rondom de gewrichten, de bloedcirculatie is op peil en het voelt prettig aan, laat nu de tegenstander maar komen! Echter er zijn ook spelers met zeer dikke en vaak stevig of hard aanvoelend beenmusculatuur. Het zou onzinnig zijn dit zodanig te gaan rekken, daar waar het bij die betref fende speler juist een functie heeft. Zo is bijvoorbeeld de spierop- 7

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 9